Reklama

Kia představila auto jak stvořené pro ČR, prodávat ho tu ale nemíní

Na první pohled je to další pokus udělat pseudoSUV z čehokoli. V tomto případě ale Korejci zapojili více rozumu a postavili něco, co by se mohlo líbit i u nás.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Kia představila auto jak stvořené pro ČR, prodávat ho tu ale nemíní

11.10.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Na první pohled je to další pokus udělat pseudoSUV z čehokoli. V tomto případě ale Korejci zapojili více rozumu a postavili něco, co by se mohlo líbit i u nás.

Kia nedávno rozšířila nabídku modelu Picanto o variantu X-Line. Ta odráží stávající trendy, které favorizují cokoli jako SUV bez ohledu na značku, cenu či třídu. Příspěvku Korejců jsme tak na chuť nepřišli, neboť šlo o ryze stylovou záležitost, která je k mání pouze s vrcholným motorem a výbavou. Cena je kvůli tomu, nseromná, a tak jsme se museli ptát, zda to značka už poněkud nepřehání.

Vůči nové Kie Rio X-Line ale protestovat nebudeme. A nikoliv jen proto, že aktuálně jde o vůz, který určený pouze ruskému trhu. Nejde tu totiž o styl, tento model je reálně uzpůsoben provozu v poněkud náročnější ruských podmínkách a máme pocit, že oslovit by mohl i u nás. Však se sami podívejte, co nabízí.

Jednak je to oproti Picantu mnohem větší model, který při 4,24metrové délce, 1,75metrové šířce a 1,5metrové výšce nabízí vyšší praktičnost. Zatímco Picanto X-Line dostane pouze přeplňovaný litrový tříválec, větší model bude k dispozici s robustnějšími atmosférickými motory. Základem je jedna-čtyřka se 100 koňmi, nad ní se postaví 1,6litrový čtyřválec naladěný na 123 koní. Obě jednotky bude možné mít s šestistupňovými manuály či automaty. Pohon předních kol je ale jedinou volbou, což lze vnímat jako asi největší minus.

Ve srovnání s běžnou Kiou Rio má provedení X-Line zvýšenou světlou výšku na 170 milimetrů, dále se pak může pochlubit dodatečnou ochranou podvozku vpředu a vzadu a černými lemy karoserie. To všechno v zájmu lepšího fungování i odolnosti na špatných cestách. Speciálně pro tuto variantu byla vyvinuta také nová 16palcová litá kola, nechybí ani střešní ližiny a specifický je i podvozek, který zvládá pohltit více rázů od kol.

Interiér už zůstává stejný. Standardem je multimediální systém se 7palcovým dotykovým displejem, zpětnou kamerou a podporou pro Apple CarPlay a Android Auto. Mimo to mohou zákazníci sáhnout také po čalounění z umělé kůže, zvenčí se příplatková výbava soustředí hlavně na přední a zadní diodové světlomety.

Prodej odstartuje v listopadu a ceny budou oznámeny blíže k tomuto datu, nepochybujeme však, že budou nižší než u zmíněného Picanta. Vůz bude vyráběn v ruské továrně korejské značky v Petrohradě, což naznačuje, že u nás jej minimálně přesně v této podobě očekávat nelze. Stejně jako ostatní modely Kie pak může počítat s delší než běžnou zárukou, v Rusku je to pět let, nájezd je omezený 150 tisíci kilometry. Nemáte pocit, že by takové auto prodejně fungovalo i u nás? Špatných cest i lidí toužící po spíše jednoduché technice by se také v našich končinách našlo dost...

Kia představila auto jak stvořené pro ČR, prodávat ho tu ale nemíní - 1 - Kia Rio X-Line 2017 prvni sada 01Kia představila auto jak stvořené pro ČR, prodávat ho tu ale nemíní - 2 - Kia Rio X-Line 2017 prvni sada 02Kia představila auto jak stvořené pro ČR, prodávat ho tu ale nemíní - 3 - Kia Rio X-Line 2017 prvni sada 03Kia představila auto jak stvořené pro ČR, prodávat ho tu ale nemíní - 4 - Kia Rio X-Line 2017 prvni sada 04Kia představila auto jak stvořené pro ČR, prodávat ho tu ale nemíní - 5 - Kia Rio X-Line 2017 prvni sada 05Kia představila auto jak stvořené pro ČR, prodávat ho tu ale nemíní - 6 - Kia Rio X-Line 2017 prvni sada 06Kia představila auto jak stvořené pro ČR, prodávat ho tu ale nemíní - 7 - Kia Rio X-Line 2017 prvni sada 07
Kia Rio X-Line bude k mání zatím jen na ruském trhu, kde budou moci zákazníci vybírat ze dvou atmosférických benzinových motorů

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše