Reklama

Už i nejmenší Kia si teď hraje na SUV. Není to trochu moc?

Automobilky pochopitelně vědí, že dnes dobře prodají cokoli, co jen trochu připomíná SUV. Je ale zrovna supermini vhodnou obětí takových úvah?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Už i nejmenší Kia si teď hraje na SUV. Není to trochu moc?

5.9.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Automobilky pochopitelně vědí, že dnes dobře prodají cokoli, co jen trochu připomíná SUV. Je ale zrovna supermini vhodnou obětí takových úvah?

Již dlouho jsme nezmínili, že crossovery a SUV momentálně vládnou světu. A když ne jemu, pak zákaznickým trendům určitě. Kia nám ale tuto nezvratnou pravdu připomněla odhalením nové verze modelu Picanto. Ten nejspíše strávil dlouhou dobu v uzamčené místnosti s větším SUV Sportage, výsledkem čehož je provedení X-Line. Tedy malý městský vůz s geny SUV, u kterého ovšem nečekejme pohon 4x4, pouze zvýšenou světlou výšku o 15 milimetrů a pár designových doplňků.

Kia se o novince vcelku obsáhle rozepsala, pročež zmiňuje, že přizvednutím podvozku v kombinaci s plastovými lemy ve spodní části karoserie, modifikovanými nárazníky se zasazenými stříbrně lakovanými ochrannými pláty a zelenkavými detaily (k mání jsou i stříbrné, pokud je tento odstín na vás příliš odvážný) v oblasti čelní masky a mlhovek vůz získal agresivnější tvář. S tím lze do jisté míry souhlasit.

Uvnitř je změn daleko méně než zvenčí, víceméně jde totiž pouze o bíle a zeleně lakované detaily na dveřních klikách a kůží obšitý volant, jenž zdobí zelené švy. Vše ostatní již známe ze základní Kie Picanto, tedy respektive z výše postavených verzí. Máme tu totiž multimediální systém kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto doplněný sedmipalcovým displejem, zpětnou kameru či sadu hliníkových pedálů.

Všechny tyto prvky jsou součástí standardu, pročež je zřejmé, že X-Line vystoupí až na vrchol řady. To jen dosvědčuje pohled pod kapotu, kde najdeme přeplňovaný litrový tříválec naladěný na 100 koní a 172 Nm. Ten se pod kapotou Picanta objevuje poprvé, přičemž z novinky rázem dělá nejvýkonnější derivát schopný akcelerace z klidu na stovku za 10,1 sekundy. Průměrná spotřeba pak má činit 4,5 l/100 km.

Dále lze již jen zmínit, že prodej novinky odstartuje ve čtvrtém kvartálu letošního roku. Cena zmíněna nebyla, nicméně s ohledem na výkonnou pohonnou jednotku a rozsáhlou standardní výbavu, ve které nechybí ani 16palcová litá kola, lze očekávat start někde okolo 350 tisíc korun. To není zrovna málo, ale pokud ještě platí, že lidé kupují cokoli připomínající SUV bez většího rozmyslu...

Už i nejmenší Kia si teď hraje na SUV. Není to trochu moc? - 1 - Kia Picanto X-Line 2017 prvni foto 01Už i nejmenší Kia si teď hraje na SUV. Není to trochu moc? - 2 - Kia Picanto X-Line 2017 prvni foto 02
Už i nejmenší Kia si teď hraje na SUV. Není to trochu moc? - 3 - Kia Picanto X-Line 2017 prvni foto 03Už i nejmenší Kia si teď hraje na SUV. Není to trochu moc? - 4 - Kia Picanto X-Line 2017 prvni foto 04
Kia Picanto X-Line se ukázala na prvních fotkách, v prodeji ji máme čekat v závěru roku

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše