-

Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV

Překvapivým směrem míří dnes hlavně „lidová” Lada. K modelům určeným pro masy chce přidat vlajkovou loď, kterou tituluje jako luxusní SUV či crossover.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV

26.6.2018 | Petr Prokopec | 14 příspěvků

Překvapivým směrem míří dnes hlavně „lidová” Lada. K modelům určeným pro masy chce přidat vlajkovou loď, kterou tituluje jako luxusní SUV či crossover.

K ruské automobilce Lada má řada českých motoristů stále blízko. Pro mnohé z nich představovala velkou část života tu lepší část aut, která byla v zemích východního bloku k mání. Po pádu komunismu (stávající politickou situaci nyní raději nechme stranou) jsme se sice dočkali přívalu zahraničních značek, nicméně i nadále má Lada v mysli mnoha lidí své místo. I proto, že ruská automobilka stejně jako třeba česká Škoda zvládla přežít vstup do 21. století, byť jí to zdaleka nešlo tak dobře.

Mateřský AvtoVAZ ovšem nehodlá nikterak ustat ve svých snahách o navrácení kdysi slavné značky na pomyslný Olymp, alespoň tedy v některých zemích. V únoru letošního roku proto šéfdesignér Lady Steve Mattin, který si udělal jméno u Volva, přišel s novým projektem, jenž se soustředí na příští vlajkovou loď značky. S pomocnou rukou se připojil šéf moskevského designového oddělení Lady Julien Drourar, stejně jako studenti moskevského polytechnického institutu.

Projekt byl rozdělen na několik částí, přičemž v té první měli studenti rozhodnout, jak by vlastně nová vlajková loď měla vypadat. Zároveň měli také analyzovat priority, očekávání a životní styl zákazníků, kteří by takový vůz kupovali. Veškeré poznatky pak měli shrnout do svých nápadů, z nichž by vznikl příští designový jazyk značky. Podstatné ovšem bylo, aby zůstala návaznost na stávající produkty Lady, proto i budoucí novinku zdobí motivy ve tvaru písmene „X“.

Zatímco v rámci příprav studenti pracovali samostatně, během druhé fáze projektu - tedy při samotném navrhování budoucí vlajkové lodě Lady - již měli k ruce jak Mattina, tak Drouarta. Zároveň docházelo ke pravidelným týdenním setkáním, během nichž byly diskutovány veškeré detaily. Koncepty se tak průběžně ještě měnily. Nyní jsou ale veškeré práce u konce, přičemž oba designéři značky představili nejslibnější vize.

Jak je ze všech návrhů jasně patrné, budoucím vrcholem nabídky Lady má být velké SUV či crossover. Jelikož tímto směrem míří značná část zákazníků, dává to smysl. A dá se předpokládat, že právě v Rusku by obliba takového modelu mohla být větší než ve zbytku světa, kde šílenství kolem těchto aut propuklo mnohem dříve.


Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 1 - Lada a jeji budoucnost navrhy 01Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 2 - Lada a jeji budoucnost navrhy 02Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 3 - Lada a jeji budoucnost navrhy 03Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 4 - Lada a jeji budoucnost navrhy 04Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 5 - Lada a jeji budoucnost navrhy 05Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 6 - Lada a jeji budoucnost navrhy 06Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 7 - Lada a jeji budoucnost navrhy 07Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 8 - Lada a jeji budoucnost navrhy 08Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 9 - Lada a jeji budoucnost navrhy 09Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 10 - Lada a jeji budoucnost navrhy 10Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 11 - Lada a jeji budoucnost navrhy 11Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 12 - Lada a jeji budoucnost navrhy 12Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 13 - Lada a jeji budoucnost navrhy 13Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 14 - Lada a jeji budoucnost navrhy 14Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 15 - Lada a jeji budoucnost navrhy 15Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 16 - Lada a jeji budoucnost navrhy 16Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 17 - Lada a jeji budoucnost navrhy 17
Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 18 - Lada a jeji budoucnost navrhy 18Lada překvapila plány na novou vlajkovou loď. Takhle by mohlo vypadat luxusní SUV - 19 - Lada a jeji budoucnost navrhy 19
Takto šéfdesignéři Lady představili vize budoucí vlajkové lodi značky, které vznikly ve spolupráci se studenty moskevského polytechnického institutu

Petr Prokopec

Diskuze 14 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama