- -

Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací

Model X-Ray si v nejvyšším provedení nezačal říkat Exclusive pro nic za nic. Nenabízí toho málo, přitom cena je nadále pod hranicí 300 tisíc korun.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací

23.6.2017 | Petr Prokopec | 17 příspěvků

Model X-Ray si v nejvyšším provedení nezačal říkat Exclusive pro nic za nic. Nenabízí toho málo, přitom cena je nadále pod hranicí 300 tisíc korun.

Ladu máme stále spojenou hlavně s levnými vozy, které navíc ještě donedávna působily po vizuální stránce jako vzpomínka na 80. léta minulého století. Valná pak nebyla ani jejich kvalita či technika. To ovšem změnil příchod modelů Vesta a X-Ray, přičemž s prvním zmíněným vozem začíná Lada bodovat také v západní Evropě, třebaže k nám se aktuálně znovu nedováží. My se ale dnes podíváme na zoubek druhému zmíněnému, který se k nám nemá dostat nikdy.

Na domácím trhu ale Rusové začali X-Ray nabízet v provedení Exclusive, přičemž je nejspíše vůbec prvním vozem ruské značky, se kterým je toto označení spojeno. Zcela jednoznačně je pak prvním, u nějž nejde o zbytečné přehánění - i když samozřejmě na luxus a komfort značek jako Bentley či Rolls-Royce můžete rovnou zapomenout. Tak vysoko ostatně Lada ani cílit nechtěla.

Vůz na pomezí SUV a allroadového hatchbacku nově disponuje kombinací kůže a Alcantary, jenž byla zvolena pro přední (vyhřívaná) i zadní sedadla. Kromě toho v kabině nechybí ani volant či řadicí páka obšité ekologickou - tedy umělou - kůží, černé dekorace či LEDkové podsvícení. Dorazila ale i automatická klimatizace či multimediální systém s portem na USB, navigací a zpětnou kamerou.

Uvnitř tedy ruský hatchback/crossover prošel řadou změn, zvenčí ale na novou úroveň výbavy odkazují jen plaketky s nápisem „Exclusive“. V motorovém prostoru se pak nepohnul ani šroubek, přední kola tak skrze manuální či automatickou převodovku i nadále roztáčí atmosférický 1,8litrový čtyřválec naladěný na 122 koní a 170 Nm točivého momentu.

Ceny aktuálně startují na 735 900 rublech (cca 288 500 Kč) za verzi s manuálem, za automat dáte o 25 900 RUB (10 500 Kč) více. Základnímu modelu se tedy verze Exclusive příliš nevzdálila, Lada Vesta totiž v Rusku startuje na 529 900 RUB (208 000 Kč) a i když si jistě vzpomenete na luxusnější a lépe vybavené vozy... Kolik jich pořídíte za takové peníze?

Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací - 1 - Lada X-Ray Exclusive 2017 prvni foto 01Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací - 2 - Lada X-Ray Exclusive 2017 prvni foto 02Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací - 3 - Lada X-Ray Exclusive 2017 prvni foto 03Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací - 4 - Lada X-Ray Exclusive 2017 prvni foto 04Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací - 5 - Lada X-Ray Exclusive 2017 prvni foto 05Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací - 6 - Lada X-Ray Exclusive 2017 prvni foto 06Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací - 7 - Lada X-Ray Exclusive 2017 prvni foto 07Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací - 8 - Lada X-Ray Exclusive 2017 prvni foto 08Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací - 9 - Lada X-Ray Exclusive 2017 prvni foto 09Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací - 10 - Lada X-Ray Exclusive 2017 prvni foto 10Lada odhalila nejluxusnější verzi nového SUV, s kůží, alcantarou i navigací - 11 - Lada X-Ray Exclusive 2017 prvni foto 11
Lada X-Ray sice dostala do vínku Alcantaru či kůži, stejně jako další bohatou standardní výbavu, k mání je ovšem nadále vcelku levně

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama