Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm

Prodloužený prototyp prý vznikl jako invence inženýrů bez vědomí vedení. Vedení země ale takové vozy chce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm

3.11.2015 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Prodloužený prototyp prý vznikl jako invence inženýrů bez vědomí vedení. Vedení země ale takové vozy chce.

O nové Ladě Vesta jsme sepsali již celou řadu článků. To ale není překvapivé, přeci jen se jedná o velmi důležitý model, který by ruskou automobilku mohl postavit zpátky na nohy. Jak přitom naznačil letošní autosalon v Moskvě, AvtoVAZ neuvažuje pouze o jedné karosářské verzi, ale kouká ještě dále za sedan. Zatímco provedení Cross je poněkud vzdálenější hudbou budoucnosti, standardní kombík by měl dorazit během několika málo měsíců. A kromě toho se začala rýsovat varianta pro papaláše.

Pod názvem Vesta VIP byl totiž momentálně v Rusku potají představen prototyp, který standardní provedení přesahuje o 25 centimetrů. Toto prodloužení je patrné zejména v oblasti zadních dveří, jenž jsou o poznání mohutnější. Navíc do vínku dostaly vetší míru zatmavení, která má zaručit více soukromí posádce uvnitř. Ta bude mít logicky s ohledem na delší rozvor více prostoru také pro nohy, počítat může podle zdrojů zevnitř automobilky také s větším luxusem.

Snímky interiéru 4,4 metry dlouhého sedanu ale bohužel momentálně nejsou k dispozici, pozornost tak můžeme soustředit pouze na exteriér. Ten je zkrášlen rovněž 17palcovými dvouodstínovými litými koly, tím však odklon od standardu končí. Otázkou je pak motorový prostor, kde základní Lada Vesta počítá s 1,6litrovými nebo 1,8litrovými motory o výkonu od 106 do 122 koní. To ovšem není zrovna enormní síla, kterou by si ruská smetánka chtěla chlubit.

Neoficiálně se tedy mluví o implementaci dvoulitrového čtyřválce, který by již přední kola zásoboval výkonem 135 koní. Ani to samozřejmě nikoho nedostane do kolen, nicméně majitelé se alespoň budou moci pochlubit dynamikou, o které si zbytek Ruska může nechat pouze zdát. Tím nám ale veškeré dostupné informace opravdu končí, pročež jen dodáme, že prototyp Lady Vesta VIP vznikl jako invence inženýrů, o které prý nevědělo ani vedení značky. Ať už to tak bylo, nebo nikoli, z ničeho nic je to jistě nenapadlo - už starší je požadavek vedení země, aby ruští pohlaváři jezdili ruskými vozy. Standardní Niva to asi nebude, prodloužená Vesta by to být mohla.

Prezident AvtoVAZu Bo Andersson po jejím spatření uvedl, že je opravdu překvapen. Tím ovšem zároveň naznačil, že s oficiálním potvrzením výroby bychom neměli hned tak počítat. A pokud vůbec dorazí, pak Vesta VIP dozajista vznikne pouze v limitovaném množství. To je ale skutečně pro dnešek vše, na závěr jen zmíníme, že standardní provedení sedanu vstupuje 25. listopadu na ruský trh.


Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 1 - Lada Vesta VIP prvni foto 01 lepsiLada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 2 - Lada Vesta VIP prvni foto 02Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 3 - Lada Vesta VIP prvni foto 03Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 4 - Lada Vesta VIP prvni foto 04Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 5 - Lada Vesta VIP prvni foto 05Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 6 - Lada Vesta VIP prvni foto 06
Lada Vesta VIP je prozatím prototypem, který nemá výrobu jistou. S ohledem na pozitivní dojmy šéfa značky Bo Anderssona se ale možná limitované edice dočkáme

Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 7 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 01Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 8 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 02Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 9 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 03Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 10 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 04Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 11 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 05Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 12 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 06Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 13 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 07Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 14 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 08Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 15 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 09Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 16 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 10Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 17 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 11Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 18 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 12Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 19 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 13Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 20 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 14Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 21 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 15Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 22 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 16Lada Vesta VIP: Vesta pro papaláše nafocena, je delší o 25 cm - 23 - Lada Vesta produkcni dalsi nova sada 17
Pro srovnání záběry standardního provedení

Zdroj: Avtosreda

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama