Reklama

Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná

Když v krátkém sledu po sobě řekne „vlajková loď” a „cena”, obvykle lze čekat pořádně tučnou cifru. U Lady ale panují trochu jiné pořádky a ani vrcholná novinka v maximální výbavě nestojí moc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná

17.10.2018 | Petr Prokopec

Když v krátkém sledu po sobě řekne „vlajková loď” a „cena”, obvykle lze čekat pořádně tučnou cifru. U Lady ale panují trochu jiné pořádky a ani vrcholná novinka v maximální výbavě nestojí moc.

Rusové před několika málo dny odstartovali výrobu nové Lady X-Ray Cross. V tiskové zprávě jej označila za „vlajkovou loď” a trochu jsme se nad tím pousmáli. Podobná označení obvykle dostávají reprezentativnější model, u Lady na něj stačí specifické provedení modelu X-Ray, které se oproti již nabízenému provedení liší hlavně nárůstem světlé výšky ze 195 na 215 milimetrů. Dále pak dostalo do vínku přepracované řízení, lehce modifikovaný bodykit či lépe vybavený interiér. Pod kapotou naleznete pouze 1,8litrový motor, slabší jedna-šestka byla postavena mimo mísu. To samozřejmě dává logiku, u vlajkové lodi řady.

O cenách jsme minule mohli jen spekulovat, přičemž jsme tipovali posun až někam k 800 tisícům rublů (cca 271 500 Kč). Novinka Lady ovšem nakonec tuto hranici snadno překročí, i když nikoliv v případě základní úrovně výbavy Classic. S tou startuje na 729 900 RUB (247 700 Kč), přičemž zákazníci mohou očekávat třeba 17palcová litá kola, LEDky pro denní svícení, zatmavená okna nebo výškově a podélně stavitelný volant.

Na tomto stupni je k dispozici i příplatkový paket Optima, který cenu zdvihá na 766 900 rublů (260 300 Kč). V té chvíli lze počítat rovněž s klimatizací, chlazenou schránkou před spolujezdcem nebo audiosystémem se čtyři reproduktory. Střechu pak navíc ozdobí anténa ve tvaru žraločí ploutve. Po stránce mechanické se ale nic nemění, i nadále tu tedy máme 122 koní a pětistupňový manuál, automat dorazí až později.

Přesunout se můžeme na úroveň Comfort, jenž je k mání od 809 900 Kč (274 900 Kč). Zásadní změnou oproti základu je přítomnost voliče jízdních režimů Lada Ride Select, díky kterému lze vůz přizpůsobit sněžnému, písečnému či bahnitému povrchu. Nechybí ovšem ani sportovní mód, stejně jako možnost úplné deaktivace stabilizační kontroly. Po překročení tempa 54 km/h se však ESP automaticky opět „nahodí“.

Zákazníci kromě toho mohou počítat se vším, co bylo zmíněno u stupně Classic, stejně jako u příplatkového paketu Optima. Dále pak do standardu zamířily i zadní parkovací senzory, elektrické ovládání oken vpředu i vzadu nebo výškově stavitelné sedadlo řidiče. Nechybí ani zásuvky na 12 voltů, z nichž jedna je určena cestujícím vzadu, druhou pak můžete nalézt v zavazadlovém prostoru.

Tím se dostáváme k vrcholu, tedy k úrovni Luxe. Ta začíná na sumě 859 900 RUB (291 850 Kč), jenž vám dokoupí dekory interiéru a čalounění (kombinující látku s umělou kůží) ve specifickém černém nebo oranžovém odstínu. Počítat je možné rovněž s vyhřívaným a kůží obšitým volantem, dešťovým a světelným senzorem nebo USB zástrčkou pro zadní lavici.

Stejně jako u základu je také u vrcholu nabízen příplatkový paket, tentokráte nazvaný Prestige. X-Ray Cross je s ním k dispozici od 888 900 rublů (301 700 Kč) a protože za příplatek můžete mít ještě metalízy v ceně až 18 tisíc rublů, finální účet se může vyšplhat až za hranici 900 000 RUB, což je více než Vesta SW Cross ve srovnatelné specifikaci. Inu, vlajková loď, a a to ještě na X-Ray čeká onen příplatkový automat, s nímž dnes Vesta umí být pořád o chloupek dražší.

Lze přitom již jen dodat, že úroveň Luxe Prestige zahrnuje také multimediální systém se sedmipalcovým displejem, navigací a zpětnou kamerou. Rusové se tedy s tímto vozem definitivně dostávají do 21. století, ostatně i proto nechybí ani LEDky zvenčí i uvnitř. Prodej přitom odstartuje ještě letos, příchod automatické verze zatím ruská automobilka nikterak neupřesnila.

Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 1 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 01Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 2 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 02Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 3 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 03Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 4 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 04Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 5 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 05Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 6 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 06Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 7 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 07Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 8 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 08Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 9 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 09Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 10 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 10Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 11 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 11Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 12 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 12Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 13 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 13Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 14 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 14Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 15 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 15Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 16 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 16Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 17 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 17Lada začala prodávat novou vlajkovou loď. I v plné výbavě je kouzelně laciná - 18 - Moscow Auto Show 2018 Lada novinky 18
Nová Lada X-Ray Cross má své ceny. Jako vlajková loď je logicky relativně nejdražší, zatím je ovšem k mání pouze s manuálem. Jakmile do nabídky dorazí i automat, máme tu nový firemní vrchol i absolutně

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama