Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Lamborghini Urus: unikly první fotky SUV Lamborghini
20.4.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Dalo se očekávat, že toto odhalení Pekingu nedožije. Takto vypadá koncept SUV Lamborghini, jmenuje se kupodivu opravdu Urus.
Tip: O SUV Lamborghini nyní už víme prakticky vše. Přečtěte si i náš další článek pojednávající o technice a dalších záměrech Lamborghini s tímto konceptem.
Teprve včera večer jsme vám nabídli oficiální potvrzení pondělní premiéry nového SUV Lamborghini a hned dnes vám ho můžeme i ukázat. Italská automobilka totiž neudržela pod pokličkou první fotky zřejmě nejočekávanější novinky pekingského autosalonu a ty se dostaly do éteru celé tři dny před oficiálním odhalením.
Oficiální informace zatím nejsou k dispozici, a tak vám k těmto snímkům můžeme sdělit zatím jen tolik, že vůz vypadá právě tak, jak naznačovaly dřívější informace od těch, kteří jej údajně spatřili. Příď je tedy hodně podobná Aventadoru, profil pak připomene rozličná SUV-kupé definovaná BMW X6 a snad jen zadní partie dávají znát, že tento vůz je něčím úplně jiným, než co jsme měli možnost na autech s rozzuřeným býkem ve znaku (a nejen s ním) v posledních letech vídat.
K dispozici jsou i první pohledy do interiéru, které opět potvrzují dříve naznačované - palubní deska částečně z Aventadoru, sedadla jak z konceptu Sesto Elemento a k tomu trochu stylových záležitostí, které dávají jasně najevo, že i Urus je stále jen konceptem.
Když už konečně padlo také jméno vozu, je třeba říci, že právě to je poněkud překvapivé. Včera o něm jako o hotové věci hovořila čínská média, moc velkou pravděpodobnost jsme ale skutečnému použití tohoto jména nepřikládali - už dříve se totiž mělo objevit na sedanech i kupé značky. Nakonec ale, jak vidíte sami, po něm Lamborghini skutečně sáhlo.
Otázky nyní obestírají hlavně techniku vozu, i když i o té se mocně spekuluje. Pod kapotou by se prý měl objevit desetiválec z Gallarda naladěný na výkon okolo 600 koní. Pohon všech kol je samozřejmostí a převodovku vidíte (nebo spíše nevidíte...) sami, ta je pochopitelně automatická.
Na podrobnější specifikace si musíme počkat, dlouhé čekání to ale tak či onak nebude.








Toto je Lamborghini Urus, vzhled ani jméno už nejsou tajemstvím
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Brutální nový Aston Martin nevypadá jako nic, co už známe. Tajuplný stroj natočili při vývoji, připomíná oživlý Batmobil
před 4 hodinami
Únik odhalil podobu nejnovější limitované silniční střely Porsche a fanoušci budou zuřit
dnes
Pokud tohle myslí šéf vývoje BMW vážně, pak firmě právě podepsal rozsudek smrti
včera
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Brutální nový Aston Martin nevypadá jako nic, co už známe. Tajuplný stroj natočili při vývoji, připomíná oživlý Batmobil
před 4 hodinami
Symbolický obrat: Výrobce restomodů zkusil prodávat stará auta předělaná na elektřinu, po fiasku přechází na motory V8
před 5 hodinami
Mercedes propustil skoro všechny lidi, kteří u něj vyráběli motory V12, zákazníci si teď mohou nový velký motor poskládat sami
před 7 hodinami
Rozlučková brutalita Lamborghini pro vyvolené měla být strojem na peníze, teď majitele připravuje o desítky milionů
před 8 hodinami
Honda vsadila na elektromobily vše tak tupě, že po odpískání několika projektů někde nebude mít roky co prodávat
před 10 hodinami
Živá témata na fóru
- Kdo má přednost? 04.12. 18:36 - řidičBOB
- Pneu koutek 04.12. 18:14 - Sajmik
- Ford Mondeo - Nejde otevřít víčko nádrže 04.12. 17:57 - Caster
- Onboard videa 04.12. 16:16 - Truck Daškam
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 04.12. 15:33 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 04.12. 15:12 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 04.12. 14:33 - pavproch
- IT poradna 04.12. 06:30 - pavproch
