Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit

Pokud se pohybujete v místech, kde žijete, takové oblasti budete znát sami. Ale co když vyrazíte do jiného města nebo dokonce jiné země? Pak vás na ně upozorní váš Mercedes.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit

29.9.2018 | Mirek Mazal

Pokud se pohybujete v místech, kde žijete, takové oblasti budete znát sami. Ale co když vyrazíte do jiného města nebo dokonce jiné země? Pak vás na ně upozorní váš Mercedes.

Svět není bezpečné místo, zvláště pokud necháte volně zaparkovaný Mercedes-Benz na předem neprověřeném místě. Trestná činnost spojená s automobily není nic výjimečného a německá prémiová automobilka chce co nejvíce eliminovat krádeže celých aut nebo jednotlivých dílů. Právě proto programátoři vyvíjí novou palubní aplikaci, která pomůže řidičům vyhnout se nebezpečným oblastem při hledání parkování.

Pomocí policejních statistik bude software vytvářet databázi lokalit s vyšší pravděpodobností vandalismu, krádeží, útoků na řidiče a dalších trestných činů spojených s automobily. Aplikace by měla být připravena pro další generaci modelů třícípé hvězdy a v mapových podkladech navigace pomocí barevné škály upozorňovat na místa, kterým bude lepší se vyhnout.

Fungování aplikace přiblížil vývojář Mercedesu Markus Ehmann: „Vzali jsme veřejná data z města Seattle a porovnali je s daty týkajícím se parkovacích míst v cílové destinaci. Můžeme pak vybrat parkovací místo a analyzovat, kolik kriminality bylo v této oblasti zaznamenáno v posledních týdnech. Zelená ukazuje velmi bezpečnou lokalitu, takže vám navrhneme tam zaparkovat. Žlutá znamená, že je to stále v pořádku, ale bude lepší zvážit, zda nenajít nějakou zelenou. A červená značí místo, kam nechcete jet,“ řekl Ehmann.

Služba bude k dispozici jen pro vybrané oblasti po celém světě v závislosti na veřejné dostupnosti údajů o trestné činnosti. Technologie se stane součástí příplatkové výbavy a mezi zákazníky se dostane jako stáhnutelná aplikace. Kromě bezpečnosti se na displeji zobrazí pěší vzdálenost k cíli, parkovací poplatky a dopravní zácpy.

Mluvčí výrobce loajálně nešetří chválou. „Je to velmi zajímavé, protože výstup vychází z místních geografických znalostí a všemožných statistik včetně těch o kriminalitě a dostupnosti parkovacích míst,“ říká. Nezajímavé to jistě není, je ale třeba nezapomínat, že zločin je obvykle o krok před těmi, kteří s ním bojují. A není zase tak těžké si představit, že si zloději Mercedes právě s takovou aplikací pořídí a „zelené zóny” se navzdory statistikám z předchozích týdnů stanou vždy jejich nejoblíbenějšími...


Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit - 1 - Mercedes-AMG C63 Coupe ukradena kola bedny 01Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit - 2 - Mercedes-AMG C63 Coupe ukradena kola bedny 02Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit - 3 - Mercedes-AMG C63 Coupe ukradena kola bedny 03Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit - 4 - Mercedes-AMG C63 Coupe ukradena kola bedny 04Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit - 5 - Mercedes-AMG C63 Coupe ukradena kola bedny 05Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit - 6 - Mercedes-AMG C63 Coupe ukradena kola bedny 06Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit - 7 - Mercedes-AMG C63 Coupe ukradena kola bedny 07Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit - 8 - Mercedes-AMG C63 Coupe ukradena kola bedny 08Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit - 9 - Mercedes-AMG C63 Coupe ukradena kola bedny 09Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit - 10 - Mercedes-AMG C63 Coupe ukradena kola bedny 10Mercedesy se brzy budou umět vyhnout místům, kam je lepší vůbec nejezdit - 11 - Mercedes-AMG C63 Coupe ukradena kola bedny 11
Takovému neštěstí chce zabránit nová aplikace od Mercedesu

Zdroj: Drive

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama