Reklama

Takhle se kradou kola z nových Lad. Zloději pro pár šupů způsobí škodu za desetitisíce

Krádeže kol nejsou nic výjimečného ani v Rusku, kde se nejvíce týkají Lad. Ty nové se měly ubránit, zloději ale jako obvykle našli cestu, jak je překonat. Je dost násilná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Takhle se kradou kola z nových Lad. Zloději pro pár šupů způsobí škodu za desetitisíce

21.2.2018 | Petr Prokopec | 23 příspěvků

Krádeže kol nejsou nic výjimečného ani v Rusku, kde se nejvíce týkají Lad. Ty nové se měly ubránit, zloději ale jako obvykle našli cestu, jak je překonat. Je dost násilná.

Krádeže aut dnes nejsou nikterak výjimečné a kvůli moderním technologiím jsou paradoxně snadnější, než kdy předtím. V rámci vykrádání či snahy o odcizení jen některých dílů je to ovšem pro změnu o trochu složitější, kabinu vozu totiž hlídá armáda senzorů, jenž je nejprve třeba vyřadit z provozu. Jinak třeba troubení a blikání daného vozu může upozornit kolemjdoucí, kteří mohou zapomenout na obvyklou laxnost a výjimečně uvědomí i policii.

Senzory ovšem nehlídají jen interiér, sledovat mohou také exteriér. Jsou s to reagovat kupříkladu na změnu polohu vozu, která může symbolizovat třeba i krádež kol. Takovým systémem jsou právě kvůli krádežím kol a dalších komponentů vybavovány nové Lady, neprůstřelným řešením se ale nový systém neukázal. Zloději se rozhodli nové zabezpečení obcházet způsobem, který je bez nadsázky brutální. A ve svém důsledku znamená, že odcizená kola jsou tím nejmenším, co majitele trápí.

Dosvědčují to přiložené snímky, které se objevily na fóru jednoho z klubu majitelů Lad. Zloději se kvůli zneškodnění alarmu nezdráhali rozřezat plechy nad lemem levého předního blatníku nové Lady Vesty SW Cross, aby alarm odpojili od zdroje elektřiny. Zní to velmi násilně, je to ale prý nesnazší cesta, jak se k tomu správnému kabelu dostat - přes podběhy i kapotu to má být komplikovanější.

Jakkoliv se tedy zloději v tomto případě na jednu stranu zachovali k vozu poměrně ohleduplně, neboť jej po krádeži kol neshodili z heveru na zem, ale alespoň jej nechali na starých pneumatikách, samotné karoserii již citliví nebyli. Koupě nového blatníku přitom bezesporu nebude levnou záležitostí, stejně jako nový lak. Navíc je otázkou, zda nedošlo k poškození elektroinstalace, kvůli čemuž by Lada pobyla v servisu ještě o nějaký ten den déle.

Ve srovnání s tím přitom koupě nové sady litých kol vyjde na pakatel. Jeden ráfek totiž vychází v přepočtu na 2 700 Kč, v případě kompletu včetně pneumatik tak lze počítat s výdajem okolo 16 tisíc korun. Ty ukradené přitom zloději zpeněží za daleko menší sumu, což absurdnost celé situace ještě umocňuje. Pokud tedy napříště uvidíte večer kráčet po ulici, ve které jste zaparkovali, někoho s podezřelým nářadím, obezřetnost bude na místě...

Takhle se kradou kola z nových Lad. Zloději pro pár šupů způsobí škodu za desetitisíce - 1 - Lada Vesta SW Cross 2018 kradez kol 01Takhle se kradou kola z nových Lad. Zloději pro pár šupů způsobí škodu za desetitisíce - 2 - Lada Vesta SW Cross 2018 kradez kol 02
Takhle mohou litá kola krást snad opravdu jen v Rusku...

Zdroj: Auto.mail.ru

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 23 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše