Reklama

Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme

Vážně extrémní vzhled nadělil Renault svému donedávna velmi úspěšnému pokusu o levné SUV. Právě proto, aby bylo úspěšným i nadále.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme

11.8.2017 | Petr Prokopec | 17 příspěvků

Vážně extrémní vzhled nadělil Renault svému donedávna velmi úspěšnému pokusu o levné SUV. Právě proto, aby bylo úspěšným i nadále.

Renault Kwid je označován jako nejlevnější SUV světa. Je otázka, jak moc si může říkat SUV a jak moc jen přizvednutý hatchback, jeho cena je ale skutečně nízká - na indickém trhu začíná na 261 800 rupiích (cca 91 tisíc korun). I díky tomu se mu prodejně daří, nebo aspoň dařilo - donedávna měsíční odbyt pravidelně překračoval 10 000 vozů, až letos v dubnu začal poměrně razantní pád z výšin. V červnu již bylo prodáno jen 5 439 aut, a tak se francouzská automobilka vcelku pochopitelně rozhodla, že trochu rozvíří stojaté vody.

Na právě probíhajícím indonéském autosalonu GIIAS 2017 tak představila variantu Extreme, která svým jménem ani moc nepřehání. Zatím se jedná pouze o koncept, nicméně značka chce s jeho pomocí upozornit na verze, které reálně dorazí. Mezi nimi bude nejen podobně extrémní varianta, ale i poněkud umírněnější provedení Outdoor, které se ukáže v příštím roce a jež by mělo oproti sérii dostat sadu spoilerů kvůli agresivnějšímu vzhledu. Vůči konceptu ale bude taková verze daleko blíže základu, přemýšlet o ní můžeme spíše jako o takovém Audi S-Line než skutečném „eSku“.

Tím samozřejmě nechceme jakkoliv srovnávat vozy německé značky s francouzským SUV, jen se vám snažíme přiblížit, co se chystá. To reálně uvidíme až příští rok, zatím raději setrváme u konceptu, jenž se pyšní novými nárazníky s některými detaily vyvedenými v šedé či červené barvě. Toto schéma je vlastní i zbytku karoserie, na bocích si můžeme povšimnout i motivu šachovnice.

Vyjma nových nárazníků dostal Kwid Extreme i diodová světla, zvýrazněnou čelní masku, nafouklé blatníky, mohutnější boční prahy či rozměrné střešní křídlo. Dále tu pak máme 18palcová litá kola OZ s nízkoprofilovými pneumatikami či karbonové polepy na kapotě. Malé SUV tak vypadá opravdu agresivně, překvapivě však jen zvenčí. Uvnitř došlo pouze na změnu čalounění sedadel, vše ostatní je ale již součástí série.

Stejný je i podvozek a pohonná jednotka, kterou je v tomto případě litrový atmosférický tříválec SCe naladěný na 68 koní a 91 Nm točivého momentu, které na přední kola přenáší pětistupňový manuál. Vyjma tohoto agregátu je Kwid k mání ještě s 0,8litrovým tříválcem a výkonem 54 koní a právě jím osazená verze stojí výše zmíněných 261 800 rupií. Kolik budou stát zvláštní provedení, až dorazí na trh, můžeme jen spekulovat - v přepočtu více než 100 tisíc Kč to bude jistě, o mnoho více to ale být nemůže. Inu, jiný kraj, jiné... ceny.

Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme - 1 - Renault Kwid Extreme 2017 zive foto 01Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme - 2 - Renault Kwid Extreme 2017 zive foto 02Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme - 3 - Renault Kwid Extreme 2017 zive foto 03Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme - 4 - Renault Kwid Extreme 2017 zive foto 04Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme - 5 - Renault Kwid Extreme 2017 zive foto 05Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme - 6 - Renault Kwid Extreme 2017 zive foto 06Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme - 7 - Renault Kwid Extreme 2017 zive foto 07Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme - 8 - Renault Kwid Extreme 2017 zive foto 08Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme - 9 - Renault Kwid Extreme 2017 zive foto 09Nejlevnější SUV světa nemusí být nudné. Podívejte se na něj ve verzi Extreme - 10 - Renault Kwid Extreme 2017 zive foto 10
Renault Kwid Extreme je zatím jen konceptem, který ovšem předchází sériovému provedení. Tak extrémní pochopitelně nebude, na poměry, čím tento vůz je, se ale při zemi držet nemá

Zdroj: Indian Autos Blog

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše