Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný

Policejní sbor v Dubaji se může chlubit novým přírůstkem z dílen domácí firmy. Už jsme vám mohli ukázat, teď známe i jeho jméno a další detaily. Je to prý nejlepší stroj svého druhu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný

27.11.2018 | Mirek Mazal

Policejní sbor v Dubaji se může chlubit novým přírůstkem z dílen domácí firmy. Už jsme vám mohli ukázat, teď známe i jeho jméno a další detaily. Je to prý nejlepší stroj svého druhu.

Dubajská policie ve světě proslula neobvyklou flotilou služebních aut. Spojeným arabským emirátům je vlastní vysoká koncentrace výjimečných aut obecně a bezpečnostní složky zjevně nechtějí stát stranou. Bílo-zelené zbarvení a modré majáky dostaly například Ferrari FF, Aston Martin One-77, Lamborghini Aventador, Brabus G 63 AMG Widestar, Bentley Continental GT nebo také Bugatti Veyron.

Nedávno jsme sledovali odhalení nového přírůstku tentokrát dubajského původu. Minulý měsíc se v mrakodrapu Dubai World Trade Center konala prezentace nového SUV automobilky W Motors, které chce se ctí zapadnout do flotily policejních exkluzivit. Nečiní tak ovšem v prvé řadě vzhledem či výkony - třebaže ani v těchto ohledech není tuctové - ale především moderním technologickým vybavením.

Nový policejní pomocník nazvaný Ghiath ve svém nitru skrývá umělou inteligenci, která policistům pomáhá při výkonu služby. Zabudované počítače údajně dovedou rozpoznat obličeje kolemjdoucích a ověřit podobiznu v databázi osob. Stejně jako občany dokáže systém lustrovat snímané automobily. Zjištěné informace jsou v reálném čase sdíleny s centrálou pomocí komunikačního systému přímo napojeného na databázi policie.

Funkce jsou ovládány prostřednictvím několika dotykových obrazovek, které jsou směřovány ke spolujezdci, to aby se řidič mohl soustředit na řízení, pochopitelně. Displeje umožňují nastavovat palubní systémy a sdílet informace z terénu s kolegy na centrálním pracovišti. Sofistikované programy automobilce poskytla lokální bezpečnostní společnost Safe City Group a ve svém rozsahu prý nemají v jiném policejním autě obdoby.

W Motors tak hovoří o jednom z nejpokročilejších policejních vozidel na světě. Speciální funkce rozsáhlé výbavy mají šanci udržet území bohatých ropných šejků v bezpečí, a to je také důvod, proč jeho odhalení kvitují. Vůz si ovšem nechce budovat respekt jen tím, i vzhled ostře modelovaného SUV postaveného na bázi velkého Chevroletu Suburban si jej dokáže získat. Nakonec, podívejte na novinku sami prostřednictvím nových i starších záběrů níže, tuctová opravdu není.


Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 1 - W Motors Ghiath Dubaj dalsi 01Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 2 - W Motors Ghiath Dubaj dalsi 02 Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 3 - W Motors Ghiath Dubaj foto 02Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 4 - W Motors Ghiath Dubaj foto 03Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 5 - W Motors Ghiath Dubaj foto 04Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 6 - W Motors Ghiath Dubaj foto 05Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 7 - W Motors Ghiath Dubaj foto 06Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 8 - W Motors Ghiath Dubaj foto 07Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 9 - W Motors Ghiath Dubaj foto 08Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 10 - W Motors Ghiath Dubaj foto 09Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 11 - W Motors Ghiath Dubaj foto 10Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 12 - W Motors Ghiath Dubaj dalsi 03
Policejní oddělení v Dubaji nasadilo do službý nový automobil z dílen domácí firmy W Motors. Pochlubit se může mimořádnými funkcemi i neobvyklým vzhledem

Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 13 - W Motors Beast Patrol foto prvni 01Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 14 - W Motors Beast Patrol foto prvni 02Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 15 - W Motors Beast Patrol foto prvni 03Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 16 - W Motors Beast Patrol foto prvni 04Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 17 - W Motors Beast Patrol foto prvni 05Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 18 - W Motors Beast Patrol foto prvni 06Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 19 - W Motors Beast Patrol foto prvni 07Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 20 - W Motors Beast Patrol foto prvni 08Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 21 - W Motors Beast Patrol foto prvni 09Nejpokročilejší policejní vůz na světě hlídá ropné šejky, má funkce jako žádný jiný - 22 - W Motors Beast Patrol foto prvni 10
Starší snímky z první prezentace zachycovaly vůz pouze staticky, teď si můžeme prohlédnout i jeho funkce

Zdroj: Dubai Police دورية غياث@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama