Nová Škoda Fabia 2014 znovu nafocena, zatím nejlépe

(+ video) Novinka si do premiéry pár trumfů ještě schovává, jinak ale na sadě zatím nejkvalitnějších fotek to nejdůležitější nepokrytě odhaluje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Fabia 2014 znovu nafocena, zatím nejlépe

29.5.2014 | Petr Prokopec | 66 příspěvků

(+ video) Novinka si do premiéry pár trumfů ještě schovává, jinak ale na sadě zatím nejkvalitnějších fotek to nejdůležitější nepokrytě odhaluje.

Novinek koncernu Volkswagen Group jsme vám v posledních hodinách představili opravdu bezpočet, to ovšem neznamená, že bychom z rozjetého rychlíku chtěli vyskočit. Ba právě naopak přikládáme pod kotel další polínko, neboť špionážní fotografové konečně přišli s prvními pořádnými fotkami nové Škody Fabia. Třetí generaci na nich halí jen drobné množství kamufláže, díky čemuž si můžeme udělat celkem jasnou představu o tom, co nás čeká a nemine. Stačí si totiž odmyslet pár krycích fólií v okolí světel. Kromě toho pak maskování zakrývá ještě boční linii, která bude dozajista nazvána Tornado.

Mnohem větší tajemství ovšem obestírá mechaniku, zejména platformu. Když jsme ovšem porovnali boční pohled na druhou i třetí generaci, rozvor i převisy se zdály být identické. Dá se tedy předpokládat, že nedostaneme zkrácenou modulární platformu MQB-A, ale spíše evoluční verzí komponentů PQ25, na kterých stojí i faceliftovaný Volkswagen Polo. Z odlehčených dílů by pak profitovala až další generace.

Na pohonné jednotky se naopak dá již vsadit, pocházet totiž budou rovněž z motorového prostoru německého hatchbacku. Základem se tedy stane litrový benzinový tříválec, po něm nastoupí agregáty 1,2 TSI a 1,4 TSI. V rámci dieselů s největší pravděpodobností dorazí nový motor 1,4 TDI, na cokoliv objemnějšího zjevně můžeme zapomenout. Verze RS má totiž utrum, postarší 1,6litrový diesel pak nabízí takřka stejný výkon jako Jedna-čtyřka.

Mnohem jasněji budeme blíže k podzimnímu autosalonu v Paříži, přiložené snímky ale odhalují mnohé. Ještě více jich najdete v kompletní galerii na Worldcarfans.com.


Nová Škoda Fabia 2014 znovu nafocena, zatím nejlépe - 1 - Skoda Fabia 2015 nemaskovane spy foto 01Nová Škoda Fabia 2014 znovu nafocena, zatím nejlépe - 2 - Skoda Fabia 2015 nemaskovane spy foto 02Nová Škoda Fabia 2014 znovu nafocena, zatím nejlépe - 3 - Skoda Fabia 2015 nemaskovane spy foto 03Nová Škoda Fabia 2014 znovu nafocena, zatím nejlépe - 4 - Skoda Fabia 2015 nemaskovane spy foto 04Nová Škoda Fabia 2014 znovu nafocena, zatím nejlépe - 5 - Skoda Fabia 2015 nemaskovane spy foto 05
Při pohledu z boku začíná být čím dál tím více jasné, že nová Škoda Fabia bude stát na platformě PQ25

Zdroj: Worldcarfans

Petr Prokopec

Diskuze 66 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama