Reklama

Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem

Korejský sedan se představuje také ve své zámořské verzi. Ta se zvenčí oproti té ruské nikterak neliší, rozdíly ovšem najdeme pod kapotou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem

17.2.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Korejský sedan se představuje také ve své zámořské verzi. Ta se zvenčí oproti té ruské nikterak neliší, rozdíly ovšem najdeme pod kapotou.

Před několika málo dny jsme si mohli představit novou generaci Hyundai Solaris. Tedy jedničky na ruském trhu, která v novém hávu nejspíše osloví mnohem více zákazníků než dosavadní provedení. Nyní tu máme verzi určenou pro Ameriku, která se pod i u nás dobře známý jménem Accent aktuálně ukázala na autosalonu v kanadském Torontu. Jakkoliv se ovšem tento model dříve prodával i u nás, pátá generace bohužel již nedorazí.

Oproti modelu Solaris nedošlo po stránce exteriérové prakticky k jediné změně, všimnout si můžeme pouze menšího množství chromových detailů. Rozměry se ale stejné, i nadále lze tedy počítat s délkou 4 405 milimetrů, šířkou 1 729 mm výškou 1 460 mm a rozvorem 2 600 mm. Ve srovnání s odcházejícím provedením tedy nový Accent narostl o 5 milimetrů na délku a 28 mm na šířku, mezi nápravami mu pak naměříme dokonce o 30 mm více.

Rozdíl oproti ruskému provedení ovšem najdeme pod kapotou, kde již neodvádí svou práci jedna-čtyřka. Místo toho Korejci v Americe nasadili 1,6litrový atmosférický motor, který dává k dobru 134 koní a 162 Nm. Vůči odcházejícímu modelu bylo navíc maximum točivého momentu v 1 500 otáčkách navýšeno o 4,5 procenta, což vyústilo ve zlepšení zrychlení z 40 na 80 km/h o 0,2 sekundy, respektive z 80 na 120 km/h o 1,3 sekundy.

Zákazníci si budou moci vybírat mezi šestistupňovým manuálem či šestistupňovým automatem, přičemž v obou případech lze počítat se 7procentní úsporou paliva oproti předchůdci. Technici Hyundai totiž u pohonné jednotky sáhli po pístních kroužcích s nízkým třením, modulu upravujícím variabilní tlak vstřikování paliva a modifikované řídicí jednotce. Výsledkem modifikací v motorovém prostoru je tedy úspornější i rychlejší model.

Kabina nám ovšem již opětovně připomene ruský model, také zde se totiž na vrchol středové konzole nastěhoval sedmipalcový dotykový displej, jenž podporuje Apple CarPlay a Android Auto. Dále tu máme hlasové ovládání, dva porty na USB či po stránce bezpečností vylepšené čelní airbagy. Sáhnout je navíc možné po autonomních brzdách či zpětné kameře, zesíleny byly i příčné nosníky skeletu.

Tím jsme se dostali na konec tiskové zprávy, která ovšem již nezmiňuje ceny. Ty nás ale de facto nemusí příliš zajímat, neboť jak jsme již zmínili, na český trh se nový Accent nepodívá. Navíc se nedá předpokládat, že by někdo zatoužil po individuálním dovozu - na rozdíl třeba od takového modelu Elantra Sport, které nás včera okouzlilo zvukem svého přeplňovaného 1,6litrového motoru.

Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 1 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 01Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 2 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 02Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 3 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 03Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 4 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 04Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 5 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 05Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 6 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 06Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 7 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 07Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 8 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 08Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 9 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 09Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 10 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 10Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 11 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 11Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 12 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 12Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 13 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 13Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 14 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 14Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 15 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 15Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 16 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 16Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 17 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 17Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 18 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 18Nové Hyundai Accent odhaleno, je to americký Solaris s výkonnějším motorem - 19 - Hyundai Accent 2017 prvni sada 19
Hyundai Accent se zvenčí od ruské verze Solaris liší pouze menším množstvím chromu, pod kapotou však má výkonnější jedna-šestku

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Autobazar

zobrazit vše