- -

Takhle může znít obyčejné sériové Hyundai přímo z továrny, jen ne u nás (video)

Vcelku obyčejný model Huyndai hnané motorem 1,6 turbo není zrovna kandidátem na cenu za atraktivní zvukový projev. Zdání ale někdy klame.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle může znít obyčejné sériové Hyundai přímo z továrny, jen ne u nás (video)

16.2.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Vcelku obyčejný model Huyndai hnané motorem 1,6 turbo není zrovna kandidátem na cenu za atraktivní zvukový projev. Zdání ale někdy klame.

V mnoha lidech je Hyundai stále ještě zakořeněno jako výrobce levných aut, u kterých kvalita či zábava pokulhává za konkurencí. Pravda je ovšem taková, že korejská značka již urazila notný kus cesty a za daným mýtem může snadno udělat tlustou čáru. Ostatně stačí jen pohled na modely s logem Genesis, které snesou srovnání i s německou prémiovou konkurencí. Vůči ní je navíc můžete pořídit s atmosférickým motorem, což se již u takového BMW či Mercedesu dávno nenosí.

Dnes ovšem nebude řeč ani o značce Genesis, ani o pětilitrovém osmiválci. Místo toho si posvítíme na nové Hyundai Elantra Sport, které do vínku dostalo 1,6litrový přeplňovaný čtyřválec T-GDI. Tedy pohonnou jednotku, které je aktuálně všude plno a jenž na první pohled nemá zas až tak čím oslovit. Pravda, jejích 204 koní a 264 Nm jsou na naše poměry dobrá čísla, tady se ale bavíme o verzi pro americký trh, kde panují trochu jiné poměry a takto postavený kompakt je v podstatě obyčejné auto.

Úplné obyčejné je ale pouze na první pohled. Na ten druhý, respektive na poslech je tomu již naprosto jinak. Elantra Sport totiž již na volnoběh zní výhrůžně a jakmile se dá do pohybu, prskání, práskání, chraplání a jekot přeplňovaného čtyřválce jen zintenzivní. O podobném zvukovém doprovodu si přitom řada konkurentů, jenž jsou zákazníky uznáváni daleko více, může nechat pouze zdát.

Bohužel, tento orchestr si my vychutnat nemůžeme, na evropských trzích a tedy i na tom českém totiž Hyundai Elantra již nějaký ten pátek není k mání. Co je navíc podstatnější, oproti Americe platí na Starém kontinentu odlišné a trochu přísnější regule, jenž se týkají hlučnosti aut. I kdyby tedy korejský „lidový sporťák“ nakonec přes oceán oficiálně zamířil, dočkal by se jistého utlumení.

Při individuálním dovozu ale již takové obstrukce nejsou třeba, což berte jako zajímavý tip na koupi. Ostatně Elantra Sport je lákavým sedanem nejen kvůli výkonnému motoru, výfuku navrženému tak, aby umocnil každé podřazení, či atraktivnímu designu, ale rovněž kvůli ceně. Ta totiž ve Státech startuje u této varianty na 21 650 USD (cca 550 tisíc korun).

Takhle může znít obyčejné sériové Hyundai přímo z továrny, jen ne u nás (video) - 1 - Hyundai Elantra Sport 2017 zvuk videoscreen 01Takhle může znít obyčejné sériové Hyundai přímo z továrny, jen ne u nás (video) - 2 - Hyundai Elantra Sport 2017 zvuk videoscreen 02Takhle může znít obyčejné sériové Hyundai přímo z továrny, jen ne u nás (video) - 3 - Hyundai Elantra Sport 2017 zvuk videoscreen 03Takhle může znít obyčejné sériové Hyundai přímo z továrny, jen ne u nás (video) - 4 - Hyundai Elantra Sport 2017 zvuk videoscreen 04
Hyundai Elantra Sport se může pochlubit opravdu působivým zvukovým doprovodem

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama