Reklama

Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér

Ještě před oficiálním odhalením se provalilo vše o nové generaci Audi, které známe pod označením A1. Jeho interiér je střižený jako u žádného jiného mini současnosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér

18.6.2018 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Ještě před oficiálním odhalením se provalilo vše o nové generaci Audi, které známe pod označením A1. Jeho interiér je střižený jako u žádného jiného mini současnosti.

Vůbec první generace Audi A1 je na trhu již osmým rokem. Před třemi lety sice došlo na modernizaci, která zájem zpočátku opětovně nakopla, loni ale prodeje znovu klesaly a nejinak je tomu letos. V Ingolstadtu to vidí a samozřejmě už dlouho pracují na nástupci. Ten byl nyní předčasně odhalen skrze belgický web Autotijd.

Ze snímků je jasně patrné, že Audi A1 posunulo o trochu výše a dále nebude vyloženým supermini. Působí také citelně agresivnějším dojmem, za čímž stojí inspirace crossoverem Q2. Máme tu tedy výraznější čelní masku, již rámují ostře řezané světlomety užívající diodovou techniku. Navíc jde o provedení S Line, nechybí tak ani sportovně stylizované nárazníky, zadní difuzor či větší litá kola.

Interiér zaujme dosti specifickou architekturou. Některé prvky jsou tedy logicky blízké těm, které známe z nového Seatu Ibiza a Volkswagenu Polo, podívejte se ale na neobvyklé řešení výdechů ventilace. Ve středu palubní desky není kvůli přítomnosti velkého displeje infotainmentu jediný, ten pravý se pak posouvá před spolujezdce. A protože se designérům zřejmě zdál být příliš blízký tomu pravému, opticky oba propojily. Vnitřek tedy působí dojmem, jako by před spolujezdcem byl jeden velký výdech, což je v této třídy zcela nevídané..

Uvnitř dále vidíme palubní desku nakloněnou směrem k řidiči. Cestu do nejmenšího modelu značky si našel rovněž digitální přístrojový štít, stejně jako už zmíněný displej multimédií MMI Touch s vylepšenou haptickou odezvou. Zmiňované provedení S Line pak přihazuje sportovní volant a sedadla, stejně jako specifické čalounění či ozdobné dekory.

Jak je patrné z fotografií, zákazníci budou mít k dispozici velký prostor pro vizuální individualizaci. Mohou mít různě lakované rámečky přístrojového štítu či panelů na středovém tunelu. Kromě toho lze počítat s větším prostorem na předních i zadních sedadlech, za čímž stojí příchod modulární platformy MQB A0. Ta by měla i srazit hmotnost.

Na bližší detaily si budeme muset počkat, což se ostatně týká také hnacího ústrojí. Dá se však předpokládat, že základem nabídky bude litrový tříválec, zatímco nad něj se postaví 1,5litrový čtyřválec. Výkonová škála bude vrcholit 150 koňmi, až později dorazí verze S1 s dvoulitrovým turbem a minimálně 250 koňmi, které zamíří na všechna kola.

Otázkou je, jak tomu bude s diesely. V tomto segmentu ale jejich registrace klesají rychlostí sekery padající ke dnu, přičemž stále přísnější emisní limity dále zdražují agregáty. Je proto možné, že Audi skutečně motory TDI v tomto případě vynechá.

Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 1 - Audi A1 2019 unik 01Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 2 - Audi A1 2019 unik 02Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 3 - Audi A1 2019 unik 03Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 4 - Audi A1 2019 unik 04Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 5 - Audi A1 2019 unik 05Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 6 - Audi A1 2019 unik 06Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 7 - Audi A1 2019 unik 07Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 8 - Audi A1 2019 unik 08Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 9 - Audi A1 2019 unik 09Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 10 - Audi A1 2019 unik 10Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 11 - Audi A1 2019 unik 11Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 12 - Audi A1 2019 unik 12Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 13 - Audi A1 2019 unik 13Nové nejmenší Audi odhaleno únikem. Podívejte se na ten zvláštní interiér - 14 - Audi A1 2019 unik 14
Po osmi letech se dočkáme nové generace Audi A1. Ta byla nyní odhalena únikem, přičemž již na první pohled jsou patrné daleko agresivnější partie než u předchůdce

Zdroj: Autotijd

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama