Reklama

Novou generaci nejikoničtějšího off-roadu odhalil únik. Ukázal skoro všechno

Z nové generace Jeepu Wrangler už jsme pár střípků vidět mohli, únik dvou uživatelských manuálů ale předčasně odhaluje v podstatě vše.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Novou generaci nejikoničtějšího off-roadu odhalil únik. Ukázal skoro všechno

16.10.2017 | Marek Bednář | 8 příspěvků

Z nové generace Jeepu Wrangler už jsme pár střípků vidět mohli, únik dvou uživatelských manuálů ale předčasně odhaluje v podstatě vše.

Svět off-roadů zná několik legend - Land Rover Defender, Mercedes třídy G a Jeep Willys. Největší ikonou mezi nimi je ale nepochybně ten poslední - možná se na rozdíl od svých souputníků nedožil 21. století ve své původní podobě, byl to ale právě on, kdo „nasazoval krk” ve druhé světové válce a dal jméno nejen firmě Jeep, ale i off-roadům obecně. V mnoha jazycích, češtinu nevyjímaje, se terénním autům říká prostě „džíp”.

Právě Willys dostal v 80. letech minulého století nástupce jménem Wrangler, který se s pomocí svých třech generací dnešních dnů dožil. A ta s označením JK nyní po 10 létech na trhu čeká na nástupce. Zrovna pečlivě střeženým tajemstvím není - už před rokem se ukázala příď novinky na nekvalitním černobílém obrázku. Druhý, tříčtvrteční pohled ve dvou fotkách přišel letos koncem března. A dnes tu máme další obrázky, tentokrát barevné a ukazující i mnohé detaily.

Na světlo světa se totiž dostaly dva uživatelské manuály náležící k novému Wrangleru, který dostane kódové označení JL. Celkem máme před sebou téměř tisíc stránek informací o netrpělivě očekávané terénní novince. A i obrázků, třebaže docela malých, je na nich vážně dost a vidět díky nim můžeme z Wrangleru JL skoro vše.

Třeba to, že klasika - tedy sundavací střecha a dveře a sklopné přední sklo - zůstávají na svém místě. A také to, že volba mezi zadokolkou, čtyřkolkou a čtyřkolkou s redukcí bude pořád pomocí jedné z pák na středovém tunelu. Jestli bude mechanická nebo elektronická, nevíme, ale volič automatické převodovky je elektronický jistě - v knížce se píše o „manuálním uvolnění parkovací západky”, kdyby volič nešlo použít, „např. při vybité baterii”.

Na výběr bude mezi třemi verzemi systému UConnect s 5", 7" a 8,4" centrálním displejem. Samozřejmostí jsou teploměry všeho možného a široké spektrum informací o vozidle, nic na způsob hlášky „Žádné záznamy”, je-li všechno v pořádku. Mezi budíky bude k mání 3,5" nebo 5" displej; ten druhý toho samozřejmě bude umět zobrazit víc najednou. Také se dozvídáme, že na výběr budou dva benzínové motory - dvoulitrový čtyřválec a 3,6 V6.

Informací je v příručkách skutečně mnoho. Máte-li o ně zájem, najdete je na fóru JLWranglerForums.com ve formátech PDF - uživatelský manuál je zde a příručka zde. Jsou to, jak stojí i výše, stovky stránek, takže asi jen zájemce o novinku nebo velký fanoušek Wrangleru bude mít zájem číst to celé. Ale pokud vás nový Wangler zajímá aspoň trochu, přiložené screeny vám předestřou to nejdůležitější...

Novou generaci nejikoničtějšího off-roadu odhalil únik. Ukázal skoro všechno - 1 - wrangler 2018 unik manual 01Novou generaci nejikoničtějšího off-roadu odhalil únik. Ukázal skoro všechno - 2 - wrangler 2018 unik manual 02Novou generaci nejikoničtějšího off-roadu odhalil únik. Ukázal skoro všechno - 3 - wrangler 2018 unik manual 03Novou generaci nejikoničtějšího off-roadu odhalil únik. Ukázal skoro všechno - 4 - wrangler 2018 unik manual 04Novou generaci nejikoničtějšího off-roadu odhalil únik. Ukázal skoro všechno - 5 - wrangler 2018 unik manual 05Novou generaci nejikoničtějšího off-roadu odhalil únik. Ukázal skoro všechno - 6 - wrangler 2018 unik manual 06Novou generaci nejikoničtějšího off-roadu odhalil únik. Ukázal skoro všechno - 7 - wrangler 2018 unik manual 07Novou generaci nejikoničtějšího off-roadu odhalil únik. Ukázal skoro všechno - 8 - wrangler 2018 unik manual 07aNovou generaci nejikoničtějšího off-roadu odhalil únik. Ukázal skoro všechno - 9 - wrangler 2018 unik manual 08
Jeep Wrangler vypadá pořád jako Wrangler, ale zároveň velmi k světu. Dostane dva benzíny - na předposledním obrázku je vidět dvoulitr, na posledním 3,6 V6

Zdroj: JL Wrangler Forums

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama