Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování
29.1.2020 | Mirek Mazal
Teoreticky okrajový luxusní model, ve skutečnosti ale tradičně zásadní novinka, která do světa aut přináší řadu dosud nepoznaných řešení, tím byl vždy Mercedes třídy S. Jeho nová generace poprvé ukázala svůj vzhled.
Všechny dosavadní špionážní materiály k novému Mercedesu třídy S předčily první záběry jeho konečné podoby. Vzhled nastupujícího krále přepychu a moderny byl odhalen fotografií ze soukromých prostor německé automobilky. Maskované prototypy byly k vidění i na území České republiky, ty ale vždy halila těžká kamufláž, tady ji není ani špetka.
Snímek odhaluje, že designový styl nového eSka se nebude dramaticky vzdalovat zbylé současné produkci Mercedesu. Vnější tvary včetně úpravy povrchů odpovídají například aktuálním modelům GLE a GLS. Změnily se vnější zrcátka a přední mřížka je kulatější než dříve. Rozhodně se nešetřilo chromem, který je zdůrazněn zbytkem elegantně černých ploch.
Černo-stříbrná jsou i kola, u zachyceného vozu překvapivě malá ve prospěch maximálního komfortu. Inovací prošly i přední světlomety s adaptivní technikou, na úzké lampy navazuje výrazná linka karoserie vedoucí po stranách celé délky dosud skrývaného Mercedesu.
Špionážní fotografové dokázali dříve vyfotit i stále ještě zahalenou kabinu. Mezi krycími látkami je poznat novinka v podobě výškově orientovaného středového displeje ve stylu Tesly, který střídá obdélníkovou obrazovku předchozí verze. Vedle přiblíženého infotainmentu bude uveden přepracovaný volant s tlustým věncem.
Technické specifikace stále zůstávají tajemstvím, ale víme, že zásadní novinka Mercedesu stane na platformě MRA. Dostupné motory zůstávají nepotvrzené, ale mohly by zahrnovat hybridizovaný benzinový třílitr se šesti válci o výkonu 270 kW (367 koní) a 500 Nm točivého momentu. Vyšší verze dostane čtyřlitrový osmiválec produkující 360 kW (489 koní) a 699 Nm. Jistotou je plug-in hybrid a také nějaký ten diesel, ale nás nejvíce zajímá verze V12, která by se oproti původním předpokladům měla znovu objevit v nabídce.

První fotografie ukazuje exteriér Mercedesu-Benz třídy S modelového roku 2021












Klíčový model třícípé hvězdy prochází závěrečnými testy, starší snímky maskovaného auta ukazují i část interiéru
Zdroje: autodale@Instagram, Carscoops
Bleskovky
Skutečné Bugatti vyzvalo na souboj dvacetkrát levnější „Bugatti pro chudé”. Opravdu to nemělo dělat
včera
Nejošklivější nové auto týdne, měsíce i roku schytává těžkou bídu od jinak nekritických kolegů, je leda parodií na 8 let starého předchůdce
24.5.2026
Audi pro rok 2026 vážně chystá nový model s technikou, která byla zastaralá už v roce 2019
21.5.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Ve Švédsku nasadili do služby turecký autobus bez řidiče, havaroval hned první den v provozu
před hodinou
VW našel cestu, jak směšné nové Polo GTI vnucovat i těm, kteří ho nechtějí. Může se mu to vrátit jako bumerang
před 2 hodinami
Škodu pět let poté, kdy jsme se ptali, proč to nedělá, napadlo dovážet do Evropy svá levná auta z Asie. Stojí jen 165 tisíc korun
před 4 hodinami
Šéf automobilky vysvětlil návrat k pořádným motorům: Pro 40 procent lidí jako bychom bez nich neexistovali
před 5 hodinami
První elektrické Ferrari je až nepochopitelně odporné 2,3tunové auto, i fandové se ptají, zda to není sabotáž
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Onboard videa 05.26. 10:40 - Truck Daškam
- S větrem ve vlasech.... 05.26. 10:09 - pavproch
- Koníci z Maranella obecně 05.26. 09:55 - Vrooom
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.26. 07:53 - Truck Daškam
- Dříve M135i, nyní ///M2 05.25. 14:06 - Vrooom
- VZKAZY 05.25. 14:04 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 05.24. 20:37 - řidičBOB
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 05.23. 21:01 - řidičBOB
