Reklama

Nový VW Jetta bude prý supermoderní, ukáže se už za pár měsíců

Z nabídky Volkswagenu v ČR už dříve vypadl, s novou generací by to ale mohl zkusit zase. Právě o ní teď víme více než kdy dříve.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový VW Jetta bude prý supermoderní, ukáže se už za pár měsíců

17.10.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Z nabídky Volkswagenu v ČR už dříve vypadl, s novou generací by to ale mohl zkusit zase. Právě o ní teď víme více než kdy dříve.

Volkswagen se v Americe již definitivně oklepal z dieselového skandálu. Více než co jiného to dokazuje pohled na jeho zářijové prodeje, které činily 32 112 vozů. To je nejen nejvyšší číslo za toto období v historii značky, ale také nejlepší letošní počin. Lépe než loni bylo každý letošní měsíc a předpokládá se, že Volkswagen ve Spojených státech znovu získat více než dvouprocentní tržní podíl. Nedá se tedy říci, že by Amerika ležela Němcům u kolenou, výsledky jsou to ale přesto nad očekávání dobré.

Za nimi do značné míry stojí Jetta, která je pro Volkswagen americkým bestsellerem. Ostatně z oněch zářijových registrací připadá na tento model hned 12 038 vozů, tedy více než jedna třetina. Není proto divu, že šéf americké divize německé automobilky Hinrich Woebcken již začíná zásobovat média informacemi o nové generaci, jež se ukáže v lednu na autosalonu v Detroitu.

Novinka bude podle Woebckena „supermoderní“ a „emotivní“, přičemž její silueta bude připomínat dvoudveřové kupé, ačkoliv samozřejmě půjde znovu o sedan. Šéf americké divize tvrdí, že automobilka již během vývoje naslouchala zákazníkům a dealerům. I proto bude vůz k dispozici již od počátku také s manuálem, stran toho se vůbec poprvé dočká paketu R-Line.

Očekávat tedy máme výrazné rozdíly vůči stávajícímu provedení, které je sice prodejně úspěšné, nicméně i Woebcken připouští, že jde v podstatě o nemastný, neslaný vůz. „Pro mě samotného tak nová Jetta bude symbolickým vyjádřením toho, že Volkswagen se mění a skutečně naslouchá americkým zákazníkům, americkým dealerům a tomu, co si žádá trh.“

Nová Jetta, která by se do roka po debutu základní verze měla objevit i v rychlém provedení GLI, přitom bude první vlaštovkou v nemalé expanzi americké divize. „Každý rok chceme představit dva nové vozy... v to ale nepočítám facelifty. Skutečně tedy půjde o dva zcela nové vozy každý rok,“ dodává Woebcken s tím, že další novinkou pro rok 2018 bude v USA Arteon.

Na rok 2019 je ohlášena premiéra nového amerického Volkswagenu Passat, který stejně jako jeho evropský příbuzný (a taktéž jako nová Jetta) přepřáhne na modulární platformu MQB. Vše pak zastřeší „opravdu vzrušující design exteriéru“, jenž ovšem bude i přes nemalé změny vůči současnému provedení „stále rozpoznatelný jako Passat“.

Druhou novinkou pro rok 2019 se stane SUV, nicméně o nový T-Roc nepůjde. Podle Woebckena se pracuje „na lepší myšlence“, nic konkrétního ale šéf americké divize nezmínil. Pouze dodal, že ve Státech byl pro Volkswagen „letošní rok ve znamení SUV, v tom příštím se zaměříme na sedany a v roce 2019 znovu na SUV“.

Zdá se tedy, že letošní růst není pro Volkswagen konečnou, což je pro Němce bezesporu pozitivní. A nejen kvůli kauze Dieselgate, ale také proto, že americký trh je momentálně ve dvouprocentním útlumu. Značce se proto vrací její někdejší sebevědomí, neboť Woebcken dodává, že by rád dosáhl zdvojnásobení všech prodejů.

Dodejme, že tato Jetta se bude prodávat i v Evropě a na některých trzích, kde mají menší sedany rády, bude jistě též patřit k dobře prodávaným autům. U nás to stále ještě aktuální generace vozu zkoušela bez úspěchu, jen ne úplně oblíbenou karoserií to ale nebylo. Uvidíme tedy, zda to VW s novou generací alespoň zkusí na české půdě znovu...

Nový VW Jetta bude prý supermoderní, ukáže se už za pár měsíců - 1 - VW Jetta 2018 US nove spy foto 01Nový VW Jetta bude prý supermoderní, ukáže se už za pár měsíců - 2 - VW Jetta 2018 US nove spy foto 02Nový VW Jetta bude prý supermoderní, ukáže se už za pár měsíců - 3 - VW Jetta 2018 US nove spy foto 03
Nová Jetta byla bez maskování nafocena již před časem. Není přitom sporu, že je pohlednější než současné provedení

Zdroj: VW Vortex

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše