Reklama

Nový VW Jetta 2018 nafocen bez kamufláže ze všech stran, podobá se většímu Arteonu

U nás kdysi nepochodil a v nabídce českého VW už nefiguruje, jinak jde ale o jeden z klíčových modelů značky. Toto je jeho nová generace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový VW Jetta 2018 nafocen bez kamufláže ze všech stran, podobá se většímu Arteonu

8.8.2017 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

U nás kdysi nepochodil a v nabídce českého VW už nefiguruje, jinak jde ale o jeden z klíčových modelů značky. Toto je jeho nová generace.

Před zhruba šesti týdny jsme se mohli pokochat první pohledem na novou generaci Volkswagenu Jetta. Vzhled sedanu přitom mnohé zklamal, neboť německá automobilka dle snímků nemaskovaného prototypu pořízených v Číně postupovala dle hesla „Neopravuj, co není rozbité“. A tak tomu skutečně i bude, tedy alespoň na největším trhu světa. Američané a Evropané se ovšem mohou těšit na vzhled, který do značné míry připomíná větší Arteon.

Důvod je ten, že Volkswagen sice americkou či evropskou verzi modelu Jetta v Číně nabízí, ovšem pod označením Sagitar. Aby ovšem situace nebyla tak jednoduchá, je v tamní nabídce i Jetta - v takovém případě jde ovšem o trochu menší a méně nápaditý vůz. Jeho prodeje jsou přitom prakticky stejné jako u druhého modelu, v loňském roce vystoupaly na zhruba 350 tisíc kusů. A právě nástupce tohoto vozu měl být minule nafocen.

Nyní si pro změnu můžeme prohlédnout Volkswagen Jetta, jenž zamíří na do zbytku světa. V jeho případě již o zklamání nemůže být řeč, vůz se pyšní ostřejšími liniemi, které začínají již u čelní masky. Ta zjevně čerpala inspiraci u zmiňovaného modelu Arteon, přičemž šestiúhelníkové provedení páruje s navazujícími světlomety a sportovně stylizovaným nárazníkem. Nechybí ani mlhovky, zatímco kapota motoru dostala do vínku prominentní křivky.

Na bocích si můžeme povšimnout výrazné linie vedoucí od předních světel přes kliky dveří až po zadní lampy. Mnohem podstatnější je ovšem zúžení čelního sloupku, které slibuje zlepšenou viditelnost. Vzadu si pak můžeme povšimnout ještě zvýrazněné hrany zavazadlového prostoru či světel, jenž výraznou měrou zabíhají až do víka. Vzhled trochu kazí vyřezaný otvor pro tažné zařízení, u sériového modelu ale již nárazník narušen nebude.

Od vzhledu se přesuneme k technice, jenž počítá s platformou MQB. Vůči stávajícímu provedení by přitom měl rozvor narůst z 2 650 milimetrů na 2,7 metru. Prostor pod kapotou je pak sice neznámou, nicméně ve Státech již nečekejme přítomnost dieselů. Místo toho dorazí benzinové agregáty, které doplní také hybridní jednotky. Výkon přitom budou směřovat na přední nebo všechna čtyři kola.

Premiéru očekáváme v listopadu v Los Angeles, prodeje odstartují zkraje příštího roku. Vůz pro severoamerický trh přitom bude vyrábět továrna v mexickém Puebla, mimo to se ovšem nová Jetta bude montovat také v Brazílii pro jihoamerické trhy. Vůz jistě dorazí i do Evropy, u nás jej ale nečekejme - dosavadní provedení se tu zařadilo mezi auta, která u nás skoro nikdo nekupoval...

Nový VW Jetta 2018 nafocen bez kamufláže ze všech stran, podobá se většímu Arteonu - 1 - VW Jetta 2018 US nove spy foto 01Nový VW Jetta 2018 nafocen bez kamufláže ze všech stran, podobá se většímu Arteonu - 2 - VW Jetta 2018 US nove spy foto 02Nový VW Jetta 2018 nafocen bez kamufláže ze všech stran, podobá se většímu Arteonu - 3 - VW Jetta 2018 US nove spy foto 03
Nový Volkswagen Jetta pro americký trh byl nafocen bez maskování, velmi pravděpodobně v továrně v mexické Puebla. Ve stejné podobě by měl zamířit i do zbytku světa, krom Číny

Zdroj: Autología

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše