Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady

Je to výrobek značky se skoro poeticky znějícím jménem, svým vzhledem ale straší malé děti. Jeho ztvárnění ale má své důvody, kvůli nimiž obrněný transportér vznikl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady

27.9.2018 | Mirek Mazal

Je to výrobek značky se skoro poeticky znějícím jménem, svým vzhledem ale straší malé děti. Jeho ztvárnění ale má své důvody, kvůli nimiž obrněný transportér vznikl.

Výrobci obrněných automobilů nezahálí a pravidelně představují další a další novinky. Snad tím nepředpovídají stav, kdy bude k přežití na cestách nutné řídit pojízdné tanky, třebaže je mírně zneklidňující představovat další z řady opevněných vozů. Tento pochází z dílen kanadské společnosti Roshel Defense Solutions.

Nejnovější produkt odolný katastrofám nese název Senator APC. „S naším novým obrněným záchranným vozidlem jsme nechtěli vytvořit další běžný obrněný nákladní vůz. Snažili jsme se dosáhnout technického a inovačního průlomu v oblasti vozidel taktické reakce,“ řekl Roman Šimonov, generální ředitel Roshelu.

Mohutný obrněný transportér byl navržen pro vojenské, policejní, mírové a civilní mise. Použitím modulárního systému firma Roshel vytvořila platformu, která je schopna podporovat širokou škálu provozních scénářů. Senator APC se může hodit k dopravě ozbrojeného personálu, převozu mobilních velitelských a řídících jednotek, jako vozidlo pro vymáhání práva, evakuační dodávka a neztratí se ani jako klasický průzkumník.

Klimatizovaná kabina a zabezpečený motor jsou chráněný na úrovni CEN B7. Podlaha je odolá výbuchu dvojice ručních granátů DM-51, vydrží také podobné útoky lehkých protipěchotních min. Všechny použité materiály byly prý testovány mezinárodně uznávanými severoamerickými a evropskými laboratořemi.

O pohon se stará 6,7litrový vidlicový osmiválec s výkonem 246 kW (335 koní) při 2 600 ot./min a 750 Nm při 2 000 ot./min. Na všechna čtyři kola rozměru 335/80 R20 s pneu run-flat přechází výkon přes osmistupňový automat. Díky rozměrům 5 945 x 2 340 x 2 450 milimetrů se dovnitř vejde až 12 lidí, kteří se mohou kromě jiného spolehnout na vícevrstvá neprůstřelná okna.

Na palubě jsou dále přítomny standardní bezpečnostní prvky, mezi které se řadí například obvodové střílny, únikové poklopy, vylepšené zámky, externí kamery, siréna, majáky, kryty oken nebo nouzové osvětlení. Roshel nabízí i doplňková bezpečnostní řešení, není problém namontovat zbraňové systémy, dálkově ovládanou otočnou věž, naviják, sledovací techniku, noční vidění, protipožární zařízení s detekcí ohně, chemickou ochranu a další vybavení dle zaměření vozidla.

Pokud máte pocit, že takové auto je určeno jen pro bojové mise a tedy nemůže mít silniční homologaci, mýlíte se, můžete si jej pořídit i pro běžný provoz. Takže na shledanou v pondělní ranní vřavě na pražské magistrále...


Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 1 - Roshel Senator APC obrneny vuz 01Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 2 - Roshel Senator APC obrneny vuz 02Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 3 - Roshel Senator APC obrneny vuz 03Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 4 - Roshel Senator APC obrneny vuz 04Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 5 - Roshel Senator APC obrneny vuz 05Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 6 - Roshel Senator APC obrneny vuz 06Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 7 - Roshel Senator APC obrneny vuz 07Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 8 - Roshel Senator APC obrneny vuz 08Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 9 - Roshel Senator APC obrneny vuz 09Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 10 - Roshel Senator APC obrneny vuz 10Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 11 - Roshel Senator APC obrneny vuz 11Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 12 - Roshel Senator APC obrneny vuz 12Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 13 - Roshel Senator APC obrneny vuz 13Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 14 - Roshel Senator APC obrneny vuz 14Takhle to vypadá v nejnovějším obrněném off-roadu. Nahnat strach dokáže i tady - 15 - Roshel Senator APC obrneny vuz 15
Senator APC v tmavé barvě s ostrými hranami budí respekt. Zdání neklame, firma Roshel si opravdu dala záležet na odolnosti proti napadení

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama