Reklama

Poláci získali fotky interiéru nového Audi Q3. Je úplně jiný než u ostatních novinek

Překvapivé řešení odhalily snímky jen částečně maskovaného interiéru nové Q3 od Audi. Zatímco poslední novinky sází jen na dotykové displeje, menší SUV se drží zkrátka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Poláci získali fotky interiéru nového Audi Q3. Je úplně jiný než u ostatních novinek

11.4.2018 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Překvapivé řešení odhalily snímky jen částečně maskovaného interiéru nové Q3 od Audi. Zatímco poslední novinky sází jen na dotykové displeje, menší SUV se drží zkrátka.

Stávající Audi Q3 přišlo na svět již v roce 2011. Je jisté, že pokud by nevypukla kauza Dieselgate, koncern VW by přišel s novou generací již před dvěma lety, nejpozději pak loni. Nicméně plánované pětileté životní cykly jsou teď u Němců minulostí, místo toho se najelo na úsporné programy a tedy v případě mnoha modelů i na několikeré modernizace.

Jelikož SUV jsou ale momentálně ve středu zájmu zákazníků a Q3 v porovnání s konkurencí je již opravdu zastaralé, dorazí velmi pravděpodobně na podzim do Paříže druhá generace. Ta se již zbaví architektury PQ35 a místo toho přepřáhne na modulární MQB, s níž by měla narůst o 60 milimetrů do délky, o 50 mm do šířky a o 50 mm v rámci rozvoru.

Výsledkem těchto změn nebude jen prostornější kabina a zavazadelník, ale rovněž nižší hmotnost. I když tu částečně budou negovat verze s plug-in hybridním nebo ryze elektrickým ústrojím. Očekávat je ale můžeme až ve druhém sledu, v první vlně dorazí velmi pravděpodobně jen čtyřválcové motory, a sice o 1,5litrovém a dvoulitrovém objemu. Chybět pak nejspíše nebude ani 2,0 TDI.

Stejně jako nyní by nabídku mělo uzavřít provedení RS Q3, které se opětovně pochlubí 2,5litrovým pětiválcem. Půjde samozřejmě již o jeho novější provedení, které by mělo dávat minimálně 400 koní. Pokud si přitom uvědomíme, že u minulé generace bylo třeba vyčkat na vrchol více než rok, lze očekávat, že s podobnou strategií vyrukuje německá automobilka i tentokrát.

Toliko k technice, nyní se pojďme podívat na design. Zde se dočkáme spíše evoluce než revoluce, což u koncernu není neobvyklé. Dominantou bude výrazná čelní maska s vertikálními lamelami, se kterou dorazí klenuté přední i zadní blatníky. Ty se evidentně začínají u Audi stávat tradičním prvkem, stejně jako ona Singleframe nebo světlomety užívající diody vpředu i vzadu.

Co je ovšem nejzajímavější, kolegům z polského AutoKultu se podařilo nafotit či spíše získat fotky interiéru zjevně finálního testovacího prototypu, a to hned z mnoha pohledů s nezakrytími klíčovými místy. Ty odhalují překvapivé řešení, které nekráčí ve stopách nových modelů A6, A7 a A8, které nedostaly prakticky žádná tlačítka a třeba i ovládání klimatizace má na svědomí dotyková obrazovka. Čekali jsme, že touto cestou nyní půjdou všechna Audi, ale Q3 to zjevně nebude - je tu sice digitální přístrojový štít a dotykový středový displej, tyhle věci ale mají dnes i škodovky. Audi k nim přidá klasická tlačítka jako za „starých časů”.

Můžeme se ptát, proč tomu tak je, Němci ale pravděpodobně chtějí ono nové, kompletně dotykové ovládání ponechat jen nejvyšším modelům; že by s ním couvali, je velmi nepravděpodobné. Povšimnout si můžeme ještě nového volantu či zdířky na USB, jenž naznačuje, že bezdrátové dobíjení mobilů bude vyhrazeno vyšším úrovním výbavy či jej musíte přikoupit, ale to už jsou drobnosti.

Dodáme tedy jen, že virtuální debut lze očekávat letos v létě. Živý se pak uskuteční, jak již bylo zmíněno, na podzim na autosalonu v Paříži.

Poláci získali fotky interiéru nového Audi Q3. Je úplně jiný než u ostatních novinek - 1 - Audi Q3 2019 nove spy foto 01Poláci získali fotky interiéru nového Audi Q3. Je úplně jiný než u ostatních novinek - 2 - Audi Q3 2019 nove spy foto 02Poláci získali fotky interiéru nového Audi Q3. Je úplně jiný než u ostatních novinek - 3 - Audi Q3 2019 nove spy foto 03Poláci získali fotky interiéru nového Audi Q3. Je úplně jiný než u ostatních novinek - 4 - Audi Q3 2019 nove spy foto 04
Audi Q3 druhé generace bylo nejnověji nafoceno zevnitř...

Poláci získali fotky interiéru nového Audi Q3. Je úplně jiný než u ostatních novinek - 5 - Audi Q3 2019 nove spy foto 05Poláci získali fotky interiéru nového Audi Q3. Je úplně jiný než u ostatních novinek - 6 - Audi Q3 2019 nove spy foto 06
...prohlédnout si ale můžeme i postarší snímky prototypů zvenčí

Foto: Auto Kult

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše