Reklama

Mercedes-AMG GT R dělá ramena na Nordschleife, i na nebohé Audi Q3 (video)

Třícípá hvězda chce s novou kreací zvládnout Ring za méně než 7 minut a 20 sekund, proto na Ringu dále ladí formu s i s hotovým autem
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes-AMG GT R dělá ramena na Nordschleife, i na nebohé Audi Q3 (video)

22.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Třícípá hvězda chce s novou kreací zvládnout Ring za méně než 7 minut a 20 sekund, proto na Ringu dále ladí formu s i s hotovým autem

Nový Mercedes-AMG GT R byl z velké části vyvinut na Nürburgringu, však si dokonce rád nechá říkat „Bestie Zeleného pekla”. Nebylo tedy překvapením, když Němci oznámili, že jejich kreace bude na Severní smyčce rychlejší než Porsche 911 GT3 RS. Z tohoto důvodu kupé pohoří Eifel ještě neopustilo a na novém videu jej můžeme vidět na Nordschleife dál řádit.

Můžeme tak vidět, jak moc rychlý vůz i v těchto spletitých podmínkách je. Mohl by se povyšovat nad kde co, do cesty se mu ale před objektivy kamer připletla jen jedna mobilní šikana v podobě Audi Q3. S tou byla ovšem třícípá hvězda velmi rychle hotová, přestože jde ovšem o modernější vůz, prototyp příští generace.

Čtyřmi kruhy se ale dnes zabývat nebudeme, místo toho si posvítíme na „eRko“ a jeho touhu překonat Porsche. To znamená, že kupé z Affalterbachu bude muset překonat čas 7 minut a 20 sekund, jehož dosáhla konkurence z Zuffenhausenu. Rázem tak budeme mít čest s vůbec nejrychlejším silničním modelem značky, jenž svého předchůdce - tedy Mercedes-Benz SLS AMG Black Series - překoná minimálně o šest sekund.

Jakkoliv jde ovšem o značný krok pro třícípou hvězdu, v rámci samotného okruhu se jedná jen o malý „zářez“. Porsche má totiž hned několik modelů, které jsou na Nordschleife rychlejší. A to včetně hybridního 918 Spyder, které Zelené peklo obkroužilo za 6 minut a 57 sekund. Navíc značka chystá novou generaci 911 GT2, jehož čas lze očekávat někde okolo sedmi minut a deseti sekund.

Zpět ale k Mercedesu-AMG GT R, který se oproti posledním testům již zbavil černé kamufláže. Nejde tedy o prototyp, ale o jedno z mála hotových aut, které počítá s exkluzivním lakem AMG Green Hell Magno. Mimo to samozřejmě budou moci zákazníci sáhnout i po jiných odstínech, nicméně by asi bylo škoda, kdyby se tak připravily o nejviditelnější odkaz na „místo činu“.

Mercedes-AMG GT R dělá ramena na Nordschleife, i na nebohé Audi Q3 (video) - 1 - Mercedes-AMG GT R Ring videoscreen 01Mercedes-AMG GT R dělá ramena na Nordschleife, i na nebohé Audi Q3 (video) - 2 - Mercedes-AMG GT R Ring videoscreen 02Mercedes-AMG GT R dělá ramena na Nordschleife, i na nebohé Audi Q3 (video) - 3 - Mercedes-AMG GT R Ring videoscreen 03Mercedes-AMG GT R dělá ramena na Nordschleife, i na nebohé Audi Q3 (video) - 4 - Mercedes-AMG GT R Ring videoscreen 04
Mercedes-AMG GT R na mnoho seriozních konkurentů na Ringu nenarazí, prototyp nového Audi Q3 mezi ně rozhodně nepatří

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše

Reklama