Reklama

Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem

(+ video) Novinky z Zuffenhausenu si teď půjde koupit i s delším rozvorem a nebo v novém základu. Ten nabídne „pouze” 330 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem

10.11.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

(+ video) Novinky z Zuffenhausenu si teď půjde koupit i s delším rozvorem a nebo v novém základu. Ten nabídne „pouze” 330 koní.

Přestože jsme [0000024075 druhou generaci [Porsche Panamera]] již viděli v Paříži a všechny dostupné varianty dokonce i poprvé otestovali, až příští týden si odbude svou americkou premiéru na autosalonu v Los Angeles. Aby tam ale nevyráželo „jen tak”, k dnes známým čtyřem verzím ve městě andělů přijdou další a rozšíří počet dostupných variant na celkových deset.

V prvé řadě se dočkáme nového základního modelu, jímž je - počkejte si na to - Porsche Panamera. Tedy vůz bez jakéhokoliv dalšího označení, jenž ke svému pohonu užívá přeplňovaný šestiválec. Je to jednotka, kterou známe z provedení 4S, ovšem v tomto případě doplněnou pouze jedním turbodmychadlem a naladěnou na 330 koní. Tento výkon může mířit pouze na zadní kola, či v případě verze Panamera 4 na obě nápravy.

Ve srovnání se základním modelem předchozí generace sice v motorovém prostoru došlo k downsizingu, nicméně výkon narostl o 20 koní a normovaná spotřeba poklesla o 13 procent. Varianta s poháněnou zadní nápravou by tak měla jezdit za 7,5 až 7,6 litru na sto kilometrů, u provedení Panamera 4 byl průměr vypočítán na 7,7 - 7,8 l/100 km. O jízdní dynamice se však automobilka prozatím nezmiňuje.

Další na řadě bude naopak vrcholná varianta Executive. Ta ve srovnání s již existujícími verzemi přináší prodloužení rozvoru o 150 milimetrů, ze kterého těží především zadní pasažéři. Po tomto provedení přitom můžete sáhnout u všech vozů osazených pohonem všech kol, tedy i u verzí Panamera 4 E-Hybrid či Turbo. Jedinými výjimkami jsou aktuálně představená základní zadokolka a diesel 4S.

Porsche u variant Executive kromě prodloužení rozvoru navýšilo i základní výbavy, do které nyní spadá panoramatická střecha, vzduchové měchy vpředu i vzadu, adaptivní tlumiče PASM či vyhřívaná sedadla a sluneční clony za opěrkami zadních sedadel. U výkonnějších modelů je pak možné počítat ještě s dovíráním dveří a řiditelnou zadní nápravou, Turbo pak dostalo ještě LEDky a čtyřzónovou klimatizaci.

Příplatková výbava zahrnuje nově navrženou zadní středovou konzoli, jež ukrývá dva výklopné stolky. Cestující si rovněž mohou vychutnat zábavní systém pro zadní sedadla, který počítá se dvěma vyjímatelnými 10,1palcovými tablety. Ty jsou přitom naplno propojeny s centrálním systémem vozu, řidiči tak pasažéři klidně mohou zaslat data týkající se kupříkladu navigace.

Stejně jako u variant se standardním rozvorem pak mohou být i modely Executive osazeny exteriérovým paketem Sport, nic bližšího ale již Porsche ve své tiskové zprávě nezmiňuje. Dodat tak můžeme pouze ceny, které ve Velké Británii v případě nového základního modelu Panamera startují na 66 386 librách (cca 2 041 000 Kč). Nejlevnější verze Executive pak vychází na 76 034 GBP (2 337 500 Kč).

Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 1 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 01Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 2 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 02Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 3 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 03Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 4 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 04Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 5 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 05Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 6 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 06Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 7 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 07Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 8 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 08Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 9 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 09Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 10 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 10Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 11 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 11Porsche Panamera Executive: vrcholná verze je venku, i s novým základem - 12 - Porsche Panamera Executive 2017 prvni sada 12
Nabídka Porsche Panamera byla příchodem základních modelů a verzí Executive rozšířena na 10 variant

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše