Reklama

Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek

Ruský prezident musel dosud chtě nechtě dávat přednost německým vozům, neboť ty ruské mu neměly co nabídnout. Teď už to definitivně neplatí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek

19.4.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

Ruský prezident musel dosud chtě nechtě dávat přednost německým vozům, neboť ty ruské mu neměly co nabídnout. Teď už to definitivně neplatí.

Vladimir Putin přesně před měsícem potvrdil svou popularitu mezi občany největší země světa a suverénně zvítězil v prvním kole prezidentských voleb. Jinak to ani nešlo, „car” si pohlídal eliminaci veškeré schopnější konkurence a do další volby šel předem jako jasný vítěz. Ruská federace tak má staronového prezidenta, v jeho pozici jej ale nečeká jen to, na co si už za léta své vlády jistě dobře zvykl. Vůbec poprvé v úřadě se může těšit i na novou flotilu vládních automobilů, které nebudou mít „západní” původ.

V rámci projektu Kortež již několik let pod dohledem ruské vlády probíhá vývoj a stavba nových vozů pro tamní establishment. Projekt zahrnuje krom nové limuzíny pro prezidenta také další vozy, jako o něco menší sedan, minivan a SUV nové značky pojmenované Aurus, podle latinského názvu zlata. Ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov nyní prozradil, že byla úspěšně ukončena další fáze složitého vývoje, při kterém chtějí sebevědomí Rusové ukázat na vyspělost vlastního automobilového průmyslu.

Manturov konkrétně prozradil, že auta budou do konce letošního roku připravena pro každodenní použití. Jistý je si tím i díky tomu, že vozy prošly jednou z nejdůležitějších zkoušek tohoto a vlastně nejen tohoto typu aut, nárazovými testy. Ministr konkrétně nesdělil, jak si vedly, v testech ale prý obstály a výsledky byly „pozitivní”.

„Technologie a know-how, které jsme vyvinuli v rámci tohoto projektu, jsou fuknční. Auto bude brzy představeno veřejnosti. Odborníci se budou moci přesvědčit na podzim na mezinárodním automobilovém salonu v Moskvě,“ řekl dále Maturov a konkrétní termín má i pro Putina: „Zkušební vozy budou dodány před koncem dubna. Doufám, že prezident jej začne používat velmi brzy,“ dodal.

Limuzína pro prezidenta má disponovat přeplňovaným dvanáctiválcem s výkonem 850 koní původem od Porsche, který můžete vidět níže. Toto zvláštní není nic nového, Rusové s Porsche spolupracovali už za komunismu. Motorizace dalších doprovodných vozidel jsou skromnější - sedan by měl dostat V8, jehož 650 koní bude mít na starosti devítistupňová automatická převodovka, do minivanu a SUV zamíří dvoulitrové turbo s 250 koňmi.

Putinův Aurus má údajně vzniknout jen v malé sérii několika jednotek, ovšem celkově má produkce čítat 5 000 kusů. Komu je určeno tolik aut není jasné. Potentátů kolem ruského prezidenta je dost, nicméně asi něco zůstane i zámožným poddaným. Vláda za výrobce určila firmu Sollars, což je nový holding, ve kterém kontrolní podíly drží různé ruské automobilky. Montážní linky by už měly fungovat, poslední vozidlo z pětitisícové várky má odjet v roce 2020.

Podle neověřených informaci už prvních 14 vozů nové značky stojí ve státních garážích, ale přesné datum uvedení limuzíny do provozu nikdo nezná. Ministr musel korigovat původní prohlášení o zaručené přítomnosti chlouby automobilového průmyslu na inauguraci staronového vládce země - může se to stát a nemusí. Manturov může nyní jen doufat, že si Putin najde čas vyzkoušet nové automobily, protože... o ně také nemusí stát, jeden už dříve odmítl. Slavnostní inaugurace Putina do čela Ruska je na každý pád naplánována 7. květen a do té doby bude jisté, jestli jsou nové ruské stroje hotové tak moc, jak se ministr průmyslu a obchodu tváří.

Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 1 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 01Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 2 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 02Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 3 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 03Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 4 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 04Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 5 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 05Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 6 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 06Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 7 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 07Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 8 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 08Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 9 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 09Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 10 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 10Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 11 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 11Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 12 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 12Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 13 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 13Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 14 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 14Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 15 - Aurus Ruska auta pro prezidenta Putina 15
Rusové chtějí všem dokázat, že na jejich území lze vyrobit automobily západního stylu, vrcholný model z celé řady Kortež jsme zatím mohli vidět jen na patentových snímcích a neoficiálních ilustracích, vnitřek patří jednomu z dřívějších prototypů

Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 16 - Project Kortez 2017 nove detaily 01Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 17 - Project Kortez 2017 nove detaily 02Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 18 - Project Kortez 2017 nove detaily 03Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 19 - Project Kortez 2017 nove detaily 04Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 20 - Project Kortez 2017 nove detaily 05Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 21 - Project Kortez 2017 nove detaily 06Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 22 - Project Kortez 2017 nove detaily 07Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 23 - Project Kortez 2017 nove detaily 08Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 24 - Project Kortez 2017 nove detaily 09Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 25 - Project Kortez 2017 nove detaily 10Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 26 - Project Kortez 2017 nove detaily 11Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 27 - Project Kortez 2017 nove detaily 12Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 28 - Project Kortez 2017 nove detaily 13Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 29 - Project Kortez 2017 nove detaily 14Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 30 - Project Kortez 2017 nove detaily 15Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 31 - Project Kortez 2017 nove detaily 16Putinova nová super limuzína je hotová, prošla jednou z nejdůležitějších zkoušek - 32 - Project Kortez 2017 nove detaily 17
Sedan určený jako doprovodné vozidlo prezidentské limuzíny i motor vrcholného modelu jsme mohli vidět také na záběrech z vývoje v institutu NAMI

Zdroj: Russia Today

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše