Reklama

Rolls-Royce konečně postavil auto pro mladé. Jen to trochu přehnal

Klientela značky Rolls-Royce nepatří k nejmladším a tomu odpovídá i jeho nabídka aut. Model SRH míří konečně níže, jen zase trochu moc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rolls-Royce konečně postavil auto pro mladé. Jen to trochu přehnal

1.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Klientela značky Rolls-Royce nepatří k nejmladším a tomu odpovídá i jeho nabídka aut. Model SRH míří konečně níže, jen zase trochu moc.

Rolls-Royce byl loni velice úspěšný, dosáhl jedněch z nejvyšších prodejů ve své historii. Ty letošní tak extrémní rozhodně nebudou, právě naopak. Výroba Phantomu po dlouhých třinácti letech skončila a nástupce je zatím daleko. Stejně tak budeme ještě nějakou chvíli čekat také na SUV Cullinan. Momentálně tedy značka může spoléhat pouze na menší Ghost, Wraith a Dawn.

Zvýšení registrací nelze očekávat ani od zcela nového typu SRH, jakkoli na první pohled se může zdát tím, co by značce mohlo pomoci - vůz určený pro ještě mladší klientelu. Jenže tato je mladá mod - za písmeny SRH se skrývá označení nemocnice St. Richard's Hospital ve West Sussexu a právě za dětmi v ní ležícími novinka míří. A přestože jde o hračku, Rolls-Royce neslevil ze svých standardů - práce na speciálu proto technikům automobilky a přidružené divizi Bespoke Manufacturing zabraly více než 400 hodin.

Zvenčí se Rolls-Royce SRH pyšní lakem kombinujícím barvy Andalusian White a Salamance Blue, které doplňuje červená linka v odstínu St James Red. S tím je pak sladěno i kůží čalouněné sedadlo, volant či zdobení kol, která stejně jako reálné vozy dostala neotáčející se logo firmy.

O pohon se stará 24voltová gelová baterie, která dokáže SRH rozpohybovat až na 16 km/h, maximální rychlost lze však omezit na 6,4 km/h. Tímto tempem dětští pacienti mohou uhánět napříč po vyhrazených chodbách nemocnice, kde nechybí ani dopravní značení. Dle ošetřujících doktorů je tak přitom snižován předoperační stres.

Výjimečnost tohoto speciálu pak stvrzuje fakt, že dvě z dětí byly pozvány přímo do továrny v Goodwoodu, kde mohly SRH rovnou vyzkoušet. Tento proces je přitom běžně vyhrazen pouze šéfovi automobilky Torstenu Mülleru-Ötvösovi při schvalování nových modelů. Zajímavé také je, že celý tým pracoval na speciálu ve volném čase, čímž je dar značky nemocnici o to vzácnější.

Rolls-Royce konečně postavil auto pro mladé. Jen to trochu přehnal - 1 - Rolls-Royce SRH 2017 prvni foto 01Rolls-Royce konečně postavil auto pro mladé. Jen to trochu přehnal - 2 - Rolls-Royce SRH 2017 prvni foto 02Rolls-Royce konečně postavil auto pro mladé. Jen to trochu přehnal - 3 - Rolls-Royce SRH 2017 prvni foto 03Rolls-Royce konečně postavil auto pro mladé. Jen to trochu přehnal - 4 - Rolls-Royce SRH 2017 prvni foto 04Rolls-Royce konečně postavil auto pro mladé. Jen to trochu přehnal - 5 - Rolls-Royce SRH 2017 prvni foto 05Rolls-Royce konečně postavil auto pro mladé. Jen to trochu přehnal - 6 - Rolls-Royce SRH 2017 prvni foto 06Rolls-Royce konečně postavil auto pro mladé. Jen to trochu přehnal - 7 - Rolls-Royce SRH 2017 prvni foto 07Rolls-Royce konečně postavil auto pro mladé. Jen to trochu přehnal - 8 - Rolls-Royce SRH 2017 prvni foto 08Rolls-Royce konečně postavil auto pro mladé. Jen to trochu přehnal - 9 - Rolls-Royce SRH 2017 prvni foto 09
Rolls-Royce SRH si dětští pacienti mohli vyzkoušet přímo v Goodwoodu. Tato pocta je přitom běžně vyhrazena pouze šéfovi značky

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše