Reklama

Rolls-Royce Cullinan odhalen s hotovou karoserií, toto bude první SUV značky

Chystané SUV zítřejším dnem začíná oficiálně testovat na veřejných silnicích. Do vínku dostane hliníkovou architekturu a pohon všech kol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rolls-Royce Cullinan odhalen s hotovou karoserií, toto bude první SUV značky

1.12.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Chystané SUV zítřejším dnem začíná oficiálně testovat na veřejných silnicích. Do vínku dostane hliníkovou architekturu a pohon všech kol.

V polovině února loňského roku Rolls-Royce oficiálně potvrdil to, o čem si šuškali již i vrabci na střeše. Tedy že podlehne soudobé mánii a pustí do prodeje své vůbec první SUV. Záhy ovšem bylo zmíněno, že se zákazníci nemají obávat neohrabaného mastodonta. Místo toho by měl dorazit vůz, který se inspiruje modely značky z 20. a 30. let minulého století. I ty se totiž vyznačovaly vyšší stavbou karoserie.

Nově britská automobilka pustila do oběhu novou tiskovou zprávu, ve které informuje o pokroku, jenž učinila v Projektu Cullinan. Právě tak se totiž nové SUV bude jmenovat. Kromě toho byly publikovány i dvě fotografie, na nichž si novinku konečně můžeme prohlédnout „ve své vlastní kůži“. Přitom lze dodat, že předchozí zmínky značky byly pravdivé jen napůl.

Vysvětlení je prosté - již aktuální Phantom je nadmíru mohutným vozem, jehož vrcholek kapoty se vznáší pomalu v té samé výšce jako střechy běžných automobilů. Očima značky tedy chystané SUV ani mastodontem být nemůže, nicméně ony fotografie de facto nic jiného neukazují. I když aktuálně je přeci jen předčasné novinku soudit, zvláště přes značnou kamufláž.

Kromě toho ony fotografie pořádně neodhalují zadní část, která nám o vzhledu novinky řekne nejvíce. V tomto ohledu lze ovšem očekávat včasnou náhradu od špionážních fotografů, kteří jsou v tuto chvíli zcela jistě již v pohotovosti. Oficiální testovací program na veřejných silnicích totiž začíná již zítřejším dnem.

Dá se přitom předpokládat, že první jízdy prototypů proběhnou ve Velké Británii, ovšem již po Vánocích má Rolls Cullinan zamířit za Polární kruh, kde bude testována odolnost vůči chladnému počasí a také trakce. SUV totiž kromě zcela nové hliníkové architektury dostane do vínku i zcela nový systém pohonu všech kol.

V příštím roce se kolona vozů přesune na Střední Východ, kde bude pro změnu testována odolnost vůči teplému počasí. Právě tyto rozdílné podmínky přitom mají napomoci dosáhnout „Bez námahy... jakéhokoliv cíle“. Slavnostní odhalení je pak naplánováno na rok 2019.

Rolls-Royce Cullinan odhalen s hotovou karoserií, toto bude první SUV značky - 1 - Rolls-Royce Project Cullinan nove foto 02Rolls-Royce Cullinan odhalen s hotovou karoserií, toto bude první SUV značky - 2 - Rolls-Royce Project Cullinan nove foto 01
Rolls-Royce Cullinan se konečně ukázal „ve své kůži“

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše