Šikovný vysokoškolák postavil stroj jako nikdo před ním, chce ho i prodávat

Vypadá jako motocykl s raketovým pohonem, ve své bizarně tvarované zadní části ale skrývá něco užitečnějšího - ve světě motorek nevídaný pojízdný domov.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Šikovný vysokoškolák postavil stroj jako nikdo před ním, chce ho i prodávat

5.1.2019 | Petr Prokopec

Vypadá jako motocykl s raketovým pohonem, ve své bizarně tvarované zadní části ale skrývá něco užitečnějšího - ve světě motorek nevídaný pojízdný domov.

Pojízdné domovy dnes nejsou ničím neobvyklým, ostatně letos jsme si mohli představit dokonce mobilní hotel. Dnes se k tomuto tématu opět vrátíme, tentokrát však dvoustopá vozidla opustíme a zamíříme mezi jednostopé. Jeremy Carman, student architektury na kalifornské univerzitě, již hezkých pár let sní o tom, že se vydá na nejjižnější cíp Jižní Ameriky. Chce přitom být plně soběstačný, což znamená, že sebou bude potřebovat hezkou řádku věcí. Problémem však je, že onen road trip hodlá uskutečnit právě na motorce.

Jeremy se proto rozhodl vyřešit odvěké trable motorkářů, kteří si při svých cestách vždy musí najít hotel nebo alespoň kousek suché země pro postavení stanu. To dalo vzniknout svéráznému konceptu MotoHome. Jeho podstatou je přesně to, nač naráží i samotný název - tedy motocyklovým domovem. Základem je schránka napevno spojená s jednostopým dopravním prostředkem, která může posloužit nejen jako úložný prostor, ale také jako noclehárna. Tím ovšem její využití nekončí, zároveň jde totiž rovněž o kuchyňku a jídelnu.

S prací na projektu začal Jeremy v posledním semestru, kdy se rozhodl zkombinovat své dvě vášně - tedy motorky a architekturu. Původně počítal se silniční klasikou, nakonec se však i kvůli plánovanému výletu rozhodl, že ideálem pro jeho nový vynález bude enduro. V první řadě přitom nahradil standardní rameno zadního kola zakázkovým. To je nejen delší, má také vyšší nosnost.

Krokem číslo dva je tvorba samotné kapsle, přičemž dle Jeremyho plánů měl být pojízdný prototyp hotový ještě letos. K tomu ale nejspíše nedošlo, třebaže práce jsou očividně daleko. Carman potřebuje na svůj projekt peníze a skrze web GoFundMe dosud přiteklo jen 2 816 dolarů (cca 63 tisíc Kč) z 5 000 USD (asi 113 tisíc Kč), jež jsou potřeba. Pokud se vám tedy Jeremyho vize líbí, můžete mu pomoci vše dotáhnout až do konce.

Pochopitelně, konečným cílem je dostat něco podobného do prodeje, což se teoreticky i může podařit. Nejsme si jisti, jestli je zrovna motocykl tím správným základem pro pojízdný domov, ale lidé si svého času nebyli jisti ani tím, jestli je země kulatá. A tak raději nebudeme soudit a uvidíme, jak si Jeremy se svým nápadem povede ve skutečnosti...


Šikovný vysokoškolák postavil stroj jako nikdo před ním, chce ho i prodávat - 1 - MotoHome by Jeremy Carman 2018 prvni foto 01Šikovný vysokoškolák postavil stroj jako nikdo před ním, chce ho i prodávat - 2 - MotoHome by Jeremy Carman 2018 prvni foto 02Šikovný vysokoškolák postavil stroj jako nikdo před ním, chce ho i prodávat - 3 - MotoHome by Jeremy Carman 2018 prvni foto 03Šikovný vysokoškolák postavil stroj jako nikdo před ním, chce ho i prodávat - 4 - MotoHome by Jeremy Carman 2018 prvni foto 04Šikovný vysokoškolák postavil stroj jako nikdo před ním, chce ho i prodávat - 5 - MotoHome by Jeremy Carman 2018 prvni foto 05Šikovný vysokoškolák postavil stroj jako nikdo před ním, chce ho i prodávat - 6 - MotoHome by Jeremy Carman 2018 prvni foto 06Šikovný vysokoškolák postavil stroj jako nikdo před ním, chce ho i prodávat - 7 - MotoHome by Jeremy Carman 2018 prvni foto 07Šikovný vysokoškolák postavil stroj jako nikdo před ním, chce ho i prodávat - 8 - MotoHome by Jeremy Carman 2018 prvni foto 08Šikovný vysokoškolák postavil stroj jako nikdo před ním, chce ho i prodávat - 9 - MotoHome by Jeremy Carman 2018 prvni foto 09
Jeremy Carman by velmi rád dotáhl do konce projekt mobilního domova pro motorkáře. Zatím však jeho nápad investory příliš nepřitahuje, vcelku pochopitelně

Zdroj: Go FundMe

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama