Reklama

Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se

Na první pohled vypadá jako obyčejné nákladní auto, ve skutečnosti se ale umí během chvíle proměnit v hotel o dvou patrech. A můžete v něm bydlet i vy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se

28.5.2018 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Na první pohled vypadá jako obyčejné nákladní auto, ve skutečnosti se ale umí během chvíle proměnit v hotel o dvou patrech. A můžete v něm bydlet i vy.

Dnešní doba je sice plná omezení a slovo „svoboda“ pomalu začíná mizet ze slovníků, na druhou stranu je ale možné také realizovat sny, které dříve byly zcela nemyslitelné. Před takovými 50. lety by asi těžko bylo možné překonvertovat nákladní automobil na luxusní hotel a obrážet s ním přímořská letoviska, kde budete lidi učit surfovat? Nejspíše nikoliv.

Z minulosti se vraťme zpátky do přítomnosti, a to k projektu Daniely Carneiro a Eudarda Ribeiry. Tato dvojice strávila několik let v karavanu, se kterým objevovala Evropu a Afriku. Poté si řekla, že něco podobného by si mohli užít i ostatní, ovšem ve větším pohodlí a s veškerými vymoženostmi moderní doby. Zrodil se tak Truck Surf Hotel neboli mobilní hotel, který vás vezme na ty nejzajímavější lokality pro surfaře i milovníky dobrodružství.

Podstatou celého projektu je Mercedes Actros, který byl překonvertován na onen pojízdný hotel. Korba vozu byla osazena hydraulickým systémem, který celou nástavbu dokáže během pár minut proměnit v dvoupodlažní obydlí. První patro zabírá obývací pokoj, kuchyňka a sociální zařízení, zatímco nahoře nechybí pětice klimatizovaných pokojů. Ve čtyřech se počítá s palandami, pátý je určen párům a disponuje „letištěm“.

Carneiro a Ribeiro se zároveň starají o každodenní čistotu a údržbu mobilního hotelu, stejně jako o snídani. Ta je součástí nabízeného balíčku, stejně jako surfařské lekce, lekce jógy nebo připojení k internetu. Dle ročního období pak můžete volit mezi Marokem (leden až duben) či Portugalskem (červen až říjen), přičemž pokaždé máte v ceně i transfer od nejbližší vlakové stanice. Pokud ale chcete vyzvednout až na letišti, je třeba připlácet.

Tím se dostáváme k cenám, které v případě Maroka startují na 499 Eurech (cca 12 810 Kč), Portugalsko vychází na 614 Eur (15 760 Kč). Vždy přitom platí, že jde o týdenní ubytování od neděle do neděle, kdy v ceně je i zapůjčení neoprénu a surfu. Pokud přitom daný balíček objednáte s tříměsíčním předstihem, můžete počítat se slevou 10 procent. A pokud dorazíte v devíti nebo desíti lidech, ušetří všichni až 20 %.

Dodat můžeme ještě tolik, že Daniela Carneiro je zároveň také oficiální fotografkou každé expedice, domů si tedy nepřivezete jen vzpomínky. Připlatit si navíc můžete i za rozšíření programu třeba o návštěvu vinic a ochutnávky místního vína nebo tradiční kuchyně. Nás ale nadchla hlavně ona konverze na mobilní hotel, ta je skutečně jedinečná. Ostatně mrkněte sami na fotky...

Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 1 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 01Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 2 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 02Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 3 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 03Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 4 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 04Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 5 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 05Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 6 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 06Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 7 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 07Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 8 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 08Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 9 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 09Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 10 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 10Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 11 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 11Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 12 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 12Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 13 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 13Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 14 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 14Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 15 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 15Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 16 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 16Tento nenápadný náklaďák se umí změnit v dvoupatrový hotel na kolech. Podívejte se - 17 - Mercedes-Benz Actros Truck Surf Hotel 2018 prvni foto 17
Mercedes Actros byl překonvertován na pozoruhodný mobilní hotel pro surfaře

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše