- -

Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká

Škoda skutečně dala Rapidu pro Indii tvář nové Fabie a stvořila tak novou generaci vozu, na který jsme raději zapomněli. Jméno ale zůstává stejné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká

4.11.2016 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Škoda skutečně dala Rapidu pro Indii tvář nové Fabie a stvořila tak novou generaci vozu, na který jsme raději zapomněli. Jméno ale zůstává stejné.

Modernizací svého portfolia se mladoboleslavská automobilka nezabývá pouze v Evropě, kde nejnověji odhalila facelift Škody Octavia. Pracuje také na druhém konci světa, konkrétně na o indickém trhu, kde omladila model Rapid. O jeho blížícím se příchodu jsme informovali nedávno na základě špionážních záběrů, z nichž to vypadalo, že automobilka tímto krokem tak trochu vrátí na trh rozpačitou Fabii Sedan. A skutečně to udělala.

Rapid pro Indii totiž je na rozdíl od toho českého sedanem, nikoli liftbackem. A Škoda mu s modernizací dodala tvář, která je k nerozeznání podobná nové Fabii. Pokud by si tedy novinka znovu říkala Fabia Sedan, nikdo by se nemohl divit, až tak daleko ale facelift nezachází - auto je dále Škodou Rapid, jen modelového roku 2017.

Svědčí o tom oficiální tisková zpráva a fotogalerie, která nám o tomto voze říká už úplně vše. Než se do detailů pustíme, raději zopakujeme, že i když jde o dílo české automobilky, České republiky se nijak týkat nebude - je to vůz vyráběný specificky pro Indii, i když se aktuálním faceliftem evropským modelům Škody značně přiblížil.

Zvenčí se facelift opravdu týká hlavně čelních partií, kde nezůstal kámen na kameni - najdeme tu nový nárazník s integrovanými mlhovkami a větším centrálním otvorem. Širší je také maska chladiče s černými vertikálními lamelami a modifikovány byly i světlomety, které dostaly pásek diod pro denní svícení a chromové dekory přesně ve výše zmíněném duchu. Zadní nárazník byl upraven také, zmínit pak můžeme ještě chromovou linku na víku zavazadelníku.

Pozměněna byla také paleta barev a nabídka litých kol. Za dalšími novinkami musíme do interiéru, kde Škoda vyzdvihuje hlavně dvoubarevné hnědo-béžové čalounění a 6,5palcový dotykový displej multimediálního systému, jenž je spárován s technologiemi MirrorLink, Bluetooth či navigací a zpětnou kamerou. Prostor pro nohy dostal podsvícení AmberGlow, dveřní loketní opěrky jsou potaženy koženkou.

Pro indickou Škodu jsou revoluční rovněž klimatizace Climatronic, dešťový senzor, tempomat nebo klimatizovaná schránka před spolujezdcem. Nás jako Evropany ale již tyto prvky neohromí, stejně jako výčet dalších elektronických asistentů zahrnující stabilizační program či kontrolu rozjezdů do kopce. Ve finále pak lze zmínit ještě zadní parkovací senzory či samozatmavovací zpětné zrcátko.

Přesunout se můžeme do motorového prostoru, kde zásadní novinkou je modernizace 1,5litrového turbodieselu. Ten nově nabízí 110 koní namísto dosavadních 105, točivý momentu 250 Nm však zůstal nezměněn. O jízdní dynamice se již Škoda nezmiňuje, dodává však, že pohonnou jednotku bude možné spárovat s manuálními i automatickými převodovkami. To samé se týká i benzinového motoru 1,6 MPI.

Faceliftovaný Rapid bude s oběma agregáty k dispozici ve třech úrovních výbavy (Active, Ambition a Style). Zákazníci mohou počítat s 460litrovým zavazadelníkem a celou řadou dalších odkládacích prostor, jež zahrnují třeba schránky na lahve ve dveřních panelech.

Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 1 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 01Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 2 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 02Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 3 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 03Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 4 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 04Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 5 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 05
Faceliftovaná indická Škoda Rapid se ukázala na živých...

Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 6 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 06Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 7 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 07Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 8 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 08Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 9 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 09Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 10 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 10Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 11 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 11Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 12 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 12Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 13 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 13Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 14 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 14Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 15 - Skoda Rapid India facelift oficialni foto 15
...i oficiálních fotkách

Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 16 - 7csautomy skoda fabia sedan 02Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 17 - 7csautomy skoda fabia sedan 03Škoda Fabia Sedan je zpátky, jen si tak neříká - 18 - 7csautomy skoda fabia sedan 04
Vůz svým pojetím vrací vzpomínky na Fabii Sedan, ale v o něco atraktivnější podobě

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše