Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe

I když se mohlo zdát, že dny Rapidu v nabídce Škody jsou opět sečteny, není to tak úplně pravda. V našich končinách už by tento model plně nahrazen novou Scalou v Rusku nebo Číně nikoli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe

9.10.2019 | Petr Prokopec

I když se mohlo zdát, že dny Rapidu v nabídce Škody jsou opět sečteny, není to tak úplně pravda. V našich končinách už by tento model plně nahrazen novou Scalou v Rusku nebo Číně nikoli.

Již mnohokrát jsme zmínili, že ruský trh je pro Škodu velmi důležitý. Nejde přitom jen o prodeje či jejich vzestupnou tendenci, ale také o fakt, že mladoboleslavská automobilka je v této zemi vnímána tak trochu jako prémiová. Z toho důvodu většina jejích aut startuje nad milionem rublů (cca 361 tisíc Kč), což pro většinu ruských motoristů s ohledem na jejich příjmy představuje mnohaleté šetření a odříkání.

Nad oním milionem rublů ovšem nestartuje Rapid, který se pro automobilku v Rusku stal bestsellerem, podobně jako v Číně. Z toho důvodu nakonec na tyto a některé další trhy nezamíří zcela nová Scala, místo toho dorazí druhá generace Rapidu, jenž se ovšem dočká designových úprav odpovídajících stávajícímu stylistickému jazyku značky. Spojení „druhá generace“ je ale možná přehnané, neboť veškeré indicie vedou spíše k výraznému faceliftu, se kterým bude spojen také zmíněný čínský trh.

Dosud jsme o tom mohli jen spekulovat, nyní chystanou novinku poprvé ukázala sama Škoda. Jde zatím jen o ilustraci, i z té je jsou ale patrné prvky, s jakými již bylo nafoceno provedení pro zemi se zdí viditelnou z vesmíru. Máme tu totiž úzkou a širokou čelní masku, na kterou na obou stranách přímo navazují trojúhelníková světla. Pod nimi se pak nachází doširoka rozšklebený (byť ve značné části zaslepený) nárazník, který se v horních koncích po stranách pyšní mlhovkami.

Spojitosti lze nalézt také na bocích, a to v podobě prolisu táhnoucího se skrze dveře. Litá kola na ilustraci pak sice ideálně vyplňují podběhy, nicméně reálně většina Rusů jistě sáhne po menším provedení, které do blatníků spíše zapadá. Pokud tedy motoristé budou chtít dosáhnout stejně působivého dojmu, s jakým je spojen první oficiální obrázek, nejspíše budou muset zvolit provedení Monte Carlo. V té chvíli se ale již dostanou nad oněch milion rublů.

Více si řekneme nejpozději do konce roku, neboť inovovaný Rapid bude odhalen ještě letos. Pod jeho novou kapotou by se přitom měly znovu objevit motory, jaké užívá současné provedení. Zákazníci si tak budou moci vybrat mezi atmosférickou jedna-šestkou a přeplňovanou jedna-čtyřkou, kdy první agregát nabízí 90 či 110 koní a druhý 125. Na výběr jsou pak u motoru MPI manuál a automat, v případě pohonné jednotky TSI však pouze dvouspojkové DSG.


Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 1 - Skoda Rapid 2019 Rusko oficialni ilustrace
Nová Škoda Rapid pro ruský trh se ukázala na první ilustraci...

Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 2 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 01Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 3 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 02Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 4 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 03Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 5 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 04Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 6 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 05Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 7 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 06Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 8 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 07Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 9 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 08Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 10 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 09Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 11 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 10Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 12 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 11Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 13 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 12Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 14 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 13Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 15 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 14Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 16 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 15Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 17 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 16Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 18 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 17Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 19 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 18Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 20 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 19Škoda poprvé ukázala nový Rapid, už jsme si ho ale mohli prohlédnout lépe - 21 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 20
...přičemž spojitost s čínským provedením je jasně patrná

Zdroje: Škoda Auto, Autohome China

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama