Reklama

Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq

Pokud vám nejlevnější a nejrychleji dostupný Karoq nebyl dost dobrý, máme tu alternativu. Je znovu z papíru, tentokrát ale v měřítku 1:1.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq

10.1.2018 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Pokud vám nejlevnější a nejrychleji dostupný Karoq nebyl dost dobrý, máme tu alternativu. Je znovu z papíru, tentokrát ale v měřítku 1:1.

Na sklonku roku Škoda přinesla opožděný vánoční dárek v podobě papírového modelu SUV Karoq. Ten jste si mohli stáhnout zcela zdarma, k následnému seskládání pak bylo třeba jen nůžek, lepidla a trochy toho umu. Spokojit jste se ovšem museli se zmenšeným měřítkem. Jen u toho ale Škoda dlouho nevydržela, aktuálně tu máme model v měřítku 1:1. Vyrobený je z kartónů, a to do toho posledního detailu.

Stavba ale tentokrát tak jednoduchá nebyla. Za „Kartoqem“, jak by si kvůli základnímu stavebnímu materiálu mohla říkat, stojí britské designové studio Lazerian, jemuž stavba zabrala deset týdnů. Liam Hopkins přitom projektu věnoval více než 600 hodin, a to nikoliv jen na vystřihování či lepení. Nejprve bylo třeba přenést do počítače veškeré míry. Samotná Škoda pak pro změnu uspořádala anketu mezi jedenáctiletými dětmi, jichž se ptala, co by dle nich měl automobil obsahovat. „Kartoq“ je totiž určen právě nejmenším.

Škoda nechala model postavit u příležitosti příchodu SUV na britský trh a děti jej budou moci vyzkoušet během putování po dealerstvích, přičemž jejichž požadavkům bylo maximálně vyhověno. Uvnitř 4,4 metru dlouhého a 1,6 metru vysokého „Kartoqu“ je tak čeká herní konzole, jež byla instalována do středové konzole. Ta hostí i tablet, který je umístěn tam, kde má reálný vůz multimediální systém.

Děti totiž v tomto směru požadovaly, aby si v autě mohly hrát své oblíbené hry nebo přehrávat různé zábavné pořady. Pamatováno bylo i na „klasické aktivity“, načež byl zavazadelník o maximálním objemu 1 810 litrů napěchován 1 500 gumovými kuličkami. Dále pak lze zmínit ještě instalaci diskokoule na stropě nahrazující reální LEDkové podsvícení či usazení bezdrátových reproduktorů audio systému Canton.

Aby toho pak nebylo málo, bude papírový model doprovázet ještě obří krabice s hračkami, do které se vešla i skluzavka. Zdá se tedy, že britské rodiny budou volné chvíle trávit místo v dětských koutcích v showroomech Škody. My pak jen závěrem dodáme, že Karoq na ostrovech startuje na sumě 20 875 GBP (cca 604 600 Kč), tedy výrazně výše než na českém trhu. Na tamní poměry je ale přesto levný. Kolik by stál ten kartónový, nevíme, při slušné ceně by ale nejeden rodič ani v tomto případě neodolal žadonění svých ratolestí, že tuhle věc musí mít doma...

Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 1 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 01Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 2 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 02Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 3 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 03Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 4 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 04Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 5 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 05Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 6 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 06Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 7 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 07Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 8 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 08Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 9 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 09Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 10 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 10Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 11 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 11Škoda představila novou verzi Karoqu, u nás by si mohla říkat Kartoq - 12 - Skoda Karoq z kartonu 2018 prvni foto 12
Škoda „Kartoq“ odpovídá velikostí reálnému SUV. Vyrobena je sice z papíru, její poskládání však zabralo déle času než montáž vozu z oceli, plastů a skla na klasické lince

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše