Reklama

Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě

Levný a dostupný bez čekání, takový je vánoční Karoq od Škody. To je s ohledem na dosavadní nabídku tohoto modelu skoro zázrak, má ale pár háčků.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě

29.12.2017 | Petr Prokopec | 60 příspěvků

Levný a dostupný bez čekání, takový je vánoční Karoq od Škody. To je s ohledem na dosavadní nabídku tohoto modelu skoro zázrak, má ale pár háčků.

Vánoce jsou sice již za námi, nicméně své blízké můžete obdarovat i nyní. Třeba v kombinaci se slovy, že Ježíšek (nebo v některých rodinách Santa Claus či Děda Mráz) se někde opozdil, a proto s ještě jedním dárkem přichází až nyní. Ono čekání se ovšem rozhodně vyplatilo, neboť vaši příbuzní, známí nebo klidně i vy sami se můžete stát majiteli Škody Karoq. Ta navíc vyjde konečně levně a čekací dobu lze počítat nanejvýš na hodiny.

Tušíte v tom nějaký zádrhel? Tušíte správně, s tímhle autem moc daleko nedojedete. Mladoboleslavská automobilka totiž ve spolupráci s modelářem Pavlem Skokanem přišla se Škodou Karoq v měřítku 1:32. Nejde navíc o model z kovu a plastů, nýbrž papírový, kvůli kterému si navíc nemusíte kupovat časopis ABC. Stačí jen stáhnout PDF (4,3 MB), vytisknout jej na tvrdší papír, vystříhat, slepit a rázem máte hotovo. Volit lze přitom mezi bílým nebo šedým provedením.

K samotnému vozu, respektive k jeho modelu, dále mnoho nemůžeme dodat. Snad kromě té skutečnosti, že dle autora si jej můžete vybarvit jakýmkoliv odstínem či doplnit jakýmikoliv malůvkami a vytvořit tak naprostý originál. Více toho ale můžeme říci o změnách v modelařině, jíž se Pavel Skokan věnuje již od dětství. Ze čtenáře zmíněného časopisu se přitom postupně stal jeho redaktorem.

Jak dnes sám uvádí, dříve byla tvorba modelů poněkud náročnější, jakékoliv chyby v návrhu totiž autoři viděli až ve chvíli, kdy byly vůz, vlak, letadlo či cokoliv jiného hotové. V takové chvíli bylo nutné vrátit se zpět k původnímu nákresu a vše opravit. Druhá verze většinou již byla stoprocentní. Dnes ale vše zastane počítač, kde lze vše vychytat a tak uspořit čas. Zároveň můžete jít i do větších detailů.

Je však otázkou, jakým směrem se modelařina vyvine do budoucna. Skokan má totiž pocit, že dnešní děti žijí hlavně mobilními telefony, tablety či počítači a rukama toho aktivně moc nedělají. Ve chvíli, kdy nás tedy opustí modeláři-dinosauři, se prý dost možná přestanou vydávat nové modely a bude se žít pouze ze zásob. Či se z modelařiny stane exkluzivní hobby na zakázku.

Ať ovšem již budoucnost bude jakákoliv, aktuálně si ještě papírové modely a jejich skládání můžete vychutnat se vším všudy. Naučíte se přitom trpělivosti i pochopíte řadu věcí po technické stránce. A pokud vůči Škodě či případně modelu Karoq máte averzi, sestavte si zmenšené provedení taktéž. Za dveřmi je totiž Silvestr a s ním spojené odpalování dělobuchů, které do papírového modelu krásně vklouznou s lehkostí jej roztrhají na tisíc kousků...

Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě - 1 - Skoda Karoq papirovy model 01Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě - 2 - Skoda Karoq papirovy model 02Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě - 3 - Skoda Karoq papirovy model 03Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě - 4 - Skoda Karoq papirovy model 04Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě - 5 - Skoda Karoq papirovy model 05
Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě - 6 - Skoda Karoq papirovy model 06Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě - 7 - Skoda Karoq papirovy model 07Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě - 8 - Skoda Karoq papirovy model dalsi 01Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě - 9 - Skoda Karoq papirovy model dalsi 02Škoda konečně začala nabízet levný Karoq, váš může být okamžitě - 10 - Skoda Karoq papirovy model dalsi 01a
Škodu Karoq si můžete pořídit zcela zdarma, respektive za trochu času, trpělivosti a námahy. Potřebovat přitom budete nůžky, lepidlo a tiskárnu, na níž vytisknete papírový model od Pavla Skokana, který umí takto vytvořit i jiné zajímavé stroje

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 60 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama