Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Škoda Superb Scout se rýsuje, v prodeji má být příští rok
7.8.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
(+ ilustrace) Třetí verze vlajkové lodi Škody dostane vyšší světlou výšku, modifikovaný bodykit a vyšší výbavu. Levná jistě nebude.
Na sklonku března jsme vám přinesli snímky maskované Škody Superb Combi. Na tom by nebylo mnoho až tak podivného, v daný moment byla praktičtější verze už prodávaného liftbacku očekávána a vyhlížena, jenže tohle auto nebyl standardní kombík, ale jeho specifickou verzi, která by ráda nakoukla i do terénu. Naznačovaly to nejen plastové lemy ve spodní části karoserie, ale také přizvednutý podvozek a další prvky typické pro tovární verze Scout.
Něco takového by bylo a nebylo novinkou - podobně stylizovaná Škoda Superb tu už byla, Scout si ale neříkala. A nyní tu máme neoficiální ilustraci, která v odhalování dosud neviděného pokračuje. Prohlédnout si tedy můžeme odlišně stylizovaný čelní nárazník a jiné mlhovky, stříbrný plát chránící motor či klenutější blatníky. Ani tentokráte nechybí černé plasty, kromě nich se o pozornost hlásí také stříbrné střešní ližiny, které jsou většinou u těchto verzí součástí standardní výbavy. Čekat lze též bohatší výbavu uvnitř.
Momentálně ovšem není jisté, kdy přesně nová verze Škody Superb Combi dorazí. Stejně tak se můžeme dohadovat, zda ponese přízvisko Scout či Outdoor nebo jestli bude k dispozici také jako liftback, však příklady táhnou. Diskutovat ale snad netřeba o tom, zda takový model opravdu přijde - sám šéf Škody Winfried Vahland dříve prohlásil, že na vypuštění takového verze na trh má zájem, a to lze spolu s přistižením prototypu považovat za slova blízká oficiálnímu potvrzení.
Pod kapotou vozu můžeme očekávat spíše výkonnější pohonné jednotky. Padáka tedy nejspíše dostane benzinová jedna-čtyřka a dieselová jedna-šestka. Na výběr pak bude pohon předních či všech kol, který se dozajista opře o mezinápravovou spojku Haldex páté generace. Kromě toho budete moci sáhnout po šestistupňovém manuálu či automatu DSG. Ceny pak nejspíše budou startovat někde okolo 800 tisíc korun, na čemž se projeví nejen výkonnější motory, ale také i ona vyšší standardní výbava.
Nic bližšího již nemůžeme dodat, snad kromě zatím nepotvrzené informace, že v prodeji bychom měli třetí verzi Škody Superb spatřit v průběhu příštího roku. S ohledem na ono zaznamenané testování je přitom ve hře březnová Ženeva nebo možná už nadcházející Frankfurt.
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015.
Chystaná Škoda Superb Scout se ukázala na neoficiální ilustraci, zcela mimo terč zřejmě střílet nebude


Posloužit stále můžeme špionážními fotografiemi, které dokazují, že Škoda „allroadový” Superb skutečně chystá





























































































Pro srovnání snímky nového Superbu Combi z našeho testu
Zdroj: Steering News
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Amazon poprvé ukázal novou The Grand Tour bez Clarksona a spol., zatím láká spíš jen ze zvědavosti
včera
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za první vyrobený kus nejošklivějšího Ferrari dějin, je to vrchol ironie
18.8.2026
Není špatné reklamy? První exemplář otřesného Ferrari Luce se v aukci prodal bezmála za 1 miliardu korun
17.8.2026
Nové na MotoForum.cz
- Sam Naughton (37) se stal druhou smrtelnou obětí Manx Grand Prix 2026 včera 12:36
- Na Manu zahynul Mauro Poncini 19.8.2026
- Strategie startu Nakagamiho s wild card v Motegi 18.8.2026
- Zuda zůstal lídrem i po Assenu 17.8.2026
- CFMOTO ovládlo RedBull Romaniacs 17.8.2026
Nejnovější články
Majitel Volva našel řešení propadajících se prodejů švédských aut, v evropských továrnách začne vyrábět čínské vozy
před 3 hodinami
Ukazuje se, že nejrychlejší cestou k prodeji auta je dnes žádný automat, žádné turbo a žádný displej
před 4 hodinami
Číňané odhalili obří náklaďák, jaký svět ještě nepoznal. Je připraven dřít 24 hodin denně po 7 dnů v týdnu, tedy skoro
včera
Audi znovu otáčí, svůj ikonický motor nakonec odstřelit nemusí. Potřeboval by ale pomoc od churavějící hvězdy koncernu VW
včera
Výzkumníci došli k nepříjemnému závěru ohledně požárů elektromobilů, žádné elegantní řešení stále neexistuje
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
