Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Škoda ukázala v Ženevě i plejádu velkých a blyštivých disků kol
11.3.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Letošní stánek Škody v Ženevě není skoupý na nové modely. Není to ale jediná zajímavá věc k vidění.
Nedá se říci, že bychom prezentaci letošních novinek Škody pro ženevský autosalon zanedbali - to prostě neděláme, i když nám opak někteří vyčítají. Mohli jsme vám tak už před samotným autosalonem velmi podrobně představit zejména novou Škodu Superb, k níž se po Ženevě přidaly i všechny české ceny.
Těmi pravými „švýcarskými” novinkami značky ale byly až Octavia RS 230 a nový Fabia Monte Carlo, které doprovodily i další menší novinky jako nové verze Edition. Rovněž v Ženevě pak automobilka upřesnila chystanou obměnu motorové palety, které jsme se rovněž a dokonce nadvakrát podrobně věnovali. Je tedy vůbec možné, že by nám něco mohlo uniknout? Je.
Automobilka totiž v Ženevě „ověsila” vystavované modely také zajímavými disky kol, z nichž některé jsou úplnými novinkami. Snad aby se na to nezapomnělo, upozornila na to alespoň s menším zpožděním a my vám též s menším zpožděním všechna výrazná kola jedno po druhém ukážeme.
Ne všechna jsou nová, do jednoho se ale snaží naplnit slova automobilka o tom, že bychom „neměli zapomínat na důležitost stylu”. Otázkou je, jak moc vám tato slova jdou k image české značky založené na poněkud racionálnějších hodnotách, připouštíme však, že jiná věta o tom, že „kola dělají auto” platnosti nepozbyla. Jen od nás nečekejte nadšení či souhlasné hýkání - příliš velká kola, zvlášť optikou podmínek panujících na českých silnicích, jsme dříve zařadili mezi 10 prvků příplatkové výbavy, které si do auta určitě nekupujte a názor jsme od té doby nezměnili. A když vidíme onen Superb na 20" kolech...
Sami si ale projděte přiloženou galerii a posuďte, zda vám styl, který tato kola přinesou, bude stát za jistou ztrátu komfortních vlastností vozu, jež bude jejich použití provázet. Ke každému pochopitelně uvádíme, o jaký disk jde a na jakém autě je obut.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Ženevy.
Fotografie disků kol na autech Škoda vystavovaných v Ženevě 2015
19" kola Xtreme na Octavii Combi RS v barvě Moon White

19" kola Vega v barvě Antracit, na Superbu v barvě Moon White
20" kola neznámého jména na Superbu v barvě Golden Sand
19" kola Sirius na Superbu v barvě Lava Blue
19" kola Phoenix na Superbu v barvě Business Grey
19" kola Sirius na Superbu v barvě Magnetic Brown
18" kola Alaris na Octavia Combi G-Tec v barvě Moon White
17" kola Twist Star na Fabii Combi Edition v šedé barvě
17" kola Savio na Rapidu Edition v šedé barvě
17" kola Matterhorn na Yeti v barvě Brilliant Silver
18" kola Trinity na Octavii Scout v barvě Moon White
Živé fotografie škodovek z Autosalonu ženeva 2015
Škoda Fabia Monte Carlo 2015
Škoda Octavia RS 230
Škoda Superb 2015
Zdroj: Škoda
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
včera
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Dosud tajná soukromá sbírka nejlepších Bugatti se poprvé ukázala světu, hodnota aut jde do miliard
25.1.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
K maní je zapomenutá dělová koule silnic z Francie. Nenápadná střela svého času stíhala i M5, teď je na prodej jediná
před 5 hodinami
Kvůli tomuhle vás Volkswagen musí dostat do svých elektrických modelů do dvou let, i kdyby na chleba nebylo
před 6 hodinami
Ferrari přiznalo, že jeho zákazníci své hybridy téměř nikdy nedobíjí, hybridní režim nepoužívají. To mělo velký smysl je začít nabízet, že?
před 8 hodinami
Hned dva modely Tesly končí bez jakékoli náhrady, firmě zůstane v ruce vlastně jen jeden dekádu starý vůz ve dvou verzích
před 9 hodinami
U Mansory se asi lekli toho, že pro jednou udělali něco normálního, a tak si hned spravili chuť novým „humáčem”
před 11 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
