Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Smart ForTwo a ForFour Electric Drive mají 82 elektrokoní, dojezd až 160 kilometrů
24.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německá značka odhalila svou elektrickou novinku. Ta vůči předchůdci navýšila dojezd, dobu nabíjení pak zkrátila na 3,5 hodiny.
V případě značky Smart jsme si naposledy mohli představit nové výkonné varianty Brabus ForTwo a ForFour. Ty dostaly do vínku pouze 109 koní, nicméně i tak jde o nejrychlejší vozy, jaké si můžete od „chytré“ automobilky pořídit. Pokud ovšem toužíte spíše po „bezemisním“ dojezdu, dostanete na výběr hned tři modely. Dvoudvířka ForTwo a ForTwo Cabrio přitom zamíří do prodeje ještě letos, na čtyřdveřové ForFour bude třeba počkat do příštího roku. Živá prezentace celé trojice ovšem proběhne již za pár dní na autosalonu v Paříži.
Virtuálně si ale všechny elektromobily můžeme představit již nyní, přičemž začneme pod kapotou, kde pokaždé nalezneme identické pohonné ústrojí. To počítá s třífázovým synchronním elektromotorem o výkonu 82 koní a točivém momentu 160 Nm. Zrychlení z klidu na stovku přitom Smartu ForTwo zabere 11,5 sekundy, otevřené provedení je o tři sekundy pomalejší. V případě čtyřdveřového modelu je pak třeba větší trpělivosti, danou disciplínu totiž vůz pokoří až za 12,7 sekundy.
Nejvyšší rychlost byla u všech tří modelů stanovena na 130 km/h, což má souvislost s limity elektrického pohonu. Dojezd se v závislosti na zvolené variantě pohybuje od 155 do 160 km, což ve srovnání s dosluhující generací představuje navýšení o cca 35 až 40 km. Ještě výraznějšího zlepšení dosáhla doba dobíjení, která zabere 6 hodin v případě standardní zásuvky či 3,5 hodiny při rychlodobíjení.
Smart dodává, že za pomoci aplikace bude možné naprogramovat třeba zahájení doby dobíjení nebo klimatizování interiéru. Program přitom počítá hned se dvojím časovým obdobím, v podstatě si tedy lze vůz připravit na ranní odjezd do práce a následně i odpolední odjezd z práce. Opomenout zmínit nesmíme ani paket lithium-iontových baterií o kapacitě 17,6 kWh či jednorychlostní převodovku.
Nic dalšího již značka o samotných vozech nezmiňuje, pouze dodává, že v příplatkové výbavě se objeví „zelený“ exteriér, který si můžete prohlédnout na fotkách. Stejně tak budou zákazníci moci sáhnout také po zelených doplňcích v kabině. Kolik ovšem zaplatí, to je aktuálně zahaleno tajemstvím. Základní ceny však již Smart zveřejnil, v Německu se tak startuje na 21 940 Eur (cca 591 900 Kč).
Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.
Oficiální fotogalerie nového Smartu ForTwo, ForTwo Cabrio a ForFour ED


























































































Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
před 11 hodinamiGeorge Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
včeraNové Mini má ten nejstupidnější možný volič řazení, ukazuje naprostou nesoudnost těch, kteří dnes vymýšlí auta
29.4.2025
Nové na MotoForum.cz
- Triumph TF 250-E a TF 450-E 2026: enduro z Anglie včera 08:00
- Aktuální zdravotní stav Bertelleho 29.4.2025
- WorldSBK míří do italské Cremony: Návrat Jonathana Rey 29.4.2025
- Test MotoGP v Jerezu 28.4.2025
- MS side pokračovalo v Estorilu 28.4.2025
Nejnovější články
Němci srovnali Škody Elroq a Karoq. Elektromobilu nadržují, přesto neumí zastřít, že je skoro ve všem horší než dožívající spalovák
před 8 hodinamiJeden z největších dodavatelů automobilek potvrdil návrat ke spalovacím motorům, své nové řešení brzy nabídne všem
před 10 hodinamiSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
před 11 hodinamiFerrari za cenu Škody od čínského výrobce mobilů odhalilo interiér a další detaily, tohle budou soupeři rozdýchávat těžko
včeraLidé na elektromobily přejdou sami, říkali. A rádi, říkali. Dnešní realita v Belgii a Nizozemsku ukazuje něco úplně jiného
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva