SUV na bázi VW Amarok je znovu ve hře, dorazit má okolo roku 2020

18.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Německá automobilka touží po velkém SUV. To bude založeno na druhé generaci pick-upu, otázkou je náplň motorového prostoru.

Rozhodně neobjevíme Ameriku, když zmíníme, že aktuálním prodejům vládnou SUV a crossovery všeho druhu a velikosti. Tomuto trendu se již přizpůsobila řada výrobců, zvláště pak ve Spojených státech. Ačkoliv jde ovšem o jednu z bašt, které by chtěl dobýt koncern VW Group, jeho nabídka je v tomto ohledu poněkud nuzná. Na to již reagovalo vedení momentálně největší automobilky světa, jenž ohlásilo nemalou expanzi.

Jedním z chystaných želízek v ohni by se mělo stát ohromné SUV postavené na bázi Volkswagenu Amarok. S touto myšlenkou značka koketuje již delší dobu, dosud se však nerozhoupala k definitivnímu kroku. Spíše než cokoliv jiného to vypadalo, že daná varianta je mimo hru, nyní však Němci potvrdili, že plány na příchod vozu jsou opět na stole.

Oficiální rozhodnutí dosud nepadlo, nicméně Volkswagen momentálně sonduje na všech zásadních trzích, jak velký bude o novinku zájem. Jedním z těchto míst je i Austrálie, kde velké SUV již netrpělivě vyhlížejí. Velké vozy tohoto typu založené na pick-upech totiž mají u protinožců nemalý úspěch, jak ostatně dokazují prodeje Fordu Everest, Toyoty Fortuner, Isuzu MU-X, Holdenu Trailblazer či Mitsubishi Pajero Sport.

Ředitel divize užitkových vozů Volkswagenu Carlos Santos přitom uvedl, že nová varianta by měla dorazit někdy okolo roku 2020. Založena totiž bude na druhé generaci pick-upu Amarok, jenž dorazí právě na přelomu dekády. I on ale zároveň dokládá, že „na něčem se sice pracuje, oficiálně však nic potvrzeno nebylo“.

S ohledem na ony americké touhy je ovšem požehnání nejvyššího vedení nejspíše pouhou formalitou. Jsme přitom zvědavi, jaké motory se do budoucna objeví pod kapotou. Právě kvůli Spojeným státům se ale dá očekávat, že by i tato novinka dostala třílitrový dieselový šestiválec namísto dvoulitrového čtyřválce, jenž měl v zámoří problémy s emisemi.

Limity CO2 a NOx se však do budoucna budou ještě snižovat, přičemž nové měřicí cykly a regule mají turbodieselům značně ztrpčit život. Amarok v obou karosářských verzích by tak mohl dostat pod kapotu benzinový agregát spárovaný s elektromotorem. To už se ale pouštíme do přílišných spekulací...

SUV na bázi VW Amarok je znovu ve hře, dorazit má okolo roku 2020 - 1 - VW Amarok 2017 facelift nove foto 01SUV na bázi VW Amarok je znovu ve hře, dorazit má okolo roku 2020 - 2 - VW Amarok 2017 facelift nove foto 02SUV na bázi VW Amarok je znovu ve hře, dorazit má okolo roku 2020 - 3 - VW Amarok 2017 facelift nove foto 03SUV na bázi VW Amarok je znovu ve hře, dorazit má okolo roku 2020 - 4 - VW Amarok 2017 facelift nove foto 04SUV na bázi VW Amarok je znovu ve hře, dorazit má okolo roku 2020 - 5 - VW Amarok 2017 facelift nove foto 05SUV na bázi VW Amarok je znovu ve hře, dorazit má okolo roku 2020 - 6 - VW Amarok 2017 facelift nove foto 05aSUV na bázi VW Amarok je znovu ve hře, dorazit má okolo roku 2020 - 7 - VW Amarok 2017 facelift nove foto 06SUV na bázi VW Amarok je znovu ve hře, dorazit má okolo roku 2020 - 8 - VW Amarok 2017 facelift nove foto 07
Stávající Volkswagen Amarok je k dispozici pouze jako pick-up osazený dieselovým šestiválcem. Nová generace ale možná bude k mání i jako SUV, a navíc s hybridním ústrojím

Zdroj: Car Advice

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše