Reklama

Nový VW Amarok V6 TDI ukázal své zrychlení, i 180 km/h zvládne hravě (video)

Modernizovaný německý pick-up dostal třílitrový turbodiesel o výkonu až 224 koní. Ve výbavě Aventura však stojí 1,35 milionu Kč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový VW Amarok V6 TDI ukázal své zrychlení, i 180 km/h zvládne hravě (video)

16.6.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Modernizovaný německý pick-up dostal třílitrový turbodiesel o výkonu až 224 koní. Ve výbavě Aventura však stojí 1,35 milionu Kč.

Facelift Volkswagenu Amarok není žhavou novinkou posledních dnů, poprvé představen byl již před více než měsícem a i další upřesňující informace dorazily ještě v květnu. Tato doba přitom německé automobilce stačila k uvedení vozu na trh, přičemž zpočátku budou mít zákazníci k dispozici pouze variantu Aventura. Ta stejně jako zbytek budoucího portfolia počítá pod kapotou třílitrovým turbodieselem, který překvapivě nahradil předchozí dvoulitr naladěný až na vrcholných 224 koní.

V kombinaci se zmíněným výkonem jsou součástí verze Aventura také boční nášlapné prahy, exkluzivní modrá metalíza, kryt korby či spousta chromu. A také střešní světelná rampa, díky které jste ovšem poněkud omezeni při výběru čelních lamp. Je to možná trochu bizarní, nicméně požadavky zákazníků má Volkswagen nejspíše velmi dobře zmapovány. Ostatně jen na základě kritiky přistoupil pod kapotou k upsizingu, nikoliv dnes tolik populárnímu downsizingu.

Vrcholné provedení si nyní můžeme prohlédnout v akci, a to při cestě až téměř k maximální rychlosti. Ta dle technických parametrů u verze s oněmi 224 koňmi a 550 Nm točivého momentu činí 193 km/h, kromě toho je možné počítat se sprintem z klidu na stovku za 7,9 sekundy a normovanou spotřebou 7,6 l/100 km. Obě hodnoty jsou přitom kromě motoru 3,0 V6 TDI také dílem osmistupňového automatu a pohonu všech kol.

Jak je tedy patrné, nový Amarok ve výbavě Aventura rozhodně má co do sebe. Musíme však dodat, že Volkswagen si za toto provedení nechává patřičně zaplatit, neboť za nový vrchol řady inkasuje na domácím trhu 50 000 Eur (cca 1,35 milionu korun). To vskutku není malá suma, pročež se dá předpokládat, že žádanějšími spíše budou vozy osazené třílitrem naladěným na základních 163 nebo středních 204 koní.

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Autobazar

zobrazit vše