Reklama

Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy

Není těžké nabýt dojmu, že karavany Airstream jsou dávnou historií. Není tomu tak, toto je nejnovější model značky a je přesně tak působivý i luxusní, jak čekáte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy

17.10.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Není těžké nabýt dojmu, že karavany Airstream jsou dávnou historií. Není tomu tak, toto je nejnovější model značky a je přesně tak působivý i luxusní, jak čekáte.

Americká firma Airstream nevyrábí osmiválcové muscle cars, ohromná SUV ani nic podobného. Do historie vstoupila před dekádami karavanem, který byl hezky zakulacený, celý hliníkový a s viditelnými nýty. Nic víc, přesto je dnes ve svém oboru legendou.

S ohledem na okolnosti není těžké si myslet, že Airstreamy jsou historií, jenže nejsou. Pořád se vyrábí a byť vypadají pořád stejně, uvnitř se postupem změnily ve velmi luxusní pojízdné domy. To, na co se dnes díváme, tedy není precizně zrenovovaný veterán, ale novinka pro příští sezónu - model Globetrotter 2018. Zvenčí skutečně vypadá jako vytažený z 60. let, ale všechno ostatní je tu veskrze moderní.

Jméno Globetrotter dostal přívěs podle podniku zakladatele firmy Wallyho Byama, který s Airstreamem s nápisem „Globe Trotters” na boku sjezdil Evropu před téměř 70 lety. Dnes byla na pomoc s designem přizvána britská firma Astheimer. „Tento produkt je navržen speciálně pro lidi se sofistikovaným vkusem v designu, kteří mají rádi čistý moderní design,” říká Bob Wheeler, dnešní šéf Airstreamu.

Interiér je „inspirovaný Evropou” a v zadní, vstupní části nabídne velký gauč ve tvaru J se skládacím stolem. A zejména s širokým oknem, přesahujícím přes rohy, takže uvnitř bude opravdu hodně světla. Sedací část je spojena s kuchyňkou, která nabídne plynový nebo elektrický sporák s troubou a digestoří, mikrovlnnou troubu na výsuvné konzoli, velký obdélníkový dřez a ledničku s mrazákem, kterou také může pohánět plyn nebo elektřina.

V přední půlce Globetrotteru našla místo koupelna s toaletou, sprcha a ložnice, do které si můžete objednat velkou dvojpostel, anebo dvě oddělená lůžka. I ložnice má spoustu oken, která můžete zatáhnout závěsy. Celkem tento karavan ubytuje šest lidí - dva v ložnici a čtyři v různými způsoby rozkládací sedačce v zadní části přívěsu. Jak komfortní to pro koho bude, je asi nasnadě, spaní na gauči je asi spíš nouzové řešení. Ale minimálně ti dva na velké posteli uvnitř strádat rozhodně nebudou...

Globetrotter je klimatizovaný, jak také jinak, a můžete ho vybavit i „solárním paketem” - solárními panely na střeše, které vyrábějí elektřinu a uschovávají ji v bateriích na palubě. Na pitnou vodu je zde 148l zásobník, na odpadní vodu jsou tu nádrže dvě o celkovém objemu 288 litrů.

Připravený přívěs bez vody v zásobnících váží 2 810 kg, nejvyšší přípustná hmotnost je 3 447 kg, takže obyčejný hatchback a řidičák sk. B vám na něj stačit asi nebudou. Celková délka je 8 534 mm - a není to největší Airstream, který si můžete koupit. Tím je Classic s celkovou délkou 10 058 mm.

Airstream Globetrotter je uváděn jako modelový rok 2018 a můžete si ho už i objednat. Pokud tušíte, že to nebude levná věc, uhodili jste hřebíček přímo na hlavičku - základní cena 99 900 dolarů, tedy 2,18 milionu korun. V ČR kvůli clu a DPH bude finální základní suma nějakých 2,9 milionu korun, což není málo. Dostanete za ni ale něco opravdu výjimečného...

Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 1 - Airstream Globetrotter 2018 dalsi 01Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 2 - airstream globetrotter 2018 01Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 3 - Airstream Globetrotter 2018 dalsi 02Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 4 - Airstream Globetrotter 2018 dalsi 03Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 5 - airstream globetrotter 2018 02Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 6 - airstream globetrotter 2018 03Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 7 - airstream globetrotter 2018 04Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 8 - airstream globetrotter 2018 05Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 9 - airstream globetrotter 2018 06Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 10 - airstream globetrotter 2018 07Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 11 - airstream globetrotter 2018 08Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 12 - airstream globetrotter 2018 09Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 13 - airstream globetrotter 2018 10Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 14 - airstream globetrotter 2018 11Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 15 - airstream globetrotter 2018 12Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 16 - airstream globetrotter 2018 13Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 17 - airstream globetrotter 2018 14Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 18 - airstream globetrotter 2018 15Tento luxusní dům na kolech není veterán, ale nejnovější provedení stylové legendy - 19 - airstream globetrotter 2018 16
Zvenčí retro, uvnitř luxus a modernu skýtá nový Globetrotter 2018

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama