Reklama

Tohle auto potají vyvíjeli na českých silnicích. Teď předčasně ukázalo svůj vzhled

Na českém území a dokonce na českých registračních značkách neprobíhá jen vývoj škodovek. Do sériové podoby se tu rýsoval i tento čínský sedan, který si nyní můžeme prohlédnout v sériovém provedení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tohle auto potají vyvíjeli na českých silnicích. Teď předčasně ukázalo svůj vzhled

2.8.2018 | Petr Prokopec

Na českém území a dokonce na českých registračních značkách neprobíhá jen vývoj škodovek. Do sériové podoby se tu rýsoval i tento čínský sedan, který si nyní můžeme prohlédnout v sériovém provedení.

Česká republika sice není velkou zemí, v rámci výroby aut ovšem patří na evropský vrchol, alespoň v rámci přepočtu vyrobených aut na obyvatele. Kromě toho se chlubí i širokou paletou silnic, jejichž povrch připomíná cokoli od sametu po tankodrom. Pokud k tomu navíc přihodíme ještě příhodnou polohu uprostřed Starého kontinentu a relativní láci, máme zde ideální prostředí nejen pro výrobu automobilů, ale také pro jejich vývoj.

Tuto příležitost v posledních letech využívá především Mercedes, v loňském roce jsme ovšem na tuzemských vozovkách několikráte zaregistrovali i prototyp nového sedanu značky Lynk & Co. Čínský výrobce hodlá model 03 odhalit na počátku září na autosalonu v Chengdu, oficiální fotky ovšem prosákly na internet již nyní. Novinku, jejíž podvozek obstojí i u nás, si tedy můžeme prohlédnout bez kamufláže.

Již na první pohled je zřejmé, že „nula-trojka” kráčí ve stopách svých sourozenců. Máme tu tedy výraznou a poměrně vysoce vypadající příď, která je dekorována dvojitými světlomety. Jejich vrchní část dostala diody pro denní svícení, s LEDkami je ovšem možné počítat také vzadu. Společnost jim dělají agresivně stylizované nárazníky, z nichž ten zadní dostal výrazné koncovky po obou stranách difuzoru.

Povšimnout si můžeme rovněž panoramatické střechy či metalických dekorů, které se táhnou napříč celými boky od čelního až po koncový sloupku. Vzadu pak najdeme ještě spoiler na víku zavazadelníku, jehož přítomnost společně s velkými litými koly nejspíše odkazuje na vyšší úroveň výbavy. Dá se ovšem předpokládat, že poměrně agresivně se Lynk & Co 03 bude tvářit také v základním provedení.

Co se motorů týče, automobilka momentálně počítá se dvěma verzemi, kdy první dostane přeplňovaný 1,5litrový tříválec se 150 koňmi. Na prozatímní vrchol pak vystoupí dvoulitrový čtyřválec, jenž byl naladěn na 190 koní. Pokud se vám přitom daná čísla zdají být povědomá, je to dáno skutečností, že značka spadá stejně jako Volvo pod Geely. Logicky tedy užívá švédskou techniku.

Jen motory sdílení ovšem nekončí, dále tu máme rovněž platformu CMA, kterou užívá třeba XC40. Ta byla již během vývoje uzpůsobena rovněž alternativnímu pohonu, časem tedy máme počítat s příchodem plug-in hybridní varianty i ryzího elektromobilu. Kdy se tak ovšem stane, není jisté. Stejně tak se můžeme dohadovat, kdy tato čínská novinka dorazí do Evropy.

Je samozřejmě možné, že odpovědi dostaneme již ve zmiňovaném Chengdu. Aktuálně tak jen dodáme, že ač snímky kabiny na internet neunikly, čekat tam máme volant s tlustějším věncem, kovové obložení či středovou konzoli nakloněnou řidiči. Důraz pak bude kladen na konektivitu a multimédia, stejně jako na luxus. Překvapit by tak nemělo ani kožené čalounění palubky.


Tohle auto potají vyvíjeli na českých silnicích. Teď předčasně ukázalo svůj vzhled - 1 - Lynk and Co 03 2018 unik 01Tohle auto potají vyvíjeli na českých silnicích. Teď předčasně ukázalo svůj vzhled - 2 - Lynk and Co 03 2018 unik 02Tohle auto potají vyvíjeli na českých silnicích. Teď předčasně ukázalo svůj vzhled - 3 - Lynk and Co 03 2018 unik 03Tohle auto potají vyvíjeli na českých silnicích. Teď předčasně ukázalo svůj vzhled - 4 - Lynk and Co 03 2018 unik 04
Nový čínský sedan se ukázal bez maskování na uniklých záběrech

Tohle auto potají vyvíjeli na českých silnicích. Teď předčasně ukázalo svůj vzhled - 5 - Tajemny protopyp F znacky CR Skoda 01Tohle auto potají vyvíjeli na českých silnicích. Teď předčasně ukázalo svůj vzhled - 6 - Tajemny protopyp F znacky CR Skoda 02
Jeho vývoj probíhal i na českých silnicích, jejichž tragický povrch začíná být evidentně ve světě známý

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama