Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není

Když se po české republice prohání maskované auto osazené českými eFkovými značkami, obvykle jde o budoucí Škodu. Tady tomu tak nebylo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není

27.3.2018 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Když se po české republice prohání maskované auto osazené českými eFkovými značkami, obvykle jde o budoucí Škodu. Tady tomu tak nebylo.

Loni v září byl na českých silnicích nachytán tajuplný prototyp s eFkovou značkou zakrytý notnou dávkou maskování. Za takových okolností obvykle usuzujeme na budoucí Škodu, vizuální indicie ale vedly spíše k produkční verzi sedanu nové čínské značky Lynk & Co. Nicméně mohlo jít také o záměrnou kamufláž - není nic neobvyklého, když automobilky strojí své auto jako vůz konkurence, aby v provozu unikly pozornosti zvědavců.

Tato možnost ale právě nyní padla, neboť špionážním fotografům se povedlo vůz zachytit již zcela bez maskování. Nade vší pochybnost je tak jasné, že automobilkou Geely stvořená nová značka se do toho hodlá pořádně opřít.

Oproti konceptu, který byl představen loni na autosalonu v Šanghaji, dostala produkční verze výraznější světlomety zasazené do čelní masky. Velmi pravděpodobně jde o potkávací a dálková světla, ta určená pro denní svícení najdeme ve formě LEDek na stejném místě jako u loňské studie. Kromě toho sedan zdobí ještě mlhovky ve spodním nárazníku. I ty přitom prošly menší proměnou.

Změny proběhly také na bocích, a to zejména u prahů, které jsou již jednolité a nikoliv rozdělené černou ozdobnou lištou. Zpětná zrcátka pak nesou v horní části barvu karoserie, s odklonem a pravděpodobně i zmenšením lze počítat také v rámci litých kol. Nicméně jinak zůstává čínský sedan poměrně hodně věrný svému předobrazu - hlavně vpředu tak působí opravdu mohutně.

Robustní jsou také zadní partie, kde je změn možná nejvíce. Přepracováno bylo víko zavazadelníku, které již nemá integrovanou odtrhovou hranu, ale rovnou menší spoiler. Skrze nárazník pak nevykukuje dvojice výfuků, tu nejspíše najdeme usazenou pod vozem. Tak to často mívají diesely, nicméně s takovými pohonnými jednotkami vůz nepočítá.

Místo toho se v motorovém prostoru objeví přeplňované 1,5litrové tříválce a dvoulitrové čtyřválce, vždy na benzin. S těmito motory ovšem bude nový sedan Lynk & Co 03 nabízen pouze na čínském trhu, nikoliv v Evropě. Na Starý kontinent novinka zamíří se stejným ústrojím jako čerstvě odhalené SUV 02, tedy s 1,5litrovým tříválcovým plug-in hybridem a sedmistupňovým dvouspojkovým automatem.

Od zevnějšku a techniky se v závěru přesuneme do interiéru, který rovněž nemalou měrou odpovídá konceptu. Povšimnout si tedy můžeme výrazného dotykového displeje na středové konzoli, který byl natočen k řidiči. Společnost mu pak jistě bude dělat digitální přístrojový štít, s ničím jiným ostatně značka ani nepočítá.

Menším otazníkem je kombinace hnědé a černé kůže. Lynk & Co nehodlá svá auta prodávat, ale spíše pronajímat, a to pouze s jedinou úrovní výbavy „All inclusive“. Tedy alespoň v Evropě, na domácím trhu zůstane více u klasické formy vlastnictví. A tedy i u několika stupňů výbavy, pročež tento může má být tím nejvyšším...

Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 1 - Lynk and Co 03 2018 prvni spy foto 01Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 2 - Lynk and Co 03 2018 prvni spy foto 02Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 3 - Lynk and Co 03 2018 prvni spy foto 03
Nový sedan Lynk & Co 03 byl nafocen již zcela bez maskování. Premiéra v Pekingu je tak zřejmě jistotou

Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 4 - Tajemny protopyp F znacky CR Skoda 01Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 5 - Tajemny protopyp F znacky CR Skoda 02
Takto bylo vůz loni nafocen při testech na českých eFkových značkách

Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 6 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 32Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 7 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 33Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 8 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 34Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 9 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 35Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 10 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 36Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 11 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 37Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 12 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 38Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 13 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 39Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 14 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 40Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 15 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 41Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 16 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 42Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 17 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 43Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 18 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 44Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 19 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 45Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 20 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 46Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 21 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 47Už se ví, co byl ten tajemný prototyp auta nafocený v ČR. Škoda to definitivně není - 22 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 48
A takto se vůz ještě dříve představil ve formě konceptu. Cestou do sériové výroby se změnil spíše v detailech

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše