V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu?

Když se po českých silnicích prohání kamuflované auto s registračními značkami s písmenem F, obvykle je to nová Škoda. Co ale v tomto případě?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu?

1.9.2017 | Petr Miler | 53 příspěvků

Když se po českých silnicích prohání kamuflované auto s registračními značkami s písmenem F, obvykle je to nová Škoda. Co ale v tomto případě?

Pokud jde o auta připomínající sedan - protože žádný skutečný sedan Škoda alespoň pro Evropu nevyrábí - má nyní česká automobilka práci v podstatě hotovou. Superb je venku dva roky a do faceliftu má daleko, Octavia je čerstvě po velké modernizaci a s další generací si dá načas. Život Rapidu se tedy už chýlí ke konci, ale to je relativně malé auto. Když jsme tedy poprvé uzřeli přiložené fotky od Čecha, který si říká Jenda Vejry, museli jsme se hned ptát, o co tu může jít.

Zachycují totiž zjevně velký sedan, ale spíše liftback (podívejte se na přerušení maskování v zadní části až po střechu) na eFkových registračních značkách. Ty jsou u nás obvykle vídány na prototypech Škody a i když je teoreticky může využít kde kdo, ani nepamatujeme, kdy by to naposledy kdokoli jiný u osobního auta udělal. Pobočky svých vývojových center u nás mají i jiné značky, ty ale nikdy nepoužily českou registraci - proč také? Jenže když by to měla být škodovka, nemáme nejmenší tušení, jaká.

Nic většího než Superb automobilka nevyrobí, cokoli menšího se mezi něj a Octavii nevejde. Na testy nového Superbu byť ve fázi muly je brzy, na Octavii je tohle auto velké a facelift Superbu si asi podobné zkoušky nevyžádá. Může tedy jít o jiný koncernový vůz testovaný Škodou? Teoreticky ano, třeba nějaké Audi, ale ani to jsme nikdy dříve neviděli.

Jediné hmatatelné vodítko na obou fotkách jsou zadní světla, která nápadně připomínají, nejsou-li to přímo ona, koncept značky Lynk&Co 03. Vypadá to jako dobré vodítko, ale nic ze zbytku vozu konceptu neodpovídá. A není ničím neobvyklým, pokud automobilka vydává své prototypy za auta jiných značek, a to ani u Škody - kdysi si třeba faceliftovaný Yeti hrál na Suzuki.

Pro srovnání fotky onoho sedanu Lynku přikládáme níže, můžete zkusit něco vykoumat. A nebo prostě hádat, o co tu vlastně jde. Více se pokoušíme zjistit - pokud byste měli vy jakékoli bližší informace, podělte se o ně v diskuzi...

V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 1 - Tajemny protopyp F znacky CR Skoda 01V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 2 - Tajemny protopyp F znacky CR Skoda 02
Nejsme si jisti, co to může být, eFkové značky ale ukazují na český prototyp. A Tatra to asi nebude...

V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 3 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 32V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 4 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 33V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 5 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 34V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 6 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 35V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 7 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 36V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 8 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 37V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 9 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 38V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 10 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 39V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 11 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 40V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 12 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 41V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 13 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 42V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 14 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 43V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 15 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 44V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 16 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 45V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 17 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 46V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 18 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 47V ČR byl nafocen tajemný prototyp sedanu na eFkových značkách. Jde o Škodu? - 19 - Lynk and Co 01 a 03 Shanghai 48
Zadní světla vedou ke konceptu Lynku, ale mohou záměrně klamat

Zdroj: Jenda Vejry@skoda.virt.cz@Facebook

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 53 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše