Reklama

Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne

I když se to nemusí zdát, sedmiletý výrobní cyklus současného Rapidu se chýlí ke konci, Nástupce bude, v boji ale napodruhé zůstane osamocen.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne

1.9.2017 | Petr Prokopec | 18 příspěvků

I když se to nemusí zdát, sedmiletý výrobní cyklus současného Rapidu se chýlí ke konci, Nástupce bude, v boji ale napodruhé zůstane osamocen.

Evropská verze Škody Rapid přišla na trh již v roce 2012. Zakrátko se tedy její životní cyklus bude chýlit ke konci, což ale pro mladoboleslavskou automobilku představuje menší problém. Seat totiž příliš nepočítá s tím, že by vzniklo nové Toledo, jehož stávající provedení je dvojčetem českého vozu. Důvod není třeba dlouho hledat, jsou jí velmi malé prodeje - třeba v červenci bylo v Evropě prodáno jen 724 kusů španělského vozu, ten tuzemský si ale pořídilo 5 063 lidí.

Škoda tedy bude ve vývoji osamocena, byť do značné míry vývojové náklady budou rozmělněny ve značnou část mladoboleslavského i koncernového portfolia. Nový Rapid by totiž měl použít modulární platformu MQB A0, u které je kupříkladu jedním z pevně daných bodů vzdálenost mezi osou pedálů a přední nápravou. Centrální či zadní modul lze ale měnit, nafukovat se dle potřeby může i motorový prostor. A různé mohou být i proporce kabiny.

To jsou přitom důvody, proč sice Rapid bude postaven na stejné architektuře jako nová Škoda Fabia, nicméně velikostně se postaví nad ni. Navíc přepřáhnutím na platformu MQB jeho rozměry oproti stávajícímu provedení narostou. Značka přitom počítá s tím, že zachován bude liftback i Rapid Spaceback, obě verze mají ovšem dostat lehce sportovnější design, jenž je odliší od praktičtější části nabídky Škody.

Po stránce motorické nelze počítat s jakýmkoliv překvapením, základ portfolia bude tvořit varianta osazená benzinovým litrovým tříválcem, který doplní čtyřválec 1,5 TSI Evo a dvoulitrový turbodiesel. Na ostrý model RS můžeme rovnou zapomenout, stejně tak je nepravděpodobný i příchod verze 4x4. Mezi manuálními a automatickými převodovkami ovšem zákazníci vybírat budou moci.

Uvnitř můžeme očekávat poslední generaci multimediálních systémů, bezdrátové dobíjení mobilních telefonů či kupříkladu digitální přístrojový štít u výše postavených úrovní výbavy. Značka má zároveň navýšit i kvalitu plastů, pročež se - i ve spojitosti s výše zmíněným - nelze divit spekulacím o nárůstu ceny. Ta přitom aktuálně startuje na sumě 299 900 Kč.

Zbývá již jen dodat, že k prvnímu oficiálnímu představení vozu by mělo dojít už ve druhé polovině příštího roku. Na první exempláře nové generace Škody Rapid si ovšem zákazníci budou muset počkat zhruba do roku 2019. Liftback i Spaceback přitom budou odhaleny separátně v rozmezí několika málo měsíců.

Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 1 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 01Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 2 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 02Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 3 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 03Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 4 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 04Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 5 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 05Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 6 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 06Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 7 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 07Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 8 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 08Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 9 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 09Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 10 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 10Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 11 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 11Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 12 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 12Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 13 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 13Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 14 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 14Nová Škoda Rapid dorazí už příští rok. Víme docela přesně, co nabídne - 15 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 15
Nová Škoda Rapid dostane sportovnější vzhled, více tak připomene koncept Sport z roku 2013. Což nebude na škodu...

Zdroje: Autoforum, Auto Express

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama