Reklama

Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje

Na první pohled to vypadá, že si Porsche Panamera dává na Ringu pár tréninkových kol navíc. Druhý ale ukáže, že tady jde o něco úplně jiného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje

29.11.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Na první pohled to vypadá, že si Porsche Panamera dává na Ringu pár tréninkových kol navíc. Druhý ale ukáže, že tady jde o něco úplně jiného.

Z představení nového Bentley Continental GT a informací, které jsme se při něm dozvěděli, vyplývá, že stejně jako Porsche Panamera i kupé používá modulární platformu MSB vyvinutou Porsche. Přesto Continental GT s liftbackem sdílí pouze 18 procent komponentů.

Možná je to ale trochu jinak, jak naznačuje prototyp Porsche Panamera, který byl v minulých dnech - tedy ještě před ukončením sezóny a uzavřením okruhu - nachytán na Nordschleife. Stranou teď ponecháme fakt, co by vlastně automobilka v pohoří Eifel dělala, když vývoj má již hotový. Místo toho se zaměříme na přední blatníky, které jsou obehnané dodatečnými lemy. To prozrazuje širší rozchod kol, který však není očekáván u žádné další verze německého vozu.

Stopy vedou do Velké Británie, jak ostatně dokazují i registrační značky. Pokud zapátráme v tamním centrálním registru, zjistíme, že vůz je zapsán jako majetek Bentley. Koncern VW si s námi zkrátka jen hraje a využívá toho, že vlastní plejádu značek, pod nimiž nabízí často velmi podobné vozy - proto nemá problém „schovat” nové Bentley do karoserie Porsche. A jaké? Vše ukazuje na novou generaci modelu Flying Spur, která bude stejně jako Continental GT užívat taktéž platformu MSB. Ta je sice pokaždé velmi podobná, britský vůz ale bude vůči Porsche širší, proto ony nástavce.

Stejně jako již odhalený sourozenec dostane i chystaný sedan pod přední kapotu šestilitrový dvanáctiválec, který posléze doplní také čtyřlitrová pohonná jednotka. Jistotou je i plug-in hybridní provedení, jak dokazuje testovací prototyp. Na čerpací stanici má totiž zvednuté víčko palivové nádrže na pravé straně, mimo to si ovšem můžeme povšimnout i víka na levé - to je pro změnu určeno pro přívod elektřiny.

Samotné plug-in hybridní ústrojí je zahaleno tajemstvím. Není jisté, že Flying Spur dostane tutéž kombinaci čtyřlitru V8 twin-turbo a elektromotoru jako Panamera. V tu chvíli by totiž výkon šplhal k 700 koním, což by pokořilo i vrcholnou verzi W12. Bentley tak možná chystá šestiválcový hybrid (zvuk vozu tomu ale neodpovídá), který by zamířil hlavně do Číny.

Jistotu bychom mohli mít někdy v příštím roce, kdy by se nový Flying Spur měl představit světu. Kdy, zatím nechceme spekulovat, ale soudě podle probíhajících testů této muly to zřejmě bude až na sklonku roku.

Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje - 1 - Bentley prevlecene za Porsche Panamera spy video 01Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje - 2 - Bentley prevlecene za Porsche Panamera spy video 02Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje - 3 - Bentley prevlecene za Porsche Panamera spy video 03Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje - 4 - Bentley prevlecene za Porsche Panamera spy video 04Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje - 5 - Bentley prevlecene za Porsche Panamera spy video 05Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje - 6 - Bentley prevlecene za Porsche Panamera spy video 06Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje - 7 - Bentley prevlecene za Porsche Panamera spy video 07Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje - 8 - Bentley prevlecene za Porsche Panamera spy video 08Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje - 9 - Bentley prevlecene za Porsche Panamera spy video 09Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje - 10 - Bentley prevlecene za Porsche Panamera spy video 10
Chystané Bentley Flying Spur bylo na Ringu nachytáno jako testovací mula s karoserií Porsche Panamera. Stran lemů předních blatníků si můžeme povšimnout i víček od nádrže a dobíjení na obou stranách vozu

Tohle Porsche Panamera ve skutečnosti není Panamera, to si s námi jen VW hraje - 11 - Bentley prevlecene za Porsche Panamera spy video 11
A kdybyste měli pocit, že si vymýšlíme, podívejte se, co se za značkami skrývá v britském registru - Porsche to vážně není...

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše