Reklama

Toto je Corvette C8 s motorem uprostřed, někteří ji ale mají za 11 let staré auto

Pod touhle hromadou maskovacího se má skrývat budoucnost americké ikony. Fotky byly pořízeny na polygonu GM, někteří přesto nevěří autenticitě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je Corvette C8 s motorem uprostřed, někteří ji ale mají za 11 let staré auto

13.9.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Pod touhle hromadou maskovacího se má skrývat budoucnost americké ikony. Fotky byly pořízeny na polygonu GM, někteří přesto nevěří autenticitě.

O Chevroletu Corvette s motorem uprostřed se pořád spíš jen hovoří, i když nějaký reálný základ spekulace mají. Nic moc hmatatelného - až tedy na prototyp s karoserií Holdenu před rokem a půl - ale nebylo na světě. Až do nynějška, kdy se můžeme podívat na špionážní fotky, které ukazují silně kamuflovaný sporťák s motorem zřetelně uprostřed.

Fotografie byly pořízeny na testovacím polygonu General Motors, takže je dost pravděpodobné, že se jedná o verzi Corvette s motorem uprostřed. Samozřejmě, ne všichni tomu věří, někdo tento vůz označují za Lamborghini Gallardo, tedy morálně 11 let starý italský sporťák. Na jednu stranou si jsou oba vozy podobné, to ale sporťáky s motorem uprostřed bývá. Že by šlo o shodná auta, vyvrací sklon předního sloupku, který je u maskovaného auta úplně jiný než u Gallarda, a také je otázkou, proč by někdo maskoval deset let staré auto a jezdil s ním na pozemcích General Motors. GM pochopitelně může jezdit po svém polygonu třeba se Škodou 120, ale asi ji nebude maskovat, pakliže nejde o nic, co by svět neznal.

Budeme tedy pracovat s premisou, že se opravdu díváme na budoucnost jedné z amerických ikon. Konkrétní design samozřejmě neznáme, ale vidíme, že záď je opravdu hodně široká a s drobnou přídí docela ostře kontrastuje. Spíš než Gallardo nám silueta připomíná Ferrari 458 Italia, křivek je v ní více než u někdejšího „baby-Lamba”, které mělo profil tak klínovitý, až byl skoro jako klín.

Podle dostupných informací je kódové označení tohoto projektu „Emperor”, tedy „Vládce”, nikoliv „Zora” podle Zory Arkuse-Duntova, jednoho z duchovních otců Corvette. Spekulace hovoří o tom, že se tohle auto představí na autosalonu v Detroitu v lednu roku 2018 a že do prodeje vstoupí jako modelový rok 2019.

V každém případě ještě uplyne spousta vody, než se dozvíme, jak bude Corvette C8 vypadat - a jestli vůbec takový vůz s motorem uprostřed přijde. Čekání jistě vyplní hromada ilustrací. Níže přikládáme tři špionážní fotky, další si můžete prohlédnout na webu Motor1.com.

Toto je Corvette C8 s motorem uprostřed, někteří ji ale mají za 11 let staré auto - 1 - corvette c8 spy foto 01Toto je Corvette C8 s motorem uprostřed, někteří ji ale mají za 11 let staré auto - 2 - corvette c8 spy foto 02Toto je Corvette C8 s motorem uprostřed, někteří ji ale mají za 11 let staré auto - 3 - corvette c8 spy foto 03
Pod touhle hromadou maskovacího balastu by se měla skrývat budoucnost jedné americké ikony

Toto je Corvette C8 s motorem uprostřed, někteří ji ale mají za 11 let staré auto - 4 - Lamborghini Gallardo profile maskovaneToto je Corvette C8 s motorem uprostřed, někteří ji ale mají za 11 let staré auto - 5 - Lamborghini Gallardo profile nemaskovane
Někteří si myslí, že by klidně mohlo jít o maskované Lamborghini Gallardo. Jeho profil je ale jiný, zejména v oblasti sloupků A, i když na něj „nanesete” srovnatelné maskování

Zdroje: Motor1, Jalopnik

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše