- -

Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není

(+ video) Nová Toyota chce bodovat hlavně neotřelým designem. K mání je s jedna-dvojkou či jako Hybrid, začíná přitom pod půl milionem korun.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není

16.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

(+ video) Nová Toyota chce bodovat hlavně neotřelým designem. K mání je s jedna-dvojkou či jako Hybrid, začíná přitom pod půl milionem korun.

S novou Toyotou C-HR jsme se mohli seznámit již na autosalonu v Ženevě, byť pouze v rámci exteriéru. Do kabiny nás automobilka pozvala až o pár měsíců později. Nyní můžeme pro změnu poinformovat o jejím vstupu na český trh. Oficiálně k němu přitom dojde až příští týden, první vozy pak zamíří k zákazníkům v závěru roku. V mezičase se ovšem dočkáme ještě oficiálního ceníku, byť první částky jsou známé již nyní.

C-HR přitom bude k mání s novým přeplňovaným benzinovým motorem o 1,2litrovém objemu, který dává k dobru 116 koní a 185 Nm točivého momentu. Za to si české zastoupení japonské automobilky řekne o 489 900 Kč, což aktuálně není bůhvíjak lákavá nabídka. Pokud se totiž zadíváme do ceníku Nissanu Qashqai, najdeme tam srovnatelnou verzi 1,2 DIG-T se 116 koňmi a 190 Nm za 410 100 Kč.

Je samozřejmě možné, že Toyota získá převahu v rámci bohatší standardní výbavy, nicméně její výčet zatím neznáme. S finálními závěry tedy vyčkáme, byť činit bychom je neměli ani po odhalení podrobného oficiálního ceníku. C-HR se totiž může pochlubit mnohem neotřelejším designem, i když je otázkou, jak zrovna na toto téma bude slyšet konzervativně smýšlející evropské publikum.

Kromě benzinového motoru bude novinka k dispozici také jako Hybrid, který počítá se 122 koňmi a normovanou spotřebou 3,7 l/100 km. Pohonné ústrojí je přitom stejné jako u Toyoty Prius, což ostatně platí také o platformě TNGA, na které je C-HR postaveno. Čeští zákazníci přitom v tomto případě budou platit 629 900 Kč, což je dáno i startem na úrovni výbavy Active.

Zajímavě vypadají i dostupné barvené odstíny, na které byste si při ženevské premiéře asi nevsadili. Nevíme, zda vidíme kompletní výčet, červená, hnědá, tyrkysová či žlutá působí o poznání veseleji než původní tmavě šedá.

Závěrem jen dodáme, že základní benzinová jedna-dvojka dostala standardně do vínku pohon předních kol, za systém 4x4 je třeba připlácet 60 000 Kč. Mimo to bude také pro tento model k dispozici i automatická převodovka CVT, která je jedinou volbou pro C-HR Hybrid. Cenové rozmezí ale v tomto případě známo není.

Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 1 - Toyota C-HR barvy nove 01Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 2 - Toyota C-HR barvy nove 02Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 3 - Toyota C-HR barvy nove 03Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 4 - Toyota C-HR barvy nove 04Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 5 - Toyota C-HR barvy nove 05Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 6 - Toyota C-HR barvy nove 06Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 7 - Toyota C-HR barvy nove 07Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 8 - Toyota C-HR barvy nove 08
Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselejších barvách, k dispozici je od 489 900 Kč

Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 9 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 01Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 10 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 02Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 11 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 03Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 12 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 04Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 13 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 05Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 14 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 06Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 15 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 07Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 16 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 08Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 17 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 09Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 18 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 10Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 19 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 11Toyota C-HR dorazila na český trh i ve veselých barvách, levná není - 20 - Toyota C-HR zive Zeneva 2016 12
Při světové premiéře se vůz u

Zdroj: Auto.cz

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše