Reklama

V Alpách načapali další tajemný prototyp Škody. Může jít jen o dvě chystané novinky

Na první pohled si asi řeknete, že tohle je přece současný Superb, na tom ale automobilka dávno nemá co testovat. Skrývá techniku něčeho jiného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

V Alpách načapali další tajemný prototyp Škody. Může jít jen o dvě chystané novinky

30.5.2018 | Petr Prokopec | 24 příspěvků

Na první pohled si asi řeknete, že tohle je přece současný Superb, na tom ale automobilka dávno nemá co testovat. Skrývá techniku něčeho jiného.

Není pochyb, že Škoda připravuje facelift modelu Superb. První snímky testovacích prototypů probleskly éterem již v roce 2016, tedy až překvapivě brzy po příchodu nové generace tohoto modelu. Důvodem je, že chystaná modernizace nebude jen tradičním „přepudrováním nosu”, zapadne mezi ty rozsáhlejší - dorazit totiž má i první plug-in hybrid značky, stejně jako další nová pohonná ústrojí. Je tedy jasné, že značka potřebuje více času na vývoj, než kdyby šlo pouze o jiné nárazníky, barvu karoserie a odlišné čalounění.

Podivnější jsou aktuální snímky prototypů nafocené v Alpách, konkrétně na Grossglockner Hochalpenstrasse. Znovu si na nich můžeme prohlédnout aktuální Superb, stejně tak si ale lze všimnout odlišných nárazníků. Mnohem podstatnější jsou ovšem litá kola, která jsou výrazně zapuštěna do podběhů. Je tak vskutku sporné, zda vlastně opravdu máme tu čest s vlajkovou lodí značky, či zda se pod její karoserií skrývá cosi jiného s užším rozchodem kol.

Pokud by pravdivá byla druhá možnost, pak zde nepochybně máme novou generaci Škody Octavia. Ta má dle dosavadních informací o pár centimetrů narůst do délky, aby udělala dostatek prostoru příštímu Rapidu. Pro mladoboleslavské by tedy neměl být problém vzít již hotové vývojové šasí a nacpat jej pod karoserii o trochu většího vozu. Snáze by totiž zmátli veškeré pozorovatele.

Spíše ale půjde o závěrečné testy onoho hybridu, který by mohl dostat do vínku specifické ráfky i pneumatiky. Ty by vůči plášťům standardních modelů byly o trochu užší, aby byl redukován valivý odpor. Dané provedení ale nejspíše ještě není hotovo, proto si Škoda musela vystačit s jakýmsi mezistupněm. Ten pak napevno uchytila k nábojům kol, což je vždy znak testů nového motoru.

Že nejspíše opravdu máme tu čest s plug-in hybridním ústrojím, dále dokazují dráty vystrčené ze zadních dveří a vedoucí k zadním kolům. Dá se totiž předpokládat, že kdyby se pod karoserií Superbu skrývala budoucí Octavia, něco takového by bylo ukryto uvnitř - i proto, že by v kabině byl dostatek místa. Nicméně zde je nejspíše monitorována práce elektromotoru.

Jasno v celé věci bychom mohli mít již na podzim, kdy by facelift Škody Superb měl být odhalen. Je však otázkou, zda nám automobilka na dotazy okolo tajemného prototypu odpoví. Stejně tak není jisté, jestli máme inovovanou vlajkovou loď čekat v Paříži či nikoliv, a pokud ano, zda nedorazí jen s konvenčními motory a plug-in hybrid si nenechá na samostatný debut.

Jelikož ovšem ve druhé polovině letošního roku má být odhalen také inovovaný Passat GTE, který by měl profitovat z identické kombinace benzinové jedna-pětky a elektromotoru, počítáme spíše s tím, že hybridní Superb dorazí až později. VW totiž letošní Paříž vynechává a nějak se nám nechce věřit, že by „podřadnější“ značce umožnil časnější premiéru. V tuto chvíli je ale možné i to...

V Alpách načapali další tajemný prototyp Škody. Může jít jen o dvě chystané novinky - 1 - Skoda Superb tajemny prototyp 2018 01V Alpách načapali další tajemný prototyp Škody. Může jít jen o dvě chystané novinky - 2 - Skoda Superb tajemny prototyp 2018 02V Alpách načapali další tajemný prototyp Škody. Může jít jen o dvě chystané novinky - 3 - Skoda Superb tajemny prototyp 2018 03V Alpách načapali další tajemný prototyp Škody. Může jít jen o dvě chystané novinky - 4 - Skoda Superb tajemny prototyp 2018 04
Skrývá se na těchto snímcích facelift Škody Superb, navíc v plug-in hybridní verzi, nebo příští Octavia?

Zdroj: Motor1

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 24 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše