VW detailně představil svůj nový digitální interiér, Škoda ho má jako jediná další

Bez většího humbuku Volkswagen dostal do faceliftovaného Passat úplně nový infotainment MIB3, který mimo jiné umožňuje dálkově ovládat další funkce. Dostal ho také inovovaný Superb.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW detailně představil svůj nový digitální interiér, Škoda ho má jako jediná další

12.7.2019 | Petr Prokopec

Bez většího humbuku Volkswagen dostal do faceliftovaného Passat úplně nový infotainment MIB3, který mimo jiné umožňuje dálkově ovládat další funkce. Dostal ho také inovovaný Superb.

Digitalizaci Volkswagenu máme spojenou zejména s příchodem osmé generace Golfu či elektrickým hatchbackem ID.3. Nicméně je třeba dodat, že tato mise již odstartovala, a to s příchodem faceliftovaného Passatu. Sedan a kombík se totiž dočkaly třetí generace multimediálního systému MIB3. Standardem se v tu chvíli stalo rádio Composition spárované s 6,5palcovým displejem, kromě toho je ale možné sáhnout za příplatek i po verzích Discover Media (8 palců) a Discover Pro (9,2 palce).

Tím navýšení konektivity nekončí, skutečný pokrok se skrývá v novém digitálním ekosystému Volkswagen We, který byl automobilkou vytvořen za účelem nabídky aplikací, online funkcí a služeb. Zákazník přitom získá svůj vlastní profil, skrze který se dostane k funkcím We Connect a We Connect Plus. První jej pak informuje třeba o současné pozici či umožňuje otevření skrze telefon Samsungu, druhá pak ovládá třeba přídavné vytápění nebo streamovací služby.

Ani to ovšem není konec, souběžně se zahájením prodeje faceliftovaného Volkswagenu Passat budou postupně na vybraných trzích spuštěny i nadmíru zajímavé aplikace. Jednou z nich je We Deliver, která váš vůz přemění v dalšího člena domácnosti. Vůz totiž zvládne převzít ve vaší nepřítomnosti i poštu, přičemž kurýrovi je možné otevřít zavazadelník právě skrze online služby. Aplikace We Park pro změnu hledá volná parkovací místa a zvládne za ně i bezhotovostně platit.

Tyto aplikace jsou spárované především s operačním systémem Android, přičemž jejich stažení je bezplatné. Volkswagen samozřejmě nezapomněl ani na uživatele iPhonů, součástí obou příplatkových multimediálních systémů je tak i spárování s Apple Car Play. Verze Discover Pro navíc může být doplněna aplikací App Connect Wireless, která umožňuje integraci nakousnutého jablka bezdrátově. To je vzhledem k problémům s kabely a konektory Applu vítané.

Lze pak už jen dodat, že multimediální systém MIB3 (zkratka označuje Modular Infotainment Matrix - pozn. red.) si budou moci koupit i zákazníci Škody, osazen jím totiž může být i faceliftovaný Superb. Ukazuje se tak, nakolik je mladoboleslavská automobilka pro koncern důležitá - chlubí se totiž systémem, kterým momentálně nedisponuje ani žádné Audi, Porsche či Bugatti.


VW detailně představil svůj nový digitální interiér, Škoda ho má jako jediná další - 1 - VW Passat 2019 MIB3 multimedia 01VW detailně představil svůj nový digitální interiér, Škoda ho má jako jediná další - 2 - VW Passat 2019 MIB3 multimedia 02VW detailně představil svůj nový digitální interiér, Škoda ho má jako jediná další - 3 - VW Passat 2019 MIB3 multimedia 03VW detailně představil svůj nový digitální interiér, Škoda ho má jako jediná další - 4 - VW Passat 2019 MIB3 multimedia 04VW detailně představil svůj nový digitální interiér, Škoda ho má jako jediná další - 5 - VW Passat 2019 MIB3 multimedia 05VW detailně představil svůj nový digitální interiér, Škoda ho má jako jediná další - 6 - VW Passat 2019 MIB3 multimedia 06VW detailně představil svůj nový digitální interiér, Škoda ho má jako jediná další - 7 - VW Passat 2019 MIB3 multimedia 07VW detailně představil svůj nový digitální interiér, Škoda ho má jako jediná další - 8 - VW Passat 2019 MIB3 multimedia 08
Volkswagen svou digitální revoluci již odstartoval s faceliftem Passatu, multimediálního systému MIB3 se navíc dočká také modernizovaná Škoda Superb

Zdroj: Volkswagen

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama