- -

VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později

VW vystavil na svém stánku e-Golf Touch, který signalizuje, co máme od faceliftu Golfu čekat uvnitř. Na úplnou modernizaci si ale ještě počkáme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později

30.9.2016 | Robert Malík | 3 příspěvky

VW vystavil na svém stánku e-Golf Touch, který signalizuje, co máme od faceliftu Golfu čekat uvnitř. Na úplnou modernizaci si ale ještě počkáme.

Hlavní hvězdou automobilky Volkswagen na právě probíhajícím pařížském autosalonu je nesporně koncept elektrického hatchbacku I.D.. Ten předznamenává nejen budoucnost bateriemi poháněných aut celého koncernu VW prezentací zbrusu nové platformy MEB, ale rovněž jejich svébytný design vyplývající z jiných potřeb kladených na konstrukci či snahu odlišit je na silnicích. Trochu stranou proto zůstává fakt, že jsme v srdci Francie čekali také mezigeneračně modernizovaný Golf. Marně.

Našli se ovšem tací, kteří o čistě elektrickém e-Golf Touch vystaveném v Paříži tvrdí, že je facelitftovaný německý bestseller na výstavě přece jen přítomen. Uvnitř možná, už známý interiér tohoto vozu má k faceliftovanému provedení blízko, jak vám potvrdí i přiložené fotky a uniklé záběry modernizovaných Golfů několika typů. Zvnějšku ale zůstává vše při starém, třebaže se oproti Golfům poháněných spalovacími motory pyšní e-Golf trochu jinou tváří.

Smysl jeho přítomnosti je jinde. Pohledem do existující nabídky zjistíme, že současný elektrický Volkswagen nižší střední třídy disponuje elektromotorem o výkonu 115 koní, točivým momentem 270 Nm a udávaným dojezdem 190 kilometrů podle NEDC. Jenže na dveřích automobilu v Paříži svítí akční rádius „do 300 km“. Jde zkrátka o stále stejné auto jen s o kousek zvýšenou kapacitou baterií z 24,2 na přibližně 37 kWh, víc nic.

V tomto názoru vás snadno utvrdí počítačové ilustrace modernizovaných verzí Golfu uniklé v srpnu z palubního infotainmentu. Ty ukazují, že se změny dotknou i vnějšího designu, tedy světel, kol a dalších drobných detailů. VW tedy nevystavuje v Paříži nic převratného, alespoň v případě řady Golf.

Faceliftovaný Golf nicméně na cestě je, v tomto únik z infotainmentu nelhal. Sedmá generace po modernizaci má dorazit v listopadu a ve světové výstavní premiéře se ukáže na autosalonu v Los Angeles, což svým způsobem překvapí a svým způsobem ne - Golf je sice evropský bestseller, jsou to ale právě Spojené státy, kde si automobilka musí vylepšovat reputaci. A tak další éru existence Golfu začne právě tam. První přepracovaná auta a to včetně verzí Variant a GTI, pak vyrazí za svými majiteli počátkem roku 2017.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2016.

VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 1 - VW Golf 2017 facelift unik odhaleni 01VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 2 - VW Golf 2017 facelift unik odhaleni 02VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 3 - VW Golf 2017 facelift unik odhaleni 03VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 4 - VW Golf CC Teramont dalsi unik 01VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 5 - VW Golf CC Teramont dalsi unik 02VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 6 - VW Golf CC Teramont dalsi unik 03
Únik počítačových ilustrací modernizovaného Golfu odhalil přepracovanou příď, světla i interiér...

VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 7 - Volkswagen e-Golf Touch zive 01VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 8 - Volkswagen e-Golf Touch zive 02VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 9 - Volkswagen e-Golf Touch zive 03VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 10 - Volkswagen e-Golf Touch zive 04VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 11 - Volkswagen e-Golf Touch zive 05VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 12 - Volkswagen e-Golf Touch zive 06VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 13 - Volkswagen e-Golf Touch zive 07VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 14 - Volkswagen e-Golf Touch zive 08VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 15 - Volkswagen e-Golf Touch zive 09VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 16 - Volkswagen e-Golf Touch zive 10VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 17 - Volkswagen e-Golf Touch zive 11VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 18 - Volkswagen e-Golf Touch zive 12VW Golf po faceliftu do Paříže nedorazil. A tento jím vážně není, ukáže se později - 19 - Volkswagen e-Golf Touch zive 13
...nicméně v Paříži vystavený e-Golf Touch tyto změny postrádá, snad krom interiéru. Demonstruje hlavně novou techniku s vylepšeným dojezdem

Zdroj: Autocar

Robert Malík

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše