VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV

Golf osmé generace se dle plánů VW posunout výše, jenže právě to způsobuje Němcům problémy. V prodeji se tak má objevit až na začátku roku 2020, Octavia ještě později.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV

14.3.2019 | Petr Prokopec

Golf osmé generace se dle plánů VW posunout výše, jenže právě to způsobuje Němcům problémy. V prodeji se tak má objevit až na začátku roku 2020, Octavia ještě později.

Během posledních týdnů byl při testech několikrát nachytán Volkswagen Golf osmé generace s minimem maskování. Zdálo se tak, že virtuální premiéra je již za rohem, ačkoliv výstavní debut byl plánován až na domácí autosalon ve Frankfurtu letos na podzim. Samotná výroba však měla odstartovat v červenci, dubnová či květnová premiéra by tak dávala smysl. Nic z toho ale již neplatí, neboť Volkswagen má s hatchbackem nečekané technické problémy a jeho debut musí odložit.

Zde zdrojů ze zákulisí se zdá, že Volkswagen doplácí na svou snahu posunout Golf výše, na úroveň Mercedesu třídy A. Stejně jako třícípá hvězda měla se totiž i novinka z Wolfsburgu měla posunout k vyšší úrovni digitalizace, navíc by pak jako první vůz VW disponovala i stálým připojením k internetu. To by umožnilo online opravy některých funkcí, stejně jako by uživatelé získali svůj vlastní profil, díky kterému by docházelo k nastavení volantu, sedadel, klimatizace, navigace nebo audio systému ještě před prvním otevřením dveří.

Komplexnost této pokročilé technologie je však oříškem, jenž se Volkswagenu nedaří dokonale rozlousknout. Golf se tedy na Frankfurtu neobjeví, místo toho bude debutovat až několik týdnů po ukončení samotné show. Díky tomu si ale na jeho příchod do showroomů opravdu hezky dlouho počkáme, neboť první kusy si zákazníci převezmou až zkraje příštího roku. Výrobci automobilů totiž na rozdíl třeba od takových filmových distributorů nepovažují Vánoce za zrovna požehnanou dobu.

„Myslíme si, že je daleko lepší přijít naplno s ofenzivou na počátku příštího roku. Nemá to žádnou spojitost s výrobou. Je to obchodní rozhodnutí, neboť je nesmyslné vytáhnout nový vůz v době, kdy mu nikdo nevěnuje žádnou pozornost,“ uvedl k odkladům prodejní šéf koncernu Jürgen Stackmann. Zároveň dodal, že odklady VW nakonec zabil hned dvě mouchy jednou ranou, neboť během separátní premiéry se nový Golf nebude dělit o pozornost publika s konkurencí.

Tento boj naopak čeká elektrickou novinku I.D. Neo, jenž se dle původních plánů měla objevit několik před Golfem. Nově však bylo rozhodnuto, že bude debutovat ve Frankfurtu jako náhrada za Golf. O pozornost by ale neměl mít nouzi, přece jen se jedná o novinku s nemalým potenciálem.

Pro nás je pak zajímavé i to, že zpoždění Golfu bude mít vliv na příchod nové generace Škody Octavia. Ne snad, že by byl koncern VW ochoten nadělit českému modelu stejnou techniku, dříve než Golf ale debutovat nebude moci. Čekejme tedy premiéru nejspíše až na podzim letošního roku a začátek prodejů přibližně za rok - původně se vše mělo odehrát o několik měsíců dříve.


VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 1 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 01VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 2 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 02VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 3 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 03VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 4 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 04VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 5 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 05VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 6 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 06VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 7 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 07VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 8 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 08VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 9 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 09VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 10 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 10VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 11 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 11VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 12 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 12VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 13 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 13VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 14 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 14VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 15 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 15VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 16 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 16VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 17 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 17VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 18 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 18VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 19 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 19VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 20 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 20VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 21 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 21
Nový VW Golf byl sice nafocen prakticky bez maskování, brzkou premiéru to ale neznačí. Němci mají problémy s vývojem, a tak oficiální odhalení i začátek prodejů odložili

VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 22 - Skoda Octavia IV 2020 ilustrace dalsi nove 01VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 23 - Skoda Octavia IV 2020 ilustrace dalsi nove 02
VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 24 - Skoda Octavia IV 2020 ilustrace dalsi nove 03VW má technické potíže s novým Golfem. Premiéru odkládá, zpozdí to i Octavii IV - 25 - Skoda Octavia IV 2020 ilustrace dalsi nove 04
Problémy se tak zprostředkovaně dotknou i nové Octavie, jejíž příchod bude též odložen

Zdroj: Auto News

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama