Reklama

VW stvořil vlastní dům na kolečkách. Má ložnici, kuchyni i koupelnu se sprchou

Je to největší obytný vůz Volkswagenu, který kdy vznikl. Říká si California XXL, jeho základem ale není Transporter. A stojí skoro jako skutečný dům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW stvořil vlastní dům na kolečkách. Má ložnici, kuchyni i koupelnu se sprchou

11.8.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Je to největší obytný vůz Volkswagenu, který kdy vznikl. Říká si California XXL, jeho základem ale není Transporter. A stojí skoro jako skutečný dům.

Volkswagen California T6 je snem mnoha otců od rodin. Není to přímo obytňák, dá se s tím normálně jezdit, přitom o víkendu stačí naložit mládež, dozadu na nosič hodit kola a hurá na víkend do přírody. Kdyby jen nebyla tak zatraceně drahá. Jak se ukazuje, může to být ještě horší. Nebo lepší, jak se to vezme. Na autosalonu pro karavany, jenž se koná od 26. srpna do 3. září v Düsseldorfu, se představí nová verze XXL, která již není založena na modelu Transporter, ale na mnohem větší dodávce Crafter.

Mnoho technických informací Volkswagen zatím neuvedl, nicméně California XXL bude užívat platformu s rozvorem 3 665 milimetrů. Samotná kabina vozu, jakožto i veškerá nástavba ale projdou vůči běžné dodávce zásadní přestavbou. Lze u ní už počítat s napevno namontovanou střechou, díky které ale vůz měří na výšku 2 900 mm. Do podzemních garáží tedy nemůže.

V podstatě se, na rozdíl od malé Californie, jedná o plnohodnotný obytný vůz. Uvnitř nechybí dvoulůžko dlouhé dva metry, otočná přední lavice sedadel či kuchyňka vybavená varnou deskou se dvěma hořáky. Dále máte k dispozici lednici, kuchyňský dřez či pracovní desku, jejíž velikost je variabilní. A nechybí ani malá koupelnička se sprchou a záchodem. Interiér samozřejmě je možno přizpůsobit zákazníkovým potřebám.

Pod kapotou se objeví dvoulitr TDI, nicméně na oznámení konkrétních specifikací musíme vyčkat. Dárcovský Crafter ale pohání několik variant čtyřválcového turbodieselu, jenž produkuje od 102 do 177 koní. Spřažen je pak s manuálem, automatem či systémy 4x2 a 4x4.

Ceny skříňové dodávky se zmíněným středním rozvorem na tuzemském trhu startují na 781 355 korunách, přičemž jde již o sumu včetně DPH. California XXL ale bude podstatně dražší, ostatně ona základní varianta je k mání od 1 234 443 Kč. Jde přitom o nejslabší verzi s pouhými 84 koňmi, verze 2,0 TDI se 102 koňmi je o 70 tisíc dražší. XXL tak nejspíše snadno překoná dvoumilionovou cenovku - to už má k ceně skromnějšího domu bez koleček docela blízko...


VW stvořil vlastní dům na kolečkách. Má ložnici, kuchyni i koupelnu se sprchou - 1 - VW California XXL 2017 prvni foto 01VW stvořil vlastní dům na kolečkách. Má ložnici, kuchyni i koupelnu se sprchou - 2 - VW California XXL 2017 prvni foto 02VW stvořil vlastní dům na kolečkách. Má ložnici, kuchyni i koupelnu se sprchou - 3 - VW California XXL 2017 prvni foto 03VW stvořil vlastní dům na kolečkách. Má ložnici, kuchyni i koupelnu se sprchou - 4 - VW California XXL 2017 prvni foto 04VW stvořil vlastní dům na kolečkách. Má ložnici, kuchyni i koupelnu se sprchou - 5 - VW California XXL 2017 prvni foto 05VW stvořil vlastní dům na kolečkách. Má ložnici, kuchyni i koupelnu se sprchou - 6 - VW California XXL 2017 prvni foto 06
Nový VW California XXL je opravdovým domem na kolečkách. Podle toho ale bude i stát

Petr Prokopec

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama